• (bkz: ak troll)
  • ekrem imamoğlu için özel atanmış bir ak troll.
    çünkü bakıyorsun entarilerine hep spor entarileri, bomboş. arada ekrem'e sallıyor sonra tekrar spor yorumları, troll detected algoritmasından kaçabileceğini sandın böyle seni gidi hınzır.

sayfasına da yazalım da kudursun.

(bkz: ekrem imamoglu icraatleri)bu başlığı halkımızın ve kendimin unutkanlığına ilaç olması adına açıyorum. bir nevi istanbul büyükşehir belediyesi ajandası olacak. yeni gelişmeler oldukça edit alacak ve uzayacak bir giri olacak. lafı uzatmaya gerek yok. zaten kitaplarda da önsözleri hiç sevmemişimdir.

(bkz: bir tane icraatını görmedik) diyen arkadaşlar için kamu spotu: ülkemizde göz hastalığı sorunlarına dair çözümler oldukça gelişmiştir. bildiğim kadarıyla ekonomik sebepler de etkili olmakla beraber yurt dışından göz tedavisi için ülkemize gelen insanlar bile var. hiçbir şey için geç değil.

eklemeler veya düzeltmeler yapmak isteyeni özel mesaj kutuma davet ediyorum.
    ---

belediye başkanı olunca akpye karşıt kimi kişiler ekrem imamoğlu'nun seçimi kazanmasından cesaret alarak parti kurma çalışmalarına hız verdiler. bu anlamda demokrasi bilincinin gelişmesine yönelik alternatif siyasi adaylara cesaret verildi.

öğrenci aylık akbil ve su fiyatlarında gelir gelmez indirim

belediye meclisi canlı yayınlanmaya başlandı

kemerburgaz kent ormanı'nına güvenlik butonları konuldu.

kreşler açıldı.

yaşlılara özel ekmek üretilmeye başlandı

yurt dışından sağlanan krediler ile raylı ulaşım projelerinin devam ettirildi

istanbulkart'ın enpara üzerinden(başka bankalarda da vardır belki bilmiyorum ben enpara kullanıyorum) bakiye sorgulaması ve yüklemesi yapılabilir hale geldi. evet basit bişey ama yıllarca neden yapılmadı anlamak güç. aynı zamanda migros'larda tıpkı kredi kartı kullanır gibi 300 tl'ye kadar olan alışverişlerinizi istanbulkart'la yapabiliyorsunuz ve bu alışverişlerinizden puan da kazanabiliyorsunuz.

esenler otogarı'nı teksas olmaktan kurtardı.

belediye otobüslerinde kadın şoförler istihdam edildi

gece metro&vapur seferleri kondu

adalar'daki fayton faciası durduruldu. 100 milyon lira kadar bir para belediye bütçesinden harcanarak atlar özgürlüğüne kavuşmuştur. ayrıca faytondan açılan boşluk elektrikli yanları açılabilen minibüs ve ufak taksiler ile 60 araç uygulamaya konuldu. faytonculukla geçimini sağlayan kişilerin yaşadığı ekonomik mağduriyetin giderilmesi adına 270 kişi de ibb'de istihdam edildi.

elazığ depremi sonrası ekip ve ekipmanları oraya yönlendirdi

sağlık personelleri için ibb bütçesi ile otel odası ayarlandı

istihdam ofisleri ile işsizlere iş bulunuyor

halk süt gibi bir marka istanbul'a kazandırıldı. tüketici memnun üretici ayrı memnun.

mersin'de çiftçilerin elinde kalan limon satın alınıp halka dağıtıldı

maske şartı çıkınca halka bedava maske dağıtıldı

askıda fatura uygulamasıyla maddi durumu yetersiz vatandaşların su ve doğalgaz faturaları ödeniyor.

m1a metro hattı ataköy durağı'ndan birleştirilerek ikitelli durağına kadar uzatıldı. yani ikitelli sanayi'ye gitmek isteyen birisi metrodan inip diğer metroya binip tekrardan akbil basmayacak.

istanbul'da yağmur yağınca oluşan taşkınların önlenmesi için alt yapı çalışmaları başladı.

adana'dan 100 ton patates ve soğan alınıp ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı

istanbul'un kanayan yarası araba park sorununa yönelik katlı otopark inşa edililiyor

başta 3. ahmet çeşmesi olmak üzere istanbul'daki çeşmeler faal hale getiriliyor.
    çatalçeşme
    vezir mehmet paşa çeşmesi

yoksul vatandaşlar için kiptaş vasıtasıyla konutlar üretildi

iski eliyle ciddi oranda alt yapı çalışmalarını başlattı.

ürün alım garantisi, fide ilaç-gübre temini, üretilen tarım ürünlerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılması gibi ayakları olan tarım hareketini başlattı.

üniversite öğrencilerine toplamda 3200 tl burs verildi.

faslı kadını darp eden taksi sürücünün toplu taşıma aracı kullanım belgesi iptal edildi.

ibb, tiyatrolarını youtube'a yüklüyor. örneğin haziran 2020'de yüklenecek oyun takvimine buradan bakabilirsiniz. burada bir not düşmek istiyorum. canı ekrem başkan'ı eleştirmek isteyen insanlar bu tip durumlarda "anca tiyatro yapar" türünden eleştiriler yapmaya çok motivedir. halbuki şuraya gelene kadar bir sürü şey yazdım. değerli yazarlar ve okurlar; hata arama çabası mutlaka sonuç veren bir çabadır. emeğiniz boşa gitmez. ben buraya gördüğüm kadarıyla büyük-küçük ne faaliyet varsa bir nevi kişisel ibb günlüğüm gibi yazmaya çalışıyorum. işin içinde övünç gibi şeyler yok. unutkan bir milletin unutkanlığına panzehir olsun diye açtığım bir başlık. "ooo ekrem başkan ibb tiyatrolarını internete yüklemiş çok iyi yaa sadfsdasf işte bunların yapacağı icraat bu yaşasın binali başkan" diyecek kişiler zaten hali hazırda akpye veriyor. vermek istediğim mesaj yeterince anlaşıldı sanırım. her icraatın yüzyıla damgasını vurmasına gerek yok. ama büyük icraatler de var zaten yazıda mevcut. hangi açıdan bakmak, nasıl yorumlamak istediğinize siz kendiniz karar verirsiniz.

çöplük olarak kullanılan tarihi eserler düzenli olarak temizlenmeye başlandı.

kiptaş ile yapılan alt gelir grubuna yönelik 4. etap inşaatı temel atma töreni
    bitişiyle ilgili de bilgi zamanı gelince girilecektir. ayrıca sonlarda ekrem başkan "biz burayı burakmayacağız, yaptık gittik şeklinde bakmıyoruz. sosyal tesislerle yeşil alan çalışmalarıyla buradayız" diyor. birebir böyle değil de bu anlama gelen cümleler kuruyor. bu da yaptığı projenin yaşanılabilirlik seviyesini de düşündüğü anlamına geliyor.

en çok güldüğüm icraatlerden birisi "dedelerimizin mezarlarının bulunduğu tarihi mezarlık" düzenleniyor.

adalarda elektrikli minibüs dönemine geçildi. atlar da sahiplendirilmeye başlandı. adalardaki elektrikli araçları kullanacak şoförler ada halkından seçildi ve şoförlerin yarısını kadınlar oluşturuyor.

cezalandırılan kadıköy halkı ekrem başkan'la beraber kurbağalıdere'nin temizlendiğini görüyor.

asfalt çalışmalarından sadece birisi

ücretsiz maske dağıtımı devam ediyor.

dünya çevre günü'nde üsküdar'da su altı temizliği yapıldı.

üsküdar, kadıköy, kartal, beşiktaş, beyoğlu ve zeytinburnu'nda yağmur suyu taşkınları engellenecek ve yıllardır denize akan atıksuya son verilecek.

yıllarca ilgilenilmeyen riva deresi temizlendi. yapılan 3 haftalık çalışma ile riva deresinde balıklar görülmeye başlandı. çalışmalar devam ediyor.

haliç temizliği aralıksız devam ediyor.

23 haziran 2020: ekrem başkan 1 yılın hesabını veriyor.

24 haziran 2020: deprem konseyi çalışmaları başlıyor.

25 haziran 2020: 31 ağustos'a kadar 10.00 - 16.00 arasında şehir hatları vapurlarına bir biniş 5 kuruşa düşürüldü.

25 haziran 2020: bellini'nin bizzat yaptığı fatih sultan mehmet'e ait portre satın alındı. bu hamlenin altında kalmamak isteyen iktidar sahipleri hiçbir üretim yapmadan döviz kazandıran türkiye'nin en çok ziyaret edilen müzesi olan ayasofya müzesi'ni cami olarak açmak zorunda kaldı.

26 haziran 2020: 1 sene önce sel altında kalan eminönü yer altı çarşısı yapılan çalışmalar sonucunda 1 sene sonra yağan yağmurda hiçbir sel problemi yaşamadı.

26 haziran 2020: kiptaş silivri 4. etap kuraları çekildi. bu kuralar gerçek anlamda hilesiz bir şekilde yapıldı. sadece ankara çankaya'ya çıkan piyangolar gibi değil ihtiyaç sahipleri arasından gerçek anlamda talihli olan kişiler ev sahibi olmaya hak kazandı.

26 haziran 2020: askıda fatura sistemi üzerinden ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardım ve 0-3 yaş arasında çocuğu olan annelere tek çocuk için 125 tl 2 çocuklu anneler için 200 tl destek paketi bağışında bulunulmasının yolu açıldı.

26 haziran 2020: duran bir metro projesinin inşasına gerekli kredi bulunarak devam ediliyor.

28 haziran 2020: ilk kez kadın cankurtaranlar göreve başladılar.

28 haziran 2020: sarıyer büyükdere fidanlığı yeniden canlandırıldı.

30 haziran 2020: rumeli hisarüstü - aşiyan füniküler hattı inşası durmuştu. ekrem başkan ile beraber çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. çalışmalar 20 temmuz'dan itibaren başlıyor.

1 temmuz 2020: plajlara giriş ücreti ekonomik zorluklar yaşanmasına rağmen değiştirilmedi.
    bana kalırsa plajlar hiç ücretli olmamalı ama ücretsiz olduğu zaman bakımsızlık da beraberinde geliyor ister istemez. eğlenmeye gittiğiniz bir yerin bakımsız olması tahammül edilebilecek bir şey değildir. diyeceksiniz ki yine bakım yapsınlar ama ücret almasınlar. çok doğru. hükümet über süper harika uçan ekonomik gücüyle belediyeye bu konuda kaynak ayırırsa, sübvanse ederse ücret alımı kaldırılabilir veya öğrenciler için 10 tl olan giriş ücreti örneğin 1 tl 2 tl gibi ücretlere düşürülebilir.

2 temmuz 2020: ispark çalışanları artık nitelikli insanlardan seçilecek.

3 temmuz 2020: sakarya'da yaşanan havai fişek fabrikası patlamasında ibb olarak gereken anda destek olunabileceğine dair açık mesaj yayınlandı. ibb itfaiyesi burada bizzat faaliyette bulundu.

4 temmuz 2020: kadıköy rıhtım'da yaşanan su taşkınları yapılan alt yapı çalışmaları ile tarihe karıştı. ayrıca artık denize kanalizasyon sularının akmaması da sağlandı.

8 temmuz 2020: istanbul'un surları için restorasyon planı oluşturuldu.

8 temmuz 2020: ikitelli - ataköy metro hattı için çalışmalar başladı. 2021 de kullanıma açılacak.
    bakalım akpnin 2011de durdurup 2 sene sonra açacağız dediği haydarpaşa banliyösünü 2019'da açması ya da 7 yıl geciken kadıköy - kartal metrosu gibi bu da gecikecek mi yoksa ekrem başkan planlı programlı biri mi göreceğiz.

8 temmuz 2020: taşkınların önlenmesi adına bir altyapı projesi daha. haramidere atık su kollektörü ile su taşkınları önlenmeye çalışılıyor.

9 temmuz 2020: ortaköy'de atık suyun denize salınımı ve su taşkınlarının önlenmesi için gerekli çalışmalar yapıldı.

9 temmuz 2020: bilirsiniz belki(nereden bileceksiniz medya mı kaldı) ekrem başkan ibb binasını kütüphane olarak kullandıracaktı. fakat bu binayı alelacele 1. derece tarihi bina ilan ettiler. yani bu bina ile ayasofya, topkapı sarayı gibi binalar arasında statü olarak hiçbir fark kalmadı. böyle olunca kütüphane projesi yapılamadı. ekrem başkan atıl duran beyazıt'taki eski troleybüs binasını öğrenci enerji merkezi'ne çeviriyor ve gençlerin hizmetine sunuyor.

10 temmuz 2020: yapımı durmuş dudullu - bostancı metro hattı inşası kaldığı yerden devam ediyor.

11 temmuz 2020: çiftçilere verilen destek ile hem üretici hem tüketici memnun. güvenilir bir yerden alışveriş yapmanın da huzurunu yaşıyor. ekrem başkan'ın tarıma verdiği desteği istanbullu çiftçilerin unutmayacağı gözlerinden yaptığı konuşmalardan ortama yaydıkları eneriden anlaşılıyor.

- tarihi salı pazarında bundan böyle her pazar ibb'nin ön ayak olmasıyla vücut bulan üretici pazarı faaliyete geçiyor.

- burada da bi gönderme var ama tam neye atıf yaptığını bilemedim. ekrem başkan'ın olması gerektiği halde sırf chp'li olduğu için çağırılmamasına yönelik bazı saçma tutumları tayyipten görüyoruz. bununla alakalı bişey olsa gerek.

12 temmuz 2020: ressam bellini hakkında önemli isimlerin yaptığı kısa bir bilgilendirme vidyosu. bu tablo satın alım hareketi tayyipin altta kalmamak için ayasofya ve kariye müzeleri'ni islam dini ibadet mekanı olarak dönüştürmesine neden oldu. sanatçının yaptığı 2. mehmet & cem sultan(otoritelerin kuvvetli tahminleri bu yönde) resminin müzayededen ekrem başkan tarafından satın alınması türkiye gündemine damga vurdu.

13 temmuz 2020: yapımı durmuş olan rumeli hisarüstü - aşiyan füniküler hattı inşaatı devam ettiriliyor.

13 temmuz 2020: şile'de yaz yoğunluğu ile oluşan su sorunu için kalıcı çözümler sağlamak adına çalışmalar başlıyor. hani şu akplilerin işte chp belediyeciliği diye konuştuğu olay. halbuki her sene olan bişey. ekrem başkanla birlikte eminönü yer altı çarşısını su basmasının önüne nasıl geçildiyse bunun da önüne geçilecek ve her sene olan olay bu sene son sene olacak.

14 temmuz 2020: kanal istanbul için ekrem başkan itiraz dilekçesini şahsen çevre ve şehircilik il müdürlüğü'ne teslim ediyor. bu kanal istanbul kadar saçmasapan bişey yok tayyip neden bunun peşine düştü anlamıyorum. hazinenin başından bakınca ülkede para bol gözüküyor heralde. ama unutulmasın hazine tayyipin kişisel serveti değil. bu yanılgıya düşülüyor.

15 temmuz 2020: 3. ahmet çeşmesinde 15 temmuz askeri darbe girişimini önlemek maksadıyla dışarı çıkanlar arasından vefat edenler için şerbet ve lokum dağıtıldı.

16 temmuz 2020: sulukule'de kentsel dönüşüm ile yapılan yeni evler ile bölgenin mevcut halkını ayıran hukuksuz demir sokak kapıları kaldırıldı.

17 temmuz 2020: 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım kartı verildi. bu ne kadar doğru bir icraat bilemiyorum. yani çocuk yapan kişiyi finanse etmenin pek mantıklı bir tarafını göremiyorum. hele hele istanbul gibi nüfus ve doğal sonucu olan betornarme yapılar açısından gereksiz şişmiş bir ilde bu projenin geleceği daha güzel yapma vizyonunu gösteren bir proje olduğunu düşünmüyorum. ama yine de yazdım. kendisi veya çevresinde 0-4 yaş arasında olan v ekrem başkan sayesinde ulaşımdan ücretsiz faydalanan annelerin görmesi bilmesi unutmaması aynı zamanda ülkenin diğer taraflarında oturan annelerin de görmesi adına yazdım. bence yanlış ama ekrem başkan sizin yanınızda.

21 temmuz 2020: beşiktaş'ta denize akan kanalizasyon sorunu çözüldü. yağmur sonrası bölgede oluşan sorunlar da artık yaşanmayacak.

22 temmuz 2020: kadın metro sürücüleri istihdam ediliyor. yine aynı şekilde saçma bulduğum bir konu. özellikle kadınların işe alınmasındansa cinsiyetsiz ilan açılmasını tercih ederdim. kadınların iş hayatına girmesi adına bir teşvik içeriyor bu ama bilmiyorum bence çok doğru değil. ama ekrem başkan kadınların istihdamına yönelik özel bir ilgi içinde. muhtemelen dilek imamoğlu'ndan kaynaklanıyor.

23 temmuz 2020: başvuru olmaksızın yapı tespit taramaları başlatılıyor ve böylelikle bir risk analizi çıkarılıyor. deprem için hazırlıklar ibb eliyle ekrem başkan sayesinde yürütülmeye başlanıyor.

24 temmuz 2020: ayasofya'nın kötü ekonomik gidişatı unutturmak adına tayyip tarafından islam ibadet merkezi olarak tanımlanmasının ardından kılınacak cuma namazı için vatandaşlara tek kullanımlık seccade, maske, dezenfektan ve su&yiyecek bulunan kit dağıtıldı.

24 temmuz 2020: bu şerefsizliği paylaşmazsam olmaz. girin bakın. bir arkadaşım chp'lilerden korkuyorum demişti. inanılmaz gerçekten.

26 temmuz 2020: "4 ayda 549 bin 640 aileye sosyal destek kolisi ulaştırıldı, mültecileri de bu süreçte unutmadık. askıda fatura ve nakit desteği de ayrıca devam ediyor."

27 temmuz 2020: kiptaş ile istanbullular konut sahibi olmaya devam ediyor. pendik yeşilce aydos evleri kullanıma hazır.

27 temmuz 2020: aracı ortadan kalktı. artık üretici ürettiği tarım ürününü doğrudan vatandaşla buluşturuyor.

29 temmuz 2020: sancaktepe'de 4. istihdam ofisi açılıyor.

29 temmuz 2020: kanal istanbul saçmalığı hayata geçerse yok olacak olan arnavutköy yeniköy mahallesi'nde ziyaret konuşması.

devam edecek...
    --

durdurularak yapılan katkılar

lale alım işine son verildi.

ne iş yaptığı bilinmeyen, yoksullardan çok zenginlere faydası varmış gibi gözüken şüpheli derneklere para aktarımı kesildi. 15 temmuz vakfı gibi genel merkezi bile olmayan, kimler tarafından yönetildiği bilinmeyen vakıflara artık para aktarılmıyor.
  • algı kasmaya çalışan acemi bir aktroll. bas engeli geç.
  • okulda oynanan futbol maçlarının vazgeçilmezi olan söz.
  • şikebahçeli bir küfürbaz.
hesabın var mı? giriş yap