1. eğitim öğretim ağırlıklı yazılar yazdığını da ben ekleyeyim...
  2. mail atıp, türkçe karakter içeren mail adresinin doğru yazılması gerektiğini söylediğim, anında cevap veren ve adresini düzelten adam.
  3. bir suredir milliyet gazetesi egitim servisi $efi, i$ini gercekten de ciddiye alip, hakkini vererek yapan insan..

marmara univesitesi'nde ogretim gorevlisi ayni zamanda, ancak ogrenci oldugu gunleri cabuk unutmu$ kil tuy bir havada dersleri idare ettigi biliniyor.*.
  4. 3 hafta teşrif etmediği dersinin sınavına gelip de "devamsızlık edenlerin notu 75 üzerinden değerlendirilecek, ben emek verip geliyorsam siz de geleceksiniz" diye ahkam kesebilen insan.
  5. 98 senesinde öys' ye gireceğim zamanlarda orta öğretim başarı puanı hesaplarında büyük bir karmaşa vardı ve bu abbas güçlü denen insan her gün bende bile az olan bilgisiyle milliyet gazetesinde atıp tutuyordu. ben de her sabah daha kahvaltı bile etmeden gazeteye dalıp güne sinirle başlıyordum. işte bu yüzdendir ki bu insandan şiddetle tiksinmişimdir.

yalnız şöyle bir özelliğine de değineyim kendisinin. yıllar önce gazetelerde eğitim boşluğunu görüp konuya balıklama dalması kendisinin ticari başarısına da bir kanıttır sanırım...
  6. bir de bu kardeşimize ithaf edilen bir lakırdı vardır , gazete reklamlarında falan sıkça söylenir; "abbas güçlü yönetimindeki uzman kadro , abbas güçlü yönetimindeki pizza fırını , abbas güçlü yönetimindeki ka beşyüzotuzdört plakalı damperli kamyon gibi..

abbas güçlü ve yönetimi , kısacası kafasına öbek öbek kelimeler takılan rahatsız kişiler için hayatın her yerinde olabilir.yönetimi..
  7. programinda beklentisinin di$inda tepkilere ve seyre tahammulu olmayan, objektif olamayan gazeteci. klasik sallaba$ini gazetecisi. bir de bu egitim ogretim tribinden siyasi triplere kayiyor artik. genclerle siyasileri bulu$turan gazeteci $eklinde. bir programda 2-3 defa "mutareke basini" diyen bir cocugun sorusunu soyletmeyecekti az daha. "- burada mutareke basini yok..." deyip deyip elemanin sorusunu kesti. cocuk da abbas guclu'ye veya kanal d'ye demiyor mutareke basini diye. oyle ortaya soyluyor, sorusunda geciyor tabir... o kadar rahatsiz oldu ki, konuga ve patronlarina "ben programimda mutareke basini dedirtmem..." tribine oyle girdi ki, komik oldu, kendini belli etti.
    (bkz: yarasi olan gocunur)

abbas güçlü hakkında bilgi verin