şükela:  tümü | bugün
  • ab başkanı büyükelçi faruk kaymakçı yine döktürmüş. şakır şakır ingilizce konuşuyor.
  • pırepey pırıpırey pirıpır hıhıhıhı
  • vikipedia 'nın, eğitimi kısmında aşağıdaki bilgileri verdiği başkanın ingilizcesidir. yetersiz olmasından ziyade yorgunlukla alakalı bir dil sürçmesi olduğunu düşünüyorum. hemen de şaaapmamak lazım.

ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi iktisat bölümü'nden 1988 yılında mezun olmuştur. devlet bursuyla 1989-1992 yılları arasında strazburg üniversitesi'nde ab araştırmaları ve londra ekonomi okulu'te ab ekonomi mastırı yapmıştır. kaymakcı ayrıca, 1999-2000 yılı eğitim döneminde avrupa komisyonu bursuyla college of europe’ta ab politikaları mastırı yapmıştır.
  • kendisini ilk olarak iki yıl önce brükselde carneige europe tarafından düzenlenen konferansta dinleme fırsatı bulmuştum. gayet akıcı bir ingilizceye sahipti ki bildiğim kadarıyla kendisi, yalnızca lisansüstü eğitim veren ve ab bütünleşme sürecine katkıda bulunacak avrokratlar yetiştirme hedefiyle kurulmuş college of europe’da yüksek lisansını tamamladı. yine de kendisine yakıştıramadım ,talihsiz bir olay olmuş.
  • olm olur öyle arada.. koca büyükelçinin ingilizce bilmeyecegini hiç sanmıyorum.

muhtemelen dili sürcmüştür. benim ana dilim türkçe olmasına rağmen bazen boşluğuma denk gelip kekeledigim anlar oluyor mesela
  • yazık kimin elçisiyse :(
  • telaffuz edemediği kelime haricinde telaffuz ettigi-ni düşündüğü- kelimelerden de birsey anlaşılmıyor
  • eğitimi düzenle

mesleki kariyeri düzenle

ingilizce ve fransızca bilmektedir.düzenle

edit: bilgilerin düzenlenmeye ihtiyacı var gibi. isteyen olursa diye link eklendi.
  • lan çüksüzler önce adamın bir özgeçmişine bakın da sonra konuşun. az daha ben de atlıyordum liyakat diye. ayrıca 94te girmiş dışişleri bakanlığına. çomar olmayın. araştırıp kendi aklınızla karar verin. aklınızı birilerine peşkeş çekmeyin. siyasi partilere satmayın. ideolojilere kanmayın. hayat siyah beyaz değil.