şükela:  tümü | bugün soru sor
  • üsküdar'da devati tekkesinin yanında . yorgun islamcıların takıldığı , çayı güzel ,atmosferi hoş, huzurlu bir mekan.
  • çaylak olduğum için bu kafede yaşadığım rezaleti duyuramıyorum. bugün nişanlımla buluştuk biraz ders çalışalım biraz da muhabbet edelim diye bu mekana oturduk. 5 yıldır da üsküdar sultantepede oturuyorum ve esnafla aram gayet iyidir.
    her neyse olayı anlatayım.
    mekana oturduk ders çalıştık çayımızı kahvemizi içtik. ders bitti muhabbet etmeye başladık. sevdiğim kadın var yanımda, elini tuttum konuşuyoruz ki bir anda çalışan eleman geldi beni çağırdı. kapıya çıktık. benlik bir durum değil patronun isteği diye ekledi ve özürünü dileyip konuya girdi. burada patronumuz el ele tutuşmayı, kızlı erkekli oturmayı doğru bulmuyor bu yüzden de uyarmamı istedi dedi. şok oldum. nişanlımın elini tuttuğum için uyarılmıştım resmen.
    sonra çalışana “ o patronuna söyle namus bekçiliği yapmasın! nişanlımın elini tutarken de kimseye danışacak değilim. karışmak da kimsenin haddine değil! herkes yerini bilsin dedim. çocuk tekrar özrünü diledi ve gitti. içeri girdim eşyalarımızı topladık çıktık. çıkarken patronun kim olduğunu sordum gösterdiler. ben onları söylerken tam arkamda oturan dallamaymış. baktım çomara oturmuş köşeye mafya vari bakışlarla göt kadar mekanda padişah sanıyor kendini. içime oturdu lan! yanımda bir kadın var. tartışsam adamlarıyla linç edecek. etsin amk dert değil! ama ya nişanlıma da bir şey olursa endişesi ile sustum içime attım. az önce bıraktım kızı evine. içimde kaldı. allah bin kere belanızı versin. yiyecek ekmeğiniz içecek suyunuz olmasın. zomatodan falan yorumlara da bakarsanız anlarsınız zaten bunların kansızlıklarının boyutunu.
  • (bkz: abbara kahve)
    cafe de vardır belki, ya da ileride açılır. bilemem.
    neden bkz verdim ? çünkü kendileri cafe olmadıklarını söylemekte.