şükela:  tümü | bugün
  • asıl başlık: avrupa birliği ülkesi vatandaşlarının türkiye'ye vizesiz seyahat etmesi.

insanı hayretlere sevk eden durum.

biz türkiye cumhuriyeti vatandaşları olarak, adamların ülkesine gidebilmek için elli bin tane evrak hazırlarken, adamlar elleriniz kollarını sallayarak türkiye'ye giriyor.

bu nasıl bir aymazlıktır aklım almıyor. elin romanyalısı, bulgarı bile bu şekilde ya! hayret ki ne hayret.

sen kıçı kırık bulgaristan'a gitmek iste, anandan emdiğin süt burnundan getiriliyor.
  • ülkemizin gücünü ve dış politikasındaki başarılarını gözler önüne seren durumlardan yalnızca biridir.
  • vizesiz seyahat yoktur, kapıda vize vardır. birde türk vatandaşından daha ucuza vize vardır.
  • vizesiz seyahat vardır. misal biz de ukrayna sırbistan gibi ab üyesi olmayan ülkelerle yaptığımız ikili anlaşmalarla vizesiz bu ülkelere gidebiliyoruz.

bu durum ise bence kabul edilemez. en azından kapıda vize olması gerekir. tabi ülkenin durumu ortada.
  • dünya lideriyiz ama milletimiz burnunu sınırın ucundan çıkaramıyor. ülkeyi kapatıyoruz da bari temizleseydik önce, ayıp olmasın.
  • hazir geleni bulmusken onu da vizeyle kacirip euro'dan mi olalim. ne oldugumuzu bastakiler biliyor da gercegin ne oldugu ayak tarafinin pek umrunda degil.
  • turizm ekonomimizin kilit bilesenlerinden oldugundan vuku bulan. yoksa erdogan simdiye atarli giderli kaldirmaz miydi vizesiz seyahati.

bu arada kici kirik bulgaristan deyince girdim baktim, genclerde bagimlilik, bebek olumu, okuma yazma orani gibi metriklerde hep bizden iyiler ama azcik azcik. yani bizim kicimiz ufak bi parca daha kirik, eger bizden kotu ulke vize istiyo diye uzuluyosan.
  • avrupayı geçtim türki cumhuriyetlere bile vizesiz giremiyorsun.
  • avrupa birliği ülkesi vatandaşları bir seferde 90 ve senede toplam 180 günü aşmadan türkiye ye sadece pasaportları ile vizesiz gelebilirler.

daha uzun süreli kalmak isteyenler 90 günün bitimine 15 gün kala ikamet izni için vize başvurusu yapmak zorundadır.

kaynak: http://www.goc.gov.tr/…iktarlari_409_414_901_icerik
  • avrupa birliği ülkeleri vatandaşlarının vizesiz girmesi, ortadoğulu vatandaşların elini kolunu sallayarak yıllarca burada kalmalarının yanında küçük bir sevgi busesi bile değildir.