şükela:  tümü | bugün
  • neden beklendiğini anlayamadığım durumdur. üstelik bugün açıklanan yeni vakalarda abd kaynaklı olanlar da var...

edit: imla
  • new york belediye başkanı market ve eczanelerde çalışanlar dışında sokağa çıkma yasağı için genelge çıkaracağını açıkladı.

kaynak

bizde abd ile uçuşlar hala serbest. geri dönüşü olmayan bir yola doğru gidiyoruz. neden hala ısrar ediliyor?
  • bugün saat 17:00 itibariyle 40'tan fazla yeni ülkeye uçuş yasağı geldi.

inanması güç ama abd bu listede hala yok!
  • abd 30 bin vaka ile toplam vaka sayısında dünyada üçüncü ülke oldu.

abd'den türkiye'ye uçuşlar serbest...

gelenlerin havalimanından karantinaya alındığını falan düşünmeyin ha. ısı kamerasından geçerse bir şey yokmuş gibi devam ediyorlar.
  • thy 5 nokta dışında tüm yurtdışı seferlerini askıya aldığını açıkladı. bu 5 noktadan ikisi new york ve washington...

edit: yalan haber yapma diye mesaj atan yazara gönderdiğim kaynağı buraya da ekledim.

kaynak
  • bugun istesem new york'tan istanbul'a thy ile uçabiliyorum ve karantina yok! isteyen kontrol edebilir.

evet yanlış duymadınız, 25 bin güncel vakanın olduğu bir şehirden istanbul'a günde 2 sefer var. bu da haftada binlerce insan demek. temas ettikleri ile beraber bu sayı uçar gider.

avrupa'yı italya yaktı, bizi de abd yaktı. yaktı diyorum çünkü bu saatten sonra giren girdi.
  • süreç çok iyi yönetiliyor diyenlere girsin :

1) pandeminin merkezi wuhan iken haftada 4 direkt uçuş vardı wuhan-istanbul arası. çin’in diğer şehirler ve istanbul arası uçuşları saymıyorum bile.

2) pandeminin ikinci merkezi iran iken iran ile uçuşlar devam ediyordu, kara sınırı hala açıktı.

3) pandeminin merkezi italya iken günlerce akın akın italya seferler devam etti.

4) pandeminin abd’deki merkezi new york ama hala new york-istanbul uçuşları devam ediyor.

ama gözleri kan çanağı gibi olmuş, kalp kalp kalp.
  • evveeet artık abd dünyada en fazla vakanın olduğu ülke oldu.

abd ile uçuşlarımız hala durdurulmadığına göre çok değerli üstüne toz konduramadığınız sağlık bakanımız ve devletimiz hiç birimizi siklemiyor arkadaşlar.

belli ki abd'nin en fazla kar getiren rota olması sebebiyle ne kadar geç kapatırsak o kadar iyi diyorlar. yani hayatımızla kumar oynuyorlar. şeytanınız bol olsun ne diyim...
  • rezaletten başka bir şey değildir.
  • abd ile vakalarımız hemen hemen aynı doğrultuda için virüs değiş tokuşu yapmakta sakınca görmüyoruz sanırım.