şükela:  tümü | bugün
  • ° almanya ve rusya arasındaki olası bir ittifaktır. böyle bir ittifak almanya’nın teknoloji ve sermaye yapısıyla, rusya’nın doğal zenginlikleri ile insan kaynaklarını bir araya getirecektir.” diye devam eden : gölge cıa stratfor’un kurucusu thomas friedman beyani.

tabii ki hüseyin vodinalı nin harika yazilarindan birinde geciyor konu.

yazinin tamamina dair link :

(bkz: https://hvodinali.wordpress.com/…un-vostok-korkusu/)
  • amerika için en büyük tehlike doların rezerv para olmaktan çıkıp güvenilirliğini yitirmesidir.
  • kendinden önce diğer bir gezegende düzen kurabilecek ilk güç.
  • türk lirasıdır. daha dün dolarlarının değerini şakkadanak düşürmedik mi?
  • türkiye'nin abd'ye gizli gizli kezban yollamasıdır.

öğrenci programlarıyla, gerekiyorsa özel üniversite/kolej paraları ödenerek, bizim kezbanların şöyle hatırı sayılır bir bölümünü abd şehirlerine gönderirsek, abd maksimum 3 yıl içinde çöker.

bakın, einstein'in arılar yok olduğunda insanlık 3 yıl içinde yok olur diye bir tespiti vardı.

bu da benzer bir mekanizma.

kezbanlar abd'ye girdikten sonra abd üç sene içinde yok olur.

-birinci senede kezbanlar gözlerine kestirdikleri zengin abd'li oğlanları avuçlarına alırlar, nişanlanırlar.

-ikinci senede kezbanlar nişanlıları ile evlenirken, çocukları yönlendirir, babana söyle, evini satsın bana prenses düğünü yapsın, annene söyle malını mülkünü satsın, bana takı alsın, kocam değil misin yapacaksın diye diye, orta direk amerikan ailesinin bütün birikimini sömürür ve aileyi fakirleştirir.

-üçüncü senede ise, kocam bana bakmıyüüür, kocam benim ihtiyaçlarımı sağlamüyüüür diye ağlaya ağlaya mahkemeye gidip boşanma davası açar ve nafaka alıp, orta direk amerikan ailesini ömür boyu haraca bağlar. gelip anadolu'daki köyünde o paraları genç pompacı oğlanlarla çatır çatır yer.

gördüğünüz gibi, üç sene içinde, orta direk amerikan ailesinin elinden bütün evleri, arabası, birikimi, malı mülkü, türk köylüsüne transfer edilmiş oldu. 2008'de bu mekanizma, mortage krizi ile abd'yi çöküşün eşiğine getirmiş. orta direk aielerin bütün mal varlığı elinden uçtu, bankaların ve finans kurumlarının eline geçti. abd patlamak üzere olan bir bombaya döndü ama para ülke içinde kaldığı için kurtuldular.

bu sefer para kezbanların nafakası üzerinden anadolu köylüsüne geçecek.

gördüğünüz gibi, ülkemizin gizli aton bonbası kezbanları kullanarak, abd'yi üç sene içinde bitiriyoruz.