şükela:  tümü | bugün soru sor
 • boğazdan yunan gemileri geçerken robert kolej penceresinden yunan bayrağı sallayan, türkiye balkan savaşı'na girdiğinde istanbul'daki kiliselerde yunan ve bulgar zaferi için dua ayinleri düzenleyenlerle aynı kafada olan yavşaktır.

  edit: ben bunları sadece yavşak sanıyordum ama pardon yanılmışım. yorum yapmak yerine ettikleri küfürlere hakaretlere bakılırsa fırsattan istifade ellerinde ne varsa satarak, yalnızca, kendilerinden önceki kuşağın pazarlama stratejilerindeki başarılarla hakim oldukları ve bunların mal "varlıklarının" oluşmasına sebep olan iç piyasaya değil aynı zamanda kur artışından dolayı dış piyasa da açılma hevesinde olan "itibarlı" bir tüccar güruhuymuş bunlar. e tabi ticaretle haşır neşir oldukları için de işi biliyorlar. krizden kurtulmak için pezo üzerinden arjantin, meksika gibi ülkelere pazarlama yaparlarsa hem güney amerika ile dış ticaret hacmimizi artırırlar hem de kendileri kârlı çıkarlar.

  not: yatırım tavsiyesi değildir.
 • abd ekonomik darbe yapmıyor. türkiye başarısız hamleler yapıyor ve abd ile mesafesini korumak yerine gereksiz atarlar yapıyor. şu an türk parası, diğer bütün devletlerin parası karşısında ezilmiş durumda. yani ortada darbe marbe yok. kahvehane politikası var.
 • tanım: türk milletinin zaferinden sonra vatana ihaneti tescillenecektir.
 • son olarak anladığımız başımıza gelen abd ekonomik darbesi değil, darphanenin hızlı bir şekilde, yandaşlara verilen hazine taahhütlü yapım işlerinin karşılığını ödeyebilmek için sabahlar olmasın dercesine tl basması.

  eee abd de iflahı kesilmiş şekilde seni yakalarsa kendi lehine kullanır bu işi. kendi elleriyle adamların kucağına oturtmuşlar ülkeyi sonra abd bize ekonomik darbe yapıyaaah
 • abd darbeciyse, gönderdiği heyetle niye görüşüyorsunuz amk?
 • yeter anasını be! bu kaçıncı aktroll aklama başlığı?

  bir de işgal orduları için dua eden, onlara yağdanlık olan, onların yöneticilerini seyyit ilan eden müslümanlar vardı, hatırladın mı?

  lan yavşağın tarifi troll! abd'nin yediği haltlar bize girmiyor mu sanki? hani egonomi çoh eyiydi? ne oldu da iki günde bu ekonomi tuş oldu sen onun bir hesabını versene?! eminönü, kapalıçarşı gibi yerlerde esnaf olup da bütün gün döviz büfesi önünde al sat yapan yavşak akp'li esnafa hesap sorsana!!

  yok ama! ille de suçu başkalarına atıp kendinizi aklayacaksınız ya! yalan dininiz olmuş sizin!!
 • bunu diyen utanmaz yavşak, vatan millet toprağı yok pahasina yabanciya satilirken "ekonominin düzelmesi için elzem bir hareket" diyerek bunu alkislayacaktir. biz yine orman, yeşil alan, deniz, ada, muze, kültür merkezi, konservatuvar vs satilmasin diye sokakta biber gazı yeriz. iki yüzlüsünüz, vatansever taklidi yapmayin. kapayin çenenizi oturun. sivadiniz memleketin içine. sizin saçma politikalarinizla dipteyiz tebrikler.
 • bu tip mallar oldukça dolar 20 lirayıda geçer. abd parasının gücünü konuşturur sen önlemini alacak enstrümanlar koyamazsan öttürür. betona gömdüğün dolarları fabrikalara arge'ye yatırıma koysaydın abd doları sana muhtaç olurdu sen ona değil
 • adamlar, tweeter üzerinden aleminyum ve çelik ithalat vergi oranlarını artırdık demişken ve washington post gibi gazeteleri bu vergi artırımı brunsonla falan alakalı değil abd'nin başlattığı ticaret savaşlarıyla ilgili demişken nasıl oluyor da hâlâ türkiye'nin ekonomi yönetiminin kötü idare edilmesine bağlanıyor durum anlayabilmiş değilim.

  --- spoiler ---

  the steel and aluminum tariffs originally had nothing to do with the treatment of brunson. they are tied to the trade fight that trump launched earlier this year with a number of countries, including turkey.
  --- spoiler ---