şükela:  tümü | bugün
 • hadi inşallah diyelim. interrail aşkıyla yanıp tutuşan, ingiltere hayalleriyle yaşayan gençlerimiz vize kuyruklarında kalp krizi geçirmesin artık.

  http://www.patronlardunyasi.com/…yligi-geliyor/7300

  edit: şu ingiltere'nin ab'den ayrı vize vermesi meselesi herkesin kafasını karıştırmış galiba. önce şunu söyleyelim: ingiltere(bu da ayrı bi mesele, aslında ingiltere diye bir ülke yoktur, büyük britanya ve kuzey irlanda birleşik krallığı diye bir ülke vardır da o bu editin konusu değildir.) ab'ye tam üye bir devlettir ve ab'nin yaptığı her anlaşmaya uymakla yükümlüdür. yani ab ile türkiye vize konusunda bir anlaşmaya varırsa bu ingiltere'yi de kapsayacaktır. bazı arkadaşlar "ingiltere ab üyesi değil"e kadar götürmüşler olayı, accık araştırın soruşturun bi zahmet.
 • iki sene icerisinde ab'ye girecegimizin ön bildirgesidir.
 • vizelerin kaldırılması yazısını görünce aklımı bir anda bir hafta sonra başlayacak olan vizelerime çelivermiş oha noluyo lan dememe kalmadan sahip olduğum saliselik sevinci bir anda hem var edip hem yok eden olaydır.

  (bkz: serbest çağrışım)

  hatta

  (bkz: hakkında bu kadar entry girilince öldü sandım)
 • inanan saftorik suserlere götümle gülmek istediğim hayal. kaldırılacağı yok, ama kolaylaştırılabilir.

  hayal kırıklığı olacak ama üzgünüm dostlar: türkiye avrupa birliğine asla giremez. bana kalırsa girmesin de zaten de o ayrı. ancak her gün öğretmen kaçırılan, sokaklarında bombalar patlayan, vatandaşının can ve mal güvenliğini sağlayamayan, sınırları hallaç pamuğuna çevrilmiş, tüm komşularıyla savaşın eşiğine gelen ve tuhaf bir dünya görüşünü benimsemiş (bkz: islamofaşikapitalist), kayıtdışı ekonominin rantk yaptığı, vergiyi sadece sabit gelirli alt ve orta tabakadan toplayabilen, kaçak elektriğin önüne geçemeyen, namus ve töre cinayetlerini önleyemeyen, ağalık sisteminin mis gibi devam ettiği, insan ve kadın haklarının dünyanın çok gerisinde kaldığı, basın ve fikir özgürlüğünün çöpe atıldığı 70 küsür milyon müslüman kökenliden oluşan bir ülkeyi ab içine almaz, alamaz... (daha vardır sebep ama sıkıldım, moralim bozuldu)

  vizeyi de turistik ve ticari amaçlarla kolaylaştırmaları mümkün tabii.
 • avrupa'nın son çırpınışlarıdır.
 • tarihte yeni bir kavimler göçüne neden olabilecek uygulama.
 • toplumu avrupaya yakın tutmak için çıkarılan haberlerden biri. ara sıra gazetelerde gösterilip, halkı avrupaya karşı sürekli yakın tutar.
 • olması imkansız olandır.

  en azından gelecek ~20 yıl içinde.

  hergün ~50 (standart sapması büyük) ek$i yazarının uçurulduğu, ~5 (standart sapması büyük) ek$i yazarının mahkemeye verildiği, ~2 ülke ile kavga eden, ~2 öğretmenin kaçırıldığı, ~3 bombanın patladığı, ~1 dü$ünürün tutuklandığı bir ülkeye neden serbest dolaşım hakkı versinler amk?! neden?!