şükela:  tümü | bugün
 • brad friedel, alexi lalas, eric wynalda, landon donovan, coby jones gibi vasat adamlarin oynadigi vasat bir milli futbol takimi. vasat oldugu kadar da gorgusuzce, futbolu sadece ko$maktan murekkep sanan insanlar oynar bu takimda. bildigimiz futbolu, amerikan futbolu'nun bir degi$ik versiyonu sandiklari icun ko$ babam ko$ taktigi cok onemlidir bu takimda. bora milutonovic biraz adam etmeye cali$mi$sa da, pek adam olamami$lardir. ayni kazmalik devam...
 • genellikle amerika dışı doğumlu insanlar ağirliktadir bu takimda...
 • kanımca dünyanın en tuhaf milli takımlarından biridir.futbolu futbol gibi oynamazlar,evet fizik gücü ağırlıklıdır ama bu futbolu sıkıcılaştırmaz sadece tuhaflaştırır.benim için dünya kupalarında bu takım hep bir eğlenceli seyir objesi olmuştur.
 • 1930 dünya kupasında 3. olmuş takımdır.
 • zamanında devletin önayak olarak freddy adu yu amerikan vatandaşı yapmasıyla beraber gelecek için bu oyuncunun da yardımıyla büyük hedefler koymayı düşünen takım. avrupa liglerinde üst düzey takımlarda oynayan birçok oyuncusu olmasına rağmen büyük bir başarı yakalanamamıştır. oyuncularının birkaçı:
  manchester united- tim howard
  psv eindhoven - damarcus beasley
  fulham - carlos bocanegra , brian mcbride
  hannover 96 - steve cherundolo
  blackburn rovers - brad friedel
  feyenoord - corry gibbs
  manchester city - claudio reyna
 • george w bush'un şampiyonluk beklediği takım!!! an itibariyle çekler tarafından tokatlanmaktadır.
 • turkiye milli futbol takimi'ndan daha iyi futbol oynayan takim.
 • bir ara süper yıldızlara vatandaşlık verilerek denenmiş bir formdan * sonra yavaş yavaş futbol sevgisi aşılanan gençlerden devşirilen takım. abd insanı kendi elle oynanan oyunlarına futbol dediği için bizim futbol dediğimiz şeye çoğunlukla soccer der geçerdi. bu alanda dünya çapında başarılı olmaya çalışıyorlar. rugby dünya şampiyonasını yüzlerce milyon insan izlemiyor çünkü.

  bizim abd'ye bir göbekten bağlılığımız, bir sempatimiz var eskiden beri. sento'ydu nato'ydu derken iyice abd taraftarı olmuşuz. eski dünya kupası maçlarından birinde brezilya ile abd karşılaşıyor. golü atamadı abdli oyuncu. spiker üzüldü, ah vah etti. maçı yurdun kantininde seyrediyoruz. bir iki tane üzülen de bizden çıktı. yanımızdaki arkadaş "çok üzüldü ... çocuğu spiker" deyince aslında amerikancı olmadığımızı hatırladık. silkinip kendimize geldik. şimdi kim "abd çok iyi oynuyor" dese o sahne gelir aklıma.
 • "donovan" diye beyzbol takımı kaptanı olur, kolejin en popüler çocuğu olur fakat donovan diye milli futbolcu mu olur lan ?? mümkünse önümüzdeki dünya kupalarına alınmasın bu abd milli futbol takımı. insan belli bi yaştan sonra kaldıramıyor bazı şeyleri.
 • bağımsızlığını kazandıktan sonra ingiltere ile arasındaki kültürel bağları ve etkileri koparmak için futbol yerine beyzbol ve amerikan futbolu gibi abidik gubidik oyunlar icat etmek durumunda kalan abd'nin günümüzde varolmaya çalışan oluşumu..