şükela:  tümü | bugün
  • ya orada inanılmaz aptalca işler oluyor, ya halk tv beynini yedi, ya da bu resim photoshop:

http://cdn.yazete.com/…vokasyon-1303874-465x309.jpg

edit: resim gerçekmiş.
  • saçma sapan insanların katıldığı forum değildir. söz konusu oylama öncesindeki fikir, mavi pantolon ve beyaz gömlek giyip yazıcıdan çıkartılan polis armasını gömleğe asılmasına ilişkindir. oylama da zaten mizahi olarak gerçekleşmiştir.
    sis atma o.ç. gençliğini seversiniz sevmezsiniz ama hiç biri bir insanın gözüne yakın mesafeden gaz kapsülü atacak kadar gözü dönmüş değildir.
  • kaldır çöpe at insanlardan oluşan bir topluluk değildir. direnişin her adımında olduğu gibi, burası da tamamıyla heterojendir. fazlaca iyimser, empati dozunu biraz kaçıran insanların bir fikri yüzünden gördüğüm kadarıyla sözlükte fazlaca kötülenmiş, 3 akşam boyunca; bazen sinirlenip bazen gülüp saatlerce oturduğum forumdur.

her şeyi geçtim, bir defa abbasağa'dadır, beşiktaş'tadır. doğasından güzeldir.

(bkz: derin bir nefes çektik abbasağa'dan)
  • anında oylayıp anında karar verip anında eylem yapan güzel insanların olduğu aktivisti bol forumların başatı.
  • konusuldugu yer icin (bkz: abbasağa parkı)

aksama kadar klavye basinda konusup, meydanlara/sokaklara cikmayanlar elestiriyor bir de. bu olay futbol ya da politika degil yani klavye basindan elestirme zamani degil, bu halk hareketi ve halk forumu. sokaga cik, tepkini ve dusunceni goster.
  • an itibari ile atv' ye yürüyen forumdur.

ethem için birleşendir..

candır...
  • 2 haftadır aktif katılan, çalışma gruplarında görev alan biri olarak bu gece gösterdi ki, eğer düşüncen aykırıysa çoğunluğa, orada sana gerçekten yer yok... ne farkı kaldı direnişte savunduğumuz özgür düşüncenin karşıtlarından... bizden değilsen git mantığı ağır basıyor gün geçtikçe... biz kim? sen kimsin?

çok güzel fikirler çıkıyor çalışma gruplarından, bu bölünme açıkça ortaya çıkmadan o fikirler eyleme geçmeli bir an önce...
  • 10 temmuz'da baya kalabalıktı. 45 dakika kadar basın konuşuldu. basından insanlar konuştu, diğer insanlar basın hakkındaki düşüncelerini söyledi. dikkatimi çeken noktalar şunlar:

- medyanın 1980'den beri boka sardığı, aydın doğan sayesinde gazetecinin sendikasızlaştırıldığı, medyanın yavaş yavaş patron medyası olduğu anlatıldı.
    - yandaş medyadaki muhabir, kameraman vs. insanlar bizden farklı düşünmüyor, ama yapabildikleri birşey yok. eylemlerde doğrudan onlara tepki gösterilmemesi rica edildi.
    - alternatif medyayı desteklememiz istendi. çok ağır baskı altında oldukları, desteğimize ihtiyaçları olduğu söylendi. örneğin bir haber ajansında çalışan bir kadın, polisin evlerine gelip iğrenç şeyler yaptığını, çırılçıplak soyularak arandıklarını söyledi. başka bir muhabir polis tarafından tartaklandığını, göz altına alındığını anlattı, ve olayı görüntüleyen gazetecilerin arasında gazeteci kılığında polislerin olduğunu söyledi.
    - bir direnişçinin "çadırlarımız yakılırken 1 tane bile gazeteci yoktu, 1 kişi bile çekim yapmadı" diye alternatif medyayı da eleştirdi. bunun üstüne basından biri "siz emin olun, o çekilmedi sandığınız an bir kaç açıdan telefoto lenslerle falan çekilmiştir, yayınlanmayı(veya yayınlanamamayı) bekliyordur" dedi.
    - gazeteci olmayanların yaptığı gazeteciliğe vurgu yapıldı. örneğin talihmane'deki eli palalı'nın görüntülerinin gazeteciler tarafından çekildiği, ama ancak cep telefonuyla çekilen görüntüler yayınlandıktan sonra farklı açılardan çekilmiş görüntülerin yayınlandığı söylendi. yani cep telefonu görüntüsü çıkmasa, basın kendi çektiği görüntüleri yayınlamayacaktı...
    - 12 temmuz cuma 19:00'da galatasaraydan meydana yürüyeceklerini, halkı yanlarında görmek istediklerini söylediler(ama açıkçası bunun haberini hiçbir yerde bulamıyorum, ilginç)

kasketli, abbasağa'dan bildirdi...
  • bugüne kadar herhangi bir foruma, sırf yalnız olduğum için katılmaya çekindiğim ve artık ne olursa olsun bu cuma akşamı -eğer katılınması gereken daha önemli bir yürüyüş, direniş olmaz ise- kesin katılıp parçası olmak istediğim güzel oluşum.

fekat üzülerek itiraf ediyorum ki; abbasağa parkı tam olarak nerede ve nasıl gidiliyor bilmiyorum maalesef. bilenlerden yol, iz tarifi reca ediyorum. *

bir yol yardım büdütü:

o kadar çok kişiden tarif yardımı geldi ki;)
    artık biliyorum nasıl gidebileceğimi...
    iyi ki varsınız sözlük ve güzel insanlar...
  • bu aksam once iftar yemegi ardindan hayatini kaybedenlerin anilmasinin yapiliyor oldugu park.