• yazıklar olsun. haklı bir isyandır. bu kadar büyüyen şirket mutlak çalışanın dan kısıyordur.şahsım açısından malumun ilanı olmuştur.
  • bugün tanıdık bir a101 çalışanından da duydum, bana yakındı. artık 7:30 da başlamak üzere 13 saat çalıştığını söyledi. bunun için ek ücret de almıyorlarmış. vatandaşın alın teri kutsaldır, işverenleri çalışanlarının seslerine kulak vermeye davet ediyorum.
  • her türlü hak arayışına destek vermek gerekir, birileri de beğenmiyorsan çık demiş. o çıksın da kalanlar eşek gibi çalıştırılmaya devam etsin yani dert değil.
  • kapitalizm'de kim çalışana destek vermiş ki. çalışan patrona destek üstüne destek tam tersi durumda kapı orda modu
  • geçmişte, genç yaşımda a101 çalışanı olarak katıldığım yazıdır. günde en az 10-11 saat çalışıyordum. yemek molası haricinde de molaya çıktığımı hatırlamıyorum. küçük bir mağazaydı ancak tüm işleri ben yapıyordum. hem kasaya bakıp, hem de ürün düzenliyordum. müdürler de yukarda (güya) evrak işlerini hallediyordu.
  • sendikalaşmanın daha sağlam olması lazım. bak bakayım sendikaya üye olan 10.000 market çalışanı bir hafta grev yapsın nasıl yolda kalıyor işleri, nasıl normal çalışma saatlerinde çalıştırıyorlar.
  • sabah 7.30'da mesainin başlamasına karşı isyan bayrağı çeken işçiler haklıdır, umarım bu haklı protestonuz kazanımlarla sonuçlanır. işçiyi sabahın köründe iş başı yaptırıp, fazla çalıştığı mesai ücretlerini vermeyen patronlar bir kuru ekmeğe muhtaç olun.
  • nasıl ülke kaynakları patronlara ve yabancılara peşkeş çekiliyorsa bir kaynak olarak insan emeği de yine patronlara ve şirketlere peşkeş çekiliyor. şirketler ne kadar büyürse sömürü de o kadar büyüyor ve maalesef kamunun politikaları da bu duruma çanak tutuyor. sonuna kadar haklı isyandır.
  • emek sömürücülerinin sonu gelmez de, elimizden geldiğince tepki gösterip seslerini duyuralım. up.
  • destek verilmesi gereken isyan.
hesabın var mı? giriş yap