şükela:  tümü | bugün soru sor
  • amerikan mandalarının hoşuna gitmeyecek yazı olmuş.

kimsenin ehonomi çoh eyi dediği yok. amerikadan rusyadan güçlüyüz dediği de yok.

%90 başarılı bulduğum yazı.
  • (bkz: wall of text)
  • aynen katılıyorum % 90 olmasada biz % 52 olarak,vücutlarımızı siper eder sarayı koruruz.
  • işte o biraz sıkar.

burası ne afganistan, ne ırak, ne mısır, ne de suriye.

burası türklerin toprağı.
    askere gitmemek için 40 takla atan pembe götlüleri çık, kalanı iyi kötü asker bir toplum.
    bin yıldır öyle.

yani;
    güven,
    özveri,
    tecrübe ister.

varsa buyrun...

not: türk değilim.
  • valla haklısın kardeş. yüzde 90 ortak savunma yapar belki ama o yüzde 52 yüzde 48'i o kadar bıktırdı ki beraber savunup ülkeyi kurtarsalar bile o yüzde 52'nin kendilerini sikeceğini biliyor. hatta savaşa katılmamakla, amerikalılara destek olmakla bile suçlanma ihtimali var. ne yapsın bu insanlar? en iyisi beraber ülkeyi kurtardıktan sonra çekip gitsinler yüzde 52 yüzde 100 olsun belki rahatlarlar.

hadi bunları geçtim kimsenin birlik olup savunacağını sanmam. milli mücadelede de bir sürü grup vardı şimdi de kürtler bir yandan kemalistler bir yandan şeriatçılar bir yandan herkes kafasına göre takılır. biz arap değiliz diye hava yapmaya gerek yok ortadoğu ülkesiyiz kabul edelim. bunların olmaması için atatürk gibi birisinin olması gerek. var mı? yok.
  • 40 senedir kibrista dik durduk diye yagi, tupu karneyle aliyorduk diye aglayan, 6. filoya karsi namaza durmus, beni hali altina supurmeyin diye amerikada zirlayan arapcilara birakirsaniz durumu ulke isgal edilir.

ısgal sonrasi bacim 10 tl'ye opucuk veriyordu, artik johny'e 10$'a opucuk veriyor demek ki ekonomik kriz yok diye dolasan tipleri de burada okuyabilirsiniz.

bize gelince canakkale'de, korede, kibrista, gezi parkinda yeterince olduk biz svıf diyorum ve gidiyorum. bakin basinizin caresine biz size milyon kere dedik diktatorluk getirmeyin ulkeye, etmediginiz kufur kalmadi
  • kol kirilir yen icinde kalir lafini bilir misiniz? hah iste iceride birbirimizi yeriz yemesinede disariya karsi tek vucut olmayida biliriz evelallah. basimizdaki kim olursa olsun atalarimin bana biraktigi topraklari savunmamak serefsizligin en onde gidenidir, atalarimin kemiklerini sizlatir. bununla birlikte oyle bir durumda allah muhafaza yeni bir ataturk beklememek lazim, hepimiz bir ataturk olmaliyiz. onun vatan sevgisinin yuzde biri icimizde olsun bize yeter.

o yuzden gelsinler bakalim gelsinler cici mama var onlara.

edit: vatan sevgisinden bahsedip bu kadar seri eksilendigim bir entari hatirlamiyorum.
  • 'herkesin çekindiği şey iç savaş' demiş arkadaş. iç savaştan çekinen adam gidip milleti böyle bam diye ortadan ikiye bölüp hergün ağzını her açtığında ayrıştırır mı ? ne muhalifler tanıyorum ben başı önüne eğik asık suratla gezen karşı mahalledekinlere 100 atom bombası gücünde öfke barındıran, ne devleti ne milleti ? ötekleştirilen, ezilen, suçlanan, tehdit edilen insan hurra diye savaşa mı gider ? 16 sene önce bitti o kardeşlik türküleri. ülkedeki gençler askere bile gitmek istemiyor artık, gelmiş burda kol kırık yen edebiyatı yapıyorsunuz.

kurucusuna küfreden bir ülke türkiye, o yüzden çokta masal fantazi anlatmayın. içten içe sizde biliyorsunuz neyin ne olduğunu, nasıl sonuçlanacağını.
  • umrumda olmayan durumdur. 3-5 comarin hemen birlik oluruz, kol kirilir yen icinde kalir laflarina aldanmayin.

benim icin koprude askerin kafasini kesen, ataturk’e kufreden sakalli vahabiler ve yuzde 52 amerika’dan daha buyuk tehlikedir. dahasi amerika gelse bu tipler icin kilimi kipirdatmam.

sen sokakta ali ismail’i 5 kisi sikistir, sopalarla dov, oldur sonra benden yardim iste oldu. sen 7/24 alevi, sunni, ermeni, yahudi, turk, kurt, ateist, saman ayristir, karimin dogum yapma sekline bile karis, cocuklarimin lise secimini dolayisiyla gelecegini yok et, sonra da birlik olalim aynen.
  • neden savunma moduna geçip,bir dış müdahalede bizi yenemezler diyorsunuz.10 miyon insanımız ölüp 10 milyon göç verdikten sonra yenilmemiş mi olacağız.belki toprak durur ama enkaz olmuş şehirler altında.
    birlik oluruz,olmayız ayrı konu madem böyle bir risk var;
    demokratik şeffaf bir hukuk devleti olalım.bu daha kolay degil mi?coninin ağzına laf bırakmamış olur hem de muasır medeniyetler seviyesine erişmiş oluruz.bu bizim de işimize gelir.