şükela:  tümü | bugün
 • abd’de yaşanan terör saldırıları ve şiddet olaylarında son zamanlarda artış olduğu gözlenmektedir. bombalı veya silahlı terör eylemlerinin yanısıra, araçların kalabalık üzerine sürülmesi suretiyle gerçekleştirilen saldırıların, şehir merkezleri ile kültürel etkinlikleri, metro istasyonlarını, kamu binalarını, ibadet yerlerini hatta okul kampüslerini hedef almaya devam etmesi muhtemeldir.

  ohio üniversite kampüsünde, forth lauderdale-hollywood havalimanında, minnesota’da dar al-farooq camiinde, teksas’taki bir kilisede düzenlenen saldırılar, charlottesville ve new york’ta araçların kalabalığa sürülmesi suretiyle gerçekleştirilen saldırılar ve son olarak da new york metrosundaki bombalı saldırı, abd’de yaşanan terörizme ve/veya aşırı sağcı/ırkçı eylemlere örnek teşkil etmektedir.

  ayrıca, resmi görevle abd’ye seyahat eden kamu görevlisi vatandaşlarımız dahil türk vatandaşları, muteber olmayan kaynakların ifadelerine dayanılarak keyfi tutuklamalara maruz kalmakta; vatandaşlarımıza yönelik olarak açılan davalarda, fetö terör örgütü mensubu ya da sempatizanı tanıkların önceden kurgulanmış asılsız iddialarına ve iftiralarına itimat edilmek suretiyle vatandaşlarımız hakkında adli kararlar verilebilmektedir.

  bu şartlarda, abd’ye seyahat edecek olan vatandaşlarımızın seyahat planlarını gözden geçirmelerinde ve seyahat etmeleri durumunda tedbirli olmalarında fayda görülmektedir.

  kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  link.
 • (bkz: seyehat)

  yapmasınlar. çok ayıp!

  edit: başlık düzeltilmiş ama burada dursun yazdığım.
 • mordor'da yaşayan orkların elfleri nazikçe uyarmasıdır.
  zira bir zamanlar onlar da elfti.
 • ilk defa tutacak bir basligi erken kesfettim, ama oyle ust duzey bir trolluk ki gulmekten yorum bile yapamiyorum.
 • mesajinizi aldim.1 hafta once gelen green cardimi yirtip yakiyorum. tesekkurler uyarilariniz icin.
 • hanginiz daha uzağa işeyeceksiniz merak ediyorum.

  (bkz: sidik yarışı) nedir?