şükela:  tümü | bugün
  • dehşetengiz bir iddia. bu iddia eğer türkiye'yle ilgili, kanıtlarının olduğu da söylenerek öne sürülseydi yer yerinden oynar ve nerdeyse türkiye'nin işgali koşulurdu. ama mesele abd olunca her şey serbest. aşağıdaki açıklamaya kadar da kimse kalkıp bu adamlara "teröristleri destekliyorsunuz!" diyemedi. sözlükte bile "türkiye ışid'e silah gönderdi." iddiası kadar konuşulmayacaktır.

zannettiğiniz gibi rte değil, rusya savunma bakanlığı söylemiş: https://www.ntv.com.tr/…uyor,htz9a3dnmkqcedazfmb85a
  • beni çıldırtan gelişme. şu orrospu çocuklarına karşı bir şeyler yapamamak koyuyor adama. kapitalist sistemin amk.

aç kalalım abi, ambargo yiyelim, batalım, iç savaş çıksın veya ölelim hiç farketmez ama şu amerika’ya yara verelim. rusya olalım kuzey kore olalım orrrospu çocuğu olalım abi.
  • hele günaydın amına koyim dedirten açıkma swh
  • gerçek olması kuvvetle muhtemel bir iddia.

ama öncelikle çok islamcı yada komünistin zannettiği gibi tek ve büyük bir kötü amerika yok.
    amerika aynen adındaki gibi çeşitli devletçiklerin (institution) (fbi, cia, nsa, congress, president, pentagon, ministry of defense vb vb) birbirleri ile zaman zaman işbirliği yaptığı zaman zaman çeliştiği çakıştığı mücadele ettiği bir yönetim kaosuna sahip.

dolayısıyla pentagon ışidi bombalarken cia yardım edebiliyor.

savunuyorum zannedenlere de kafam girsin. amerika dünyanın başına gelmiş en kötü şeydir. tam olarak anlayamadığımız için ondan kurtulamıyoruz insanlık olarak.
  • ayni konuda 14.11.2017'de girilen entry'e (bkz: ypg'nin ışid'le anlaşması) 3 adet,
    benzer basliga gene su anda (bkz: abd'nin işid militanlarını tahliye etmesi) 4 adet entry girilmis.

rakka'da konya belediyesine ait aracın bulunması gibi bir cop kamyonu ile ilgili fotograf uzerinden 70 entry (ki cogu turkiye isid'e destgi iste bu seklinde)
  • hevaller zaten azala azala bitmiştide sözlükte, bu bizim her konuya duyar kasan sözlükçüler nerde merak ettirendir..

ama şeytanın şeytanlığını yapması bilmiyorum ne kadar kamuoyunu şaşırtır.
    ama şeytana şeytan demekten sakınıp kendi çıkarları uğruna onu bunu terör destekçisi ilan edip cart curt edenler şeytanın yaltakçılığını yapıyordur.
    ki bu şeytan yaltakçıları bayırbucak türkmenlerine bile sakallarından, inançlarından dolayı terörist,işid vs ilan etmişlerdi sözlükde.
  • yoğ amına goyyim! ulan daeş'i kim kurdu bilinmiyor mu da, sanki abd'nin desteklemesi bilinmeyen bir şeymiş gibi haber yapıluıyor.

dünya'daki birçok terör örgütünün destekçisi abd'dir. malum bu.
  • abd'nin temsil anlamında en yüksek konumunda olan trump bile "ışid'i obama ve clinton kurdu" demedi mi? biz ta başından beri ışid'in "alet çantası" olarak bölgenin haritalandırılmasında kullanıldığını söylemedik mi?

bugün belgeleriyle, aksi ispatlanamaz bir şekilde (çünkü kendileri de kabul ediyor pişkince) bu teyit ediliyor. (bbc haberi artık tüy dikti buna)

peki 5-6 senedir ağzına abd'yi dahi almadan sabah akşam islam'a ve müslümanlara küfreden, içlerindeki islam düşmanlığını kusan sözlük yazarları onlayn mı?