şükela:  tümü | bugün
 • chp zihniyetidir. 1946 yılında amerikan askerleri türkiye'ye gelecek diye karaköy'deki genelevlerde boya badana yapılmış. amerikalı askerlere hoş davranmaları için de eğlence yerlerine talimat verilmiş. camilere de welcome diye mahyalar açılmış.

  (bkz: #8092010)

  http://www.taraf.com.tr/…buyuk-amerika-ya-karsi.htm
 • bu zihniyetçe demokrat parti ve adalet partisi döneminde de hazırlatılmış genelevler vardır. (bkz: altıncı filo/@libertarian) (bkz: kanlı pazar) (#958647, #4159137, #10994867) günümüzün artık yaşlı duayen islamcılarının liderliğinde (mehmet şevket eygi gibi) bu filoya karşı eylem yapan solculara saldırılmış, öncesinde de şu ilginç enstantaneye imza atılmıştır.

  (bkz: altıncı filo'nun kıble olması)
 • referandum öncesi ortamı germeye çalışan tarafperver güdümlü kolpacı zihniyetten çok çok iyidir.

  meali: zihnini satmak bedenini satmaktan bile iyidir.
 • islamci abilerimiz altinci filo icin yapmislar bunu zamaninda. "hristiyan" emperyalistlerin, ulkelerindeki "musluman" kadinlari sefa icinde becermesi icin. hatta filonun karsisinda duran "musluman" genclerin aleyhinde yazilar yazmislardir. kim bilir belki bildiriler bile dagitmislardir, kurtulus savasi`nda ulkeyi isgal eden dostlarimiz icin yaptiklari gibi.
 • birilerinin ikinci dünya savaşına girmediği için cezalandırmak istediği 15 milyonluk, çok kolay lokma bir ülkeyi bir başka kabadayıya (mahallenin 2 kabadayısından yakışıklı olanına) yamanarak kurtarmaya çalışmış ve muvaffak olmuş, akıllı zihniyettir. herkesin günahları var, hem büyük hem küçük, ama hainlik sanatı çok başka. milli istihbarat ile dış istihbarat yakınlaşmasını engellemek isteyenlere bile mani olmuş zihniyetler dururken, zaten vurduran bide coni'ye vurdursun diyen zihniyet bence sağlıklı. detaya niteliğe fazla takılmamak lazım bu tarz mevzularda, hele ki genelevdeki kadının namusu geyiği, onu yabancı mı sikse daha iyi geyiğine hiç girmemek lazım, konu dağılıyor.
 • çarpık bir olaydır. yalnız utanmasa kendi anasını abd askerine hazırlatacaklar tarafından dile getirilince daha bir çarpık oluyor. *
 • bazen nato'ya ve cento'ya bağlıyız dediği de görülmüştür.
 • zamanında ingiliz zırhlısı istanbul'u, yani payitahtı ziyaret ettiği zaman, ingiliz askerlerinin güzel zaman geçirmelerinin derdine düşüp genelevleri hazırlatmanın da ötesinde, ingiliz zırhlısı istanbul'da olduğu sürece genelevlere diğer osmanlı vatandaşlarının girişini yasaklayan, genelevdeki kadınları güzelliklerine göre zabitlere ve erlere göre diye tasnif eden ve en önemlisi daha sonra parası her "iş" için ayrı ayrı olarak istanbul şehrameneti* tarafından ödenmek üzere ingiliz askerlerine bu genelevleri ücretsiz yapmış bir ahfadın torunu olan zihniyettir. eğer lanetlencekse (evet, lanetlenmelidir) her iksi birden yapımalıdır. yavşak politik saldırı içi sadece birine yönelik değil.