şükela:  tümü | bugün
  • abaenglish.com adresi üzerinden giriş yapabileceğimiz ingilizce eğitim kampüsü. ilk haftasında sizi ücretsiz bir şekilde en güzelinden ağırlıyorlar fakat süreniz dolduğu zaman dışarı atılıyorsunuz. premium hesap almanız gerekiyor. fakat hak eder mi bilmiyorum. çünkü henüz yeni başlamış durumdayım.

site ilk etapta yazılımı ile dikkat çekiyor. bütün hareketlerinizi neredeyse kaydediyor hemen ardından size egzersiz yaptırıyor. genel olarak durumunuzu hesaplıyor ve geçebileceğiniz uniteleri listeliyor.
    dersleri veren kızları çok güzel buldum. neredeyse aşık olacaktım.
    dersler aynı zamanda da ingilizce olarak anlatılıyor. bunu hatırlatmakta fayda var. zaten ukla academy e bile gitseniz aynı durumla karşılaşırsınız. anlamak çok zor değil.

bu site üzerinde baya bir vakit geçirmeyi planlıyorum. deneyimlerimi aktarırım.

deneyimlerim;
    - (bkz: english town) daha başarılı.
  • deneme programından sonra beğendim. tabi ki mükemmel değil. artıları; eğlenceli ve aşırı zor değil.

bugün 6 aylık aldım, uzun süreli değerlendirmelerimi ayrıca yazarım.

4 ay sonra edit:
    zorlayıcı değil, çok iyi bir öğrenme de beklememek lazım. iyi bir hatırlatıcı.
    yine de zaman ayırmak gerekiyor ve zaman ayrılırsa faydalı olacaktır diğer tüm kurslar gibi. online olduğu için de disiplinli değilseniz fayda göremeyebilirsiniz. pahalı değil, alınabilir görüşündeyim.

örneğin benim hedefim günde 1 ders bitirmekti (yaklaşık 30 dk sürüyor, 4 ayda 2 ders bitirmişimdir anca. öyle de disiplinsizim ben. siz ben olmayın. siz siz olun, günde 1 ders bitirin.
  • türkiye'de yaşayan bir arkadaşımın emailini aldım, kendisi çalıştığı bankada yükselebilmek için çalıştığı birimin müdürü ile (ingiliz) konuşmak ve rahat olmak istediğini söyledi. gönderdiği alternatif dil öğrenme programlarını göz attım. bence bugüne kadar internet üzerinden bu işi öğretirim diyen bir çok programdan daha üstün özellikleri var. en azından karışık değil ve sistemini güzel kurmuşlar. tek sıkıntısı ingiliz ingilizcesi konuşuyor olmaları! ve bazı kelimeleri amerikanca yazarsanız, kabul etmiyorlar. örneğin (bkz: color) (bkz: colour)
    ama şunu söylemeden edemeyeceğim. bu program dili biliyorum ama grammer hatalarım çok göz alıcı ve konuşurken sıçıyorum diyenler için! öyle hiç hayatımda ingilizce görmedim ama merakım da var diyenlerin ilk kurdan duvara vuracağı zorlukta! açıkçası ingilizce öğrenme konusunda sıkıntılar yaşamış biri olarak şu sıralar öğreneceklere tek tavsiyem, youtube kanallarında çok sayıda bu işin hakkını veren insan var. girip onları günde 20 dakika dinlemeniz ve alttaki yorumları okumanız bile sizi 6 ay önceki halinizden çok ileriye taşır. emin olun.
  • kafasına göre 3 aylık, 6 aylık üyelik ücretleri çeken ve haber vermeye zahmet etmeyen uygulamaya sahip dolandırıcı kurs.
  • gösterip vermeyen bir başka uygulama.

bir ünite ücretsiz veriyor. ardından ikinci ünite için satın almaya yönlendiriyor. aldığım ücretsiz derste beğenmediğimi söyleyebilirim. zira ücret talep ediyorsan muadilin olan ücretsiz uygulamalardan belirgin bir farkın olmalı.
  • hiç ingilizce bilmeyen birisinin bölümleri nasıl bitireceğini(ilk bölüm bile ingilizce olduğudan yeni başlayanlar için ne kadar uygun bilemiyorum) ve sonucunda hangi seviyede olduğunu merak ettiğim uygulama. british council b1(intermediate) olduğumu söylerken(ki bence de öyle) bu uygulama beni en son seviyeden başlattı. tabi amacım telaffuz(pronunciation- ki bu konuda gerçekten çok iyi) kelime bilgisi (vocabulary) olduğu için baştan başladım. 70 küsür bölüm bitirdim.

programım artı ve eksilerine gelirsek çok fazla tekrara dayandığı için öğrendiklerinizi unutmanız pek mümkün değil. bölüm sonu testleri çoğu zaman exercise denen kısımdan çıktığı için ve sadece 3 seçenek içinden doğru olanı seçmenizi istediği için çok kolay çünkü seçenekler için de can will, can are gibi saçma sapan kalıplar var. uygulamada en çok beğendiğim bölüm video class(bir eğiticinin konuyu anlattığı kısım) ve bölümün üzerine döndüğü videolar. gerçekten kısa film tadında bölümleri söz konusu.

ben nasıl çalışıyorum? öncelikle bilmediğim her kelimeye sözlükten bakıp not alıyorum, sonra grammer için bir evernote'u kullanıyorum ve öğrendiğim kalıpları not alıyorum bir de günlük hayatta kullanılan "an apple a say keeps the doctor away" ya da new york için kullanılan "the big apple" gibi kavramları da ayrıca kayıt altına alıyorum.

fiyatına gelince bence uygun hele ios kullanıcısı iseniz daha da uygun.