şükela:  tümü | bugün
  • muharrem ince'nin adalet bakanlığı hakkında ilginç iddiası. iyi de amerikalılar niye aramış onu. ben istesem 3 ayda getiririm fetö'yü de demiş. cool stry bro

https://twitter.com/…ince/status/997220670361698311
  • niye böyle salak bir açıklama yapıp şaibe yaratıyorsun be adam? siz belge bile sunsanız bu adamlar her seferinde sıyrıldı. sana sormayacaklar mı amerikalılar seni neden aradı diye? sana demeyecekler mi usulüne uygun istemediğimizi ispatla diye? halkı “ bak bu amerikanın adamı” diye üzerine salmayacaklar mı?
  • bunu muharrem ince'nin söylemesine gerek yok. kaldı ki abd konsolosluğu dahi bu konularda bir parti üyesine bu yönde bilgi verebilir, bunda sorun yok. akp'nin, gülen'i zaten usulüne uygun istemediğini biliyorduk, zira şaşırmadık. çünkü bu konuda bir dolu spekülasyon yapılmıştı.
  • bunlar istemesini bilmiyor.
  • çok ciddi bir iddiadır.

merak ettiğim ise bunu ince'ye aktaran kimdir? akp istediğini ispatlayabilir mi? ispatlamak zorunda değiliz derse neyi saklıyor olabilirler? istenmediyse neden istenmedi?
  • ince konuşmaya başladı, medya yanımda değil, size acıyorum tarzı giydirdi, kendisi desteklediğim aday değil ama helal olsun dedim tv başında.

sonra amarigalılar beni aradı dedi. dedim, "bir yıldız parladı ve parladığı gibi söndü". viuviuviuuuuuuu diye bir fail sesi vardır ya televizyon programlarında falan kullanılır, resmen o çaldı. üzüldüm.
  • istemeye çiçek çukulata ile gidilmediğinden fetönün babası abd den onay çıkmamıştır.
  • abd'nin muharrem ince'ye söylemesine gelene kadar, gülen'in iadesi için resmi bir iade talebi yapılmadığı daha önce de abd tarafından ifade edilmiş ve hükümet tarafından da yalanlanamamıştır. bu zaten bilinen bir konu.

yalnız abd adına ince'yi kimin aradığı merak konusu. "amerika beni aradı" şeklinde söyleyince gülesim geldi.