şükela:  tümü | bugün
 • evet tepkiler gelmeye başladı. nasılda sesleri kesiliyor mülteci diyince. yani işte şunu bilin ki bu arkadaşlar iki yüzlü. işine gelince hümanist ve sosyal medyada paylaşım. işine gelmeyince ama kapılar açılırsa olmaz ki yea.

  türkiye elindeki kozları ab'ye karşı arttırmalı ki avantaj elde etsin. bu konuda daha çok çalışmalı dışişleri.

  işte bulgaristan başkanın korkusu

  france 24'ün yetersiz koz haberi
 • burada "hadi biz actik, onlar acar mi? silah var, asker var" diye atip tutanlar vardi. ayni bulgar basbakaninin dedigi gibi o siniri tutamazlar.

  tanim: etki tepki olayidir. keske sozde kalmasa da su namussuzlar da azicik bedel odese.
 • insansın ve sana barınma güvenlik gibi temel ihtiyaçlarını sağlayan bir ülke seni koz olarak kullanmak zorunda bırakılıyor. bu bir insanın kölelikten bile daha kötü şekilde aşağılanması bence. resmen vebalı muamelesi yapıyor avrupa mültecilere. işte pislik avrupa zihniyeti tam da budur. biraz insanlıkları olsa biz demeden bize de gönderin mülteci eşit paylaşalım derlerdi. çürümüş pislikler. o kadar nefret ediyorum ki bu avrupa zihniyetinden.
 • bu orospu çocuğu hevallere yapılan operasyonun ekmeğini güzel yer. allah için kendisi bu böyle fırsatları hiç kaçırmaz. tamam iyi güzel de inşallah her yere sallayıp sallayıp durmaz. sonra doğacak olan buhran yine döner dolaşır milletin götünde patlar. hevallere sikiyorsun sik ama lütfen milleti sikme.

  edit:imla
 • birisi tehdit ediyor birisi korkuyor filan da hadi kapılar açılınca 3.6 milyon suriyeli "burada rahatım iyi babuş" diye çıkmazsa. valla bütün avrupa affedersin daşşak geçer bizimle.
 • tsk'nın yürütmekte olduğu harekatı son derece haklı ve asil bulmakla birlikte, bu durumun akp için "kaybedilen siyasi güveni tazeleme fırsatı" olarak görülmesini doğru bulmuyorum.

  kardeşim özellikle son on yılda yediğiniz nanelerle deprem için toplanan paraları bile yediniz. ekonomimiz çöktü. hazine tam takır. başka bir deyişle kıçımızda don yok.

  yani sen o kapıları açarsan ab ne yapacağını gayet iyi bilir. hatta sanırım bir tek akp ve destekçileri bilmiyor sanırım.

  önce ülkeyi a'dan z'ye avrupaya muhtaç et, tarım bile yapamaz hale gel sonra seçmen alışverişte görsün ayaklarıyla aklın sıra "rest" çek. e hadi aç o zaman o kapıları. bir faydası yok sana, zaten taahhüt ettikleri ödeneği de vermediler. aç hadi?

  kurtulalım hiç olmazsa suriyelilerden...
 • arkadaş tamam koz olarak tutuyoruz da biraz daha tutarsak elimizde patlayacaklar. göndersek de gitmeyecekler.
 • harbiden siz de sike sürülecek akıl yok. yoldan geçen 10 yaşındaki çocuğa bile sorsan 5 milyon suriyeli'nin artık buradan gitmeyeceğini bilir, yok kapıyı açarız, yok operasyonu suriyeliler dönsün diye yapıyoruz.

  kimsenin bu tehditi sikleyeceğini düşünmüyorum çünkü en az senin kadar avrupalı'da suriyelilerin türkiye'den ayrılmayacağını biliyor. hoplasanızda zıplasanızda alışın reisinizin size hediyesi bu suriyeliler, 2030'lu yıllarda mecliste partileride olacak kabullenirseniz iyi olur.
 • uzun uzun yazmaya gerek yok. akp'ye destek verenler kimsenin bir yere gitmeyeceğini zaten yaşayarak görecek.
 • suriyeliler gitmek istemez diye bir şey yok. belki hepsi bir anda türkiye'yi terk etmek istemez ancak sadece 100 bin kişi bile avrupa'ya geçmeye yeltenirse ab bununla dahi baş edemez.