şükela:  tümü | bugün
  • rusya ve çinin sikip atacağı versus.

gece yapılan abd füze saldırısı buna en büyük kanıt. bakın sovyet döneminden kalan dandik hava savunma sistem bile abd nin en gelişmiş füze saldırısını keklik gibi avladı.

çini anlatmıyorum bile görüyorsunuz

öte yandan abd ye bakıyorsunuz tarihinde ilk defa orta doğu da kaybetmiş, tarihinde ilk defa başkan seçimleri şaibeli olmuş ve hatta bunu en büyük rakibi rusya yapmış ve tarihinde ilk defa ekonomik olarak çin’ in gerisine düşmek üzere olmuş bir devlet konumunda.

ingiltere mi ? onu fazlalık olsun diye yazdım
  • rusya ve çin in sikip atacağını söyleyen ergenlerin ağzına kürekle vurasım geliyor. he canım aynen abd ve ingiltere yi sikip atarlar. siz abd yi kağıttan kaplan sanıyorsunuz sanırım. donanmasındaki hava gücü, kendi hava kuvvetleri ile yarışan ve dünyanın dört bir yanında askeri gücü olan bir ülkeden bahsediyoruz. daha bunun nükleer denizaltıları, muazzam savaş gemileri ve hava kuvvetlerindeki muhteşem uçaklarını saymıyorum bile. ayrıca ingiliz askeri gücü de fena sayılmaz. '' ama rusların nükleer füzeleri var'' diyenler abd nin elinde hiç nükleer füze yok sanıyor galiba. şunu şuraya bırakalım da belki abd askeri gücü hakkında biraz bilginiz olur.
    abd nin en yeni uçak gemisi.
  • kapitalizmin ezdiği mazlum halkıda arkasına alan çin ve rusya çoğaltır gibime geliyor.