şükela:  tümü | bugün
  • muharrem ince'nin adalet bakanlığı hakkında ilginç iddiası. iyi de amerikalılar niye aramış onu. ben istesem 3 ayda getiririm fetö'yü de demiş. cool stry bro

https://twitter.com/…ince/status/997220670361698311
  • niye böyle salak bir açıklama yapıp şaibe yaratıyorsun be adam? siz belge bile sunsanız bu adamlar her seferinde sıyrıldı. sana sormayacaklar mı amerikalılar seni neden aradı diye? sana demeyecekler mi usulüne uygun istemediğimizi ispatla diye? halkı “ bak bu amerikanın adamı” diye üzerine salmayacaklar mı?
  • bunu muharrem ince'nin söylemesine gerek yok. kaldı ki abd konsolosluğu dahi bu konularda bir parti üyesine bu yönde bilgi verebilir, bunda sorun yok. akp'nin, gülen'i zaten usulüne uygun istemediğini biliyorduk, zira şaşırmadık. çünkü bu konuda bir dolu spekülasyon yapılmıştı.
  • bunlar istemesini bilmiyor.
  • diyecek ki herhalde, kıbrıs'ı size ve güneydoğu'yu kürtlere veririz. siz de bize fetoşu verin.
  • çok ciddi bir iddiadır.

merak ettiğim ise bunu ince'ye aktaran kimdir? akp istediğini ispatlayabilir mi? ispatlamak zorunda değiliz derse neyi saklıyor olabilirler? istenmediyse neden istenmedi?
  • abd li yetkililer ile görüşmek suç mu?
    yahu abd' lilere ülkemizde askeri üs verenler, bu ülkede iktidar şu an.
  • bunun kesinlikle düşünülmeden ve hesaplanmadan söylenmemiş bir cümle ve iddaa olduğuna inanıyorum hatta cnn'de açıklamasının da planlı olduğunu düşünüyorum, keza o kanal ve program yandaşlar tarafından ciddi anlamda izleniyor.

bu iddaa birkaç mesaj birden içeriyor; şu an muharrem ince yılların getirmiş olduğu hırs ile aklını birleştirip sakin kalarak yerinde hamlelerle enteresan bir santranç oynuyor. oyunu tıpkı akp'nin 16 yıldır oynadığı gibi oynuyor ve bu da rakibinin ezberlerini bozuyor, onları kendi santranç tahtalarında kendileri gibi oynayan birisiyle oynamak zorunda bırakıyor, bu 16 yıldır hiç tanık olmadığımız bir şey, peki bir şeyleri değiştirir mi? -bilmiyorum, 24 haziran'da göreceğiz.

kendisine gerçekten böyle bir bilgi verilmiş olabilir fakat verilmemiş de olabilir.
    ispat ile yükümlü değil, zaten bilgiyi kimden aldınız sorusuna "milletimin çıkarlarını korumakla yükümlüyüm" şeklinde verdiği cevap bunu destekliyor.

içerdiği mesajlara gelecek olursak;

1- akp'nin fetö'nün iadesini kesinlikle istemediği mesajı veriliyor.
    2- benim de abd bağlantılarım var mesajı veriliyor.
    3- benim de abd bağlantılarım var ama gerektiğinde "incirliği kapatma" çıkışını da yapabilirim mesajı veriliyor.

edit: imla