şükela:  tümü | bugün
 • beni çıldırtan gelişme. şu orrospu çocuklarına karşı bir şeyler yapamamak koyuyor adama. kapitalist sistemin amk.

  aç kalalım abi, ambargo yiyelim, batalım, iç savaş çıksın veya ölelim hiç farketmez ama şu amerika’ya yara verelim. rusya olalım kuzey kore olalım orrrospu çocuğu olalım abi.
 • hele günaydın amına koyim dedirten açıkma swh
 • gerçek olması kuvvetle muhtemel bir iddia.

  ama öncelikle çok islamcı yada komünistin zannettiği gibi tek ve büyük bir kötü amerika yok.
  amerika aynen adındaki gibi çeşitli devletçiklerin (institution) (fbi, cia, nsa, congress, president, pentagon, ministry of defense vb vb) birbirleri ile zaman zaman işbirliği yaptığı zaman zaman çeliştiği çakıştığı mücadele ettiği bir yönetim kaosuna sahip.

  dolayısıyla pentagon ışidi bombalarken cia yardım edebiliyor.

  savunuyorum zannedenlere de kafam girsin. amerika dünyanın başına gelmiş en kötü şeydir. tam olarak anlayamadığımız için ondan kurtulamıyoruz insanlık olarak.
 • ayni konuda 14.11.2017'de girilen entry'e (bkz: ypg'nin ışid'le anlaşması) 3 adet,
  benzer basliga gene su anda (bkz: abd'nin işid militanlarını tahliye etmesi) 4 adet entry girilmis.

  rakka'da konya belediyesine ait aracın bulunması gibi bir cop kamyonu ile ilgili fotograf uzerinden 70 entry (ki cogu turkiye isid'e destgi iste bu seklinde)
 • yoğ amına goyyim! ulan daeş'i kim kurdu bilinmiyor mu da, sanki abd'nin desteklemesi bilinmeyen bir şeymiş gibi haber yapıluıyor.

  dünya'daki birçok terör örgütünün destekçisi abd'dir. malum bu.
 • abd'nin temsil anlamında en yüksek konumunda olan trump bile "ışid'i obama ve clinton kurdu" demedi mi? biz ta başından beri ışid'in "alet çantası" olarak bölgenin haritalandırılmasında kullanıldığını söylemedik mi?

  bugün belgeleriyle, aksi ispatlanamaz bir şekilde (çünkü kendileri de kabul ediyor pişkince) bu teyit ediliyor. (bbc haberi artık tüy dikti buna)

  peki 5-6 senedir ağzına abd'yi dahi almadan sabah akşam islam'a ve müslümanlara küfreden, içlerindeki islam düşmanlığını kusan sözlük yazarları onlayn mı?
 • dünyaya sınıf perspektifinden bakanların zaten bildiği, zaten önceden kanıtlanmış (bkz: clinton'ın gizli yazışmaları) ana akım liberal medya olan bbc'nin ilginç bir şekilde tekrar ifşa ettiği olgu.
 • daeş değil bir kere ışid'dir o.
  ayrıca kimilerinin geç farkettiği iddiadır.
 • amerika için win-win sonuçlueylem.

  türkiyeden 809 tır dolusu silah pkkya abd tarafından gönderiliyor sevkiyatı yapılıyor, bu durum apaçık ortayken hala daeşi koruyor zırvaları.

  (bkz: yabancının yarrağının tatlı olması)
  haber

  daeşi korumayı bir kenara bırakalım, bu ülkeden abd tarafından 809 adet tır pkk ya silah götürdü . hala güzel abd, müttefik abd, güzellemeleri yapacağına bu olayın hesabını sorun!

  pkk ya verilen silahların haber kanalları tarafından "daeş'le mücadelede abd faktörü! " diye polyanacı dillerle lanse edilmesinin hesabını sor!

  tabi ki de daeş'i destekleyecek insanların ölmesi yeni terör guruplarının üremesi lazım ki abd silah satıp para kazanabilsin ve sonucunda büyük orta doğu projesini gerçekleştirebilsin.