şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bacaklarının arasında gereksiz bi sey tasımanın verdigi rahatsızlık.
  • hatun kisinin er kisi ya da er kisinin hatun kisi bulamama sorunsali..
  • mordorcada abazanship.
  • uzun sürmesi halinde* penisin, taşla ezilmesinin farz olduğu durum.
  • cinsel arzularin dorukta oldugu vakit tatmin olmak icin partner bulamama sorunsalidir.
    (bkz: abaza kalmak)
  • tek basina tehlikeli bir olgu olmakla beraber, kendisinden cok daha masum hatta tek baslarina tehlike yaratmayacak varliklarla da yaptigi birlesikler insani cok zor durumlara sevkedebilir.mesela az miktarda alkol, ustune bir de karanlik eklenirse abazanliga, (bkz: disco) (bkz: club) sabah uyandıgınızda 90. dakikada gol kacirmis bir forvet gibi avuclarinizin arasina kafanizi alip "ben bunu nasil yaptim?" sorusunu kendinize yoneltebilirsiniz.
    bir diger tehlikeli durum ise arkadas gazi olabilir. ki bu bakis acisina gore "dost kazigi"da olabilir.gunlerce karsi cinse en fazla toplu tasima araclari vs. gibi yerlerde yakinlasan kisiler yani kanin beyne yurumeye yuz tuttugu anlarda, cok yakinindaki kisilerin "x'i nasil gormezden gelirsin.tas gibi vallahi.ben olsam 1 dakika beklemem.yazilirim hemen" gibi gazi alan abazan kisisi "madem en yakin arkadasimda ayiplamiyacak beni, daha ne duruyorum?" gibi bir ruh haliyle agizinin kenarindaki bir tutam salyayla kosusturmaya baslar.
    abazanlik bununla beraber insanda mantigin tukendigi andir.belki bundandir askeriyede mantigin olmayisi.bir benzeri: "asiri duygusallasmadir" veya "asktir" diyebiliriz.ama onlardan farki cok daha ani olarak insani vurur.mantigi cok daha siddetli tuketir.ama cok daha kisa sureli mantik kaybina yol acar.
  • esasında korkunç "müptezel" bir kelime gibi gelse de esasında felsefi olarak çok açılımlıdır. dokunmayan ve dokunamayan beden, kendi fiziksel varlığını anlayabilir mi..beden bir sınırsa ancak başka bir sınırın yanına geldiğinde sınırlılığını yani bedenliğini kanıtlayabilir öbür türlü sadece bir ide, bir tanımdır. dokunulmamak dokunmamak sınırsızlıktır, sınırsız olan tekşey hiçtir abazan beden hiçtir..
  • hiçeşlilik.