şükela:  tümü | bugün
  • youtube kanalı

yukarıdaki linkte kanalını ziyaret edebileceğiniz, kendisi vegan olup vegan yemekler ve atıştırmalıkları kanalında kendince tanıtmaya çalışan bir kardeşimizin kanalı.
    kendisini tanımıyorum ama konuşma tarzı ve üslubu, sevecen, insanclık ve pozitif bir kardeşimiz olduğu yönünde izlenim veriyor.
    youtuber lara nasıl doğal olunur , nasıl halkın içinden olduğu hissettirilir konusunda örnek gösterilebilecek bir kanal.

edit : takipçi sayısı artmaya başladıkça kanalın doğallığı da sekteye uğradı. ayrıca yüzünü göstermeden önce yaptığı videolardaki samimiyet artık mevcut değil.
  • şimdi efendim o kadar tatlı birisi ki bu ekşi de yazıldı diye sevinmiş. keşke herkes hayatta küçük şeylerden mutlu olabilse. veganlıktan mıdır bilmem. ama bence hep böyleydi. enerjisi çok yüksek keşke arkadaşım olsa diyorum her izlediğimde.

kendisinin videolarını köfte yerken izlerken buluyorum kendimi, o kadar varoluşsal sıkıntılar içinde değilim ama ne veganlığı övüyor, ne veganlık propagandası yapıyor sadece veganlığın zor bir şey olmadığını kendi samimiyetiyle anlatıyor. mesela youtube da bir tane gözlüklü olduğundan herhal kendini prof sanan, vegan olmayan her şeyin zararlı olduğunu söyleyen ve her şeyi kendi biliyor sanan egoist biri var evlerden uzak, böyle değil mesela içimizden biri.

her videosunda iyi bir espri, samimiyet var. bir çok konuda bilgili olduğunu düşünüyorum. umarım bu samimiyet 100.000 aboneye ulaştığında kaybolmaz kanalın konsepti değişmez.

yüzünü göstermemesi ayrı bir mistizim katıyor bence hiç göstermemeli diyen taraftayım herkes kafasında ayrı bir şey canlandırıyor ama geri dönüşü olmayan bir yola girdi artık ne diyelim yolu açık olsun. vegan değilseniz bile tavsiye ederim. (danla bilic nasıl makyaj kanalıysa bu kanalda öyle bir vegan kanalı konsepte çok takılmayın derim :)
  • nihayet yüzünü göstermiştir.
    https://youtu.be/u90q6dx1egc
  • ses tonu, konuşması insanı acıktırıyor; öyle bir yemek kanalı. sayesinde çok tembel bir insan olduğum halde kanalını izledikten sonra yemek yapma aşkıyla kendimi mutfağa atıyorum. konsept çok güzel, çok orijinal ama öyle bir insan ki gerçekten her türlü tutarmış kanal.

ailemizin vegan kızı evrim seni seviyoruz, ayrıca tuğçe kandemir'e benzeten tek ben olamam (gülücük gülücük)
  • konuşması başta itici geliyordu ki bu ne iticilik diyerek takip etmeye başladım sonradan fark ettim ki iticilikten ziyade enerjisi yüksek bir insanmış kendileri. genelde yemek yerken açıyorum videolarını çünkü yemek yerken o kadar mutlu oluyor ve veganlığı o kadar övüyor ki insanı acıktırıyor, bu yüzden yemek yerken izlemek en iyisi.
  • birlikte limonlu kek yapmak istedigim cok tatli ve samimi bir kizin kanali efendim.
    vegan degilim ama izlemekten de kendimi alamiyorum yav! yaptigi komikli espriler olsun, yuksek enerjisi olsun kendini izlettiriyor. umarim youtube'da istedigi seviyeye tez zamanda ulasir.
    ayrica bu kadar ovdum, kanalimin reklamini yapmasini rica edeyim madem. asdhjgjdj
  • birkaç gündür ana sayfamda gösterilen kanal. benim veganlık ile ilgim olmamasına rağmen nedense her çıktığında izliyorum videolarını. ekşi takip ediyormuş ayrıca. sevdim ben bu hatunu. aynen devam.

iş bu entry hayvansal ürünler önümde yenmeyi beklerken yazıldı ama neyse.
  • veganlıkla alakam olmadığı halde deli takip ettiğim, sıkıldıkça videolarını açıp izlediğim hatta sıkılmadığımda bile açıp açıp izlediğim bir kanal. sahibi izmirli genç bir hanımkız. diğer asortik youtuberlardan farklı olarak kendisiyle dalga geçerken gerçekten samimi asla abartmıyor, uzun videoları hep çenesinin düşüklüğünden.

çok kısıtlı maddi imkanlarla bir şeyler yapmaya çalışıyor. bunu asla ajite ederek anlatmıyor. ama bir videosundan anladığım kadarıyla tek kişisel geliri babasından kalan yetim maaşı ve youtube. bir videoyla da bir hafta geçinmiyor. her gün 1 ya da 2 video atmaya çalışıyor.

en sevdiğim huyu her videosunun sonunda saçmasapan" beğendiyseniz like lamayı, kanalıma abone olmayı unutmayın" dememesi. bunu diyen youtuberlara inanılmaz kılım. hele "benim en sevdiğim çiçek papatya, sizinkini yorumlara yazın. çok merak ediyorum" falan şeklinde sırf yorum ve like avı yapacağım diye kendilerini kasanlar yok mu! durakta 10 dakika bekleyip her geçen yolcuya korna çalan gebze harem minibüsleri gibiler. adamın like atacağı, abone olacağı, yorum yapacağı varsa yapar zaten. ille her seferinde bunu diyerek itici mi olmak zorundasınız!

neyse gereksiz sinirlendim. aha bu kız da aynen böyle :) kendi kendine 3 saniyede gaza gelip atarlanabiliyor..

takip edin. ettirin. böyle bir hanımkızımızın bu kadar samimiyet ve özveriyle yaptığı bir iş için desteklenmesi gerektiğine inanıyorum.

neyse. dağılabilirsiniz
  • yüzünü gösterdikten sonra esrarengiz bir şekilde bir kere bile videolarını izlemediğim kanal. galiba işin tüm gizemi bozuldu.

halbuki veganlıkla alakası olmayan bir et canavarı olmama rağmen izliyordum. geçen kendime steak yapmıştım, onu yerken bu kardeşimizi izliyordum ben.

biraz ünlü olayım, popi olayım ortamlarda diye yüzünü gösterdi galiba. neyse canım bana bok yemek düşer.