• tamami nba oyuncularindan olu$an, dream team diye bilinen bir ulke takimi.
    (bkz: can sikintisina ukte doldurmak)
  • (bkz: dream team)
  • esasen "amerikan milli basketbol takımına" dream team denmiş fakat daha sonra milli takıma katılmayı istemeyen nba oyuncularının artması ile (ozellikle 2002de) dream team olmaktan hayli uzaklaşıldıgı icin sadece the team olarak adlandırıldığı radikal spor servisi tarafından bize iletilen bilgiler arasındadır.
  • 1992 olimpiyatları öncesinde bir dönem tamamı ncaaoyuncularından kurulu amerika milli basketbol takımı aynı zamanda.
  • 5 mart itibariyle 2006 - 2008 kadrosu aşağıdaki şekilde açıklanmış takımdır:

carmelo anthony f denver nuggets / syracuse

gilbert arenas g washington wizards / arizona

shane battier f memphis grizzlies / duke

chauncey billups g detroit pistons / colorado

chris bosh f toronto raptors / georgia tech

bruce bowen f san antonio spurs / cal state fullerton

elton brand f los angeles clippers / duke

kobe bryant g 6-6 los angeles lakers / lower merion high school (pa)

dwight howard f/c orlando magic / southwest atlanta christian academy

lebron james f cleveland cavaliers / st. vincent-st. mary high school(oh)

antawn jamison f washington wizards / north carolina

joe johnson g/f atlanta hawks / arkansas

shawn marion f phoenix suns / unlv

brad miller c sacramento kings / purdue

adam morrison f gonzaga university '07

lamar odom f los angeles lakers / rhode island

chris paul g new orleans/oklhoma city hornets / wake forest

paul pierce f/g boston celtics / kansas

j.j. redick g duke university '06

michael redd g milwaukee bucks / ohio state

luke ridnour g seattle supersonics / oregon

amare stoudemire c phoenix suns / cypress creek high school (fl)

dwyane wade g miami heat / marquette
  • aşağıdaki ilk beşle çıktıkları maçlarda kendilerine rakip olacak, bu dünyadan ya da güneş sisteminden bir rakip bulamayacağımız bir takım.

1 : chris paul
    2 : dwyane wade
    3 : kobe bryant
    4 : lebron james
    5 : dwight howard

peşin edit : yedeklerden hiç bahsetmiyorum.
  • bu sene turkiye'de yapilacak aday kadro aciklanmis;

kobe bryant, lebron james, carmelo anthony, carlos boozer, chris bosh, dwight howard, chris paul, dwyane wade, deron williams, lamar odom, amare stoudemire, lamarcus aldridge, chauncey billups, kevin durant, rudy gay, eric gordon, danny granger, andre iguodala, al jefferson, david lee, brook lopez, kevin love, o.j. mayo, kendrick perkins, derrick rose, gerald wallace ve russell westbrook.

onlari oynarken gormek cok ayri bir zevk olacak.
  • şimdiki kadrosu şudur ve 2010 dünya basketbol şampiyonasına katılacak ekip bunlardan oluşacaktır muhtemelen.

lamarcus aldridge
    chauncey billups
    stephen curry
    kevin durant
    tyreke evans
    rudy gay
    eric gordon
    danny granger
    jeff green
    andre iguodala
    al jefferson
    brook lopez
    kevin love
    o. j. mayo
    chris paul
    kendrick perkins
    derrick rose
    amar'e stoudemire
    gerald wallace
    russell westbrook
    deron williams
  • son hali rondo, billups, durant, russell westbrook, jeff green, lamar odom, danny granger, stephen curry, kevin love, derrick rose, andre ıguodala, rudy gay, tyson chandler, brook lopez, eric gordonmuş.

valla bizm medya lebron yok kobe yok wade yok bosh yok, ne biçim dream team bu diye ağlaşsa da benim beklentilerimi karşıladı bu kadro. zaten olimpiyat, dünya şampiyonası gibi turnuvalarda amerikan basketbol takımından 2 şey beklenir;
    1- eğlenceli basketbol oynaması
    2- yenilmez görünüp yenilmesi
    birincisinden şüphem yok. ikincisi biraz medyaya ve onun yaratttığı algıya bağlı. gördüğüm kadarıyla grup maçları bitene kadar dünya medyası bu abd takımını adam yerine koymaz. o yüzden grup maçlarında karşılarına kim çıksa " lan bu bebeleri yensek nolcakki" mottosuyla çıkacağından 150yi yeyip oturacaklardır. yani grup maçlarında olmasa da ilk gruplardan sonra bu takım muhteşem, fantastik, yenilmez görünür mü? görünür. peki yenilir mi? bebe lan daha bunlar yenilir tabi.

şimdi bide gelmiyor denilen sözde yıldızlara bakalım. gelselerdi hakkaten heyecan katarlar mıydı turnuvaya
    lebronu 8 senedir jordan diye izlettirdiler. ben de izledim ve gökten zembille indirdiği smaçlar dışında göze hoş gelen tek hareketini göremedim. top eline yakışmıyor.
    kobe ' yi temiz bi 3 senedir smaç yaparken görmüş değilim. o da bitti ha bitecek.
    wade desen amerikan medyası anasına sövüp gurur meselesi yapmadıkça oynamıyor. bu turnuvaya gelse de bişey oynamazdı zaten.
    bosh.. aslında bosh gelse iyi olabilirdi. kesin hido'nun bi kankalık anısı vardır bunla. kazayla abdyle çeyrek final falan oynasak 2-3 günlük süper malzeme çıkardı medyaya.

- evet hidayet. yarın amerikaya karşı tarihimizin en önemli maçına çıkacağız. ve o takımda senle çok yakın arkadaş olduğunu bildiğimiz chris bosh da var. neler hissediyorsun?
    - ııııaaaaaaa şimdi tabi chris boshla broyuz. ıııııııı maçlara filan aynı uçakla gideriz hep. hatta bi anımı anlatim istersen..
    - lütfen hidayet, lütfen..
    - aaaaaaııı şimdi bigün deplasmana gidiyoz uçakla miami 'ye mi new york' a mı ne hatırlamıyom şimdi.neyse biz joseyle filan poker oynyoz arkada bu boshta önde ipad dinliyor. gittim vurdum ensesine. dedim salata mı sandiviç mi. tüm uçak yarıldık. türbülansa girdik komple..
hesabın var mı? giriş yap