şükela:  tümü | bugün
176 entry daha
  • a101’in ucuzluğunun az kar koymaktan geldiğini bilmeyenler var. halbuki çok kar koysa daha pahalıya satsa kıymete binecek. niye? çünkü bunlara iyilik yaramaz.
  • getir metir zaten süper marketlerde bile pahalı olan şeyleri daha pahalıya kakalerken a101 kapıda ile imdada yetişen canım market. findux’un bitteri vegan olduğu için bulmaya çalışırken şube şube dolaşıyodum. 4-5 tane alıp stoklayınca da utanıyodum başkalarına kalmayacak diye. şimdi arsızca söylüyorum telefondan.
  • neden bu kadar dramatize edildiğini anlamadığım olay. 15 yıldır profesyonel iş hayatında olan ve üniversite döneminde part time migros'ta çalışan biri olarak hayret ettim. zaten işe başlayalı 15 gün ancak olmuş. işin şartları sana ağır geliyorsa 2 ay içerisinde kimse kimseye gerekçe bile sunmadan ayrılabilsin diye deneme süresi diye bir şey var iş kanununda. kötü yönetici her yerde var maalesef ama sanki 10 yıldır oradaymışsın da başına kötü bir yönetici gelip 10 yıllık emeğini yakmaya çalışmış gibi abartmaya gerek yok.

mağazacılık dediğimiz iş özellikle hard discount marketlerde lise mezunu adam işi. ama ülkede milyonlarca vasıfsız tabela üniversitesi mezunu olduğu için artık üniversite mezunları bim, a101 gibi işlere girmek için yarışıyor.

a101 babamın şirketi değil ama bu işi herkes yapamaz zaten. iş hayatında başarılar diliyorum arkadaşa.