şükela:  tümü | bugün
  • lapd (los angles police department) tarafından paylaşılan videoda görünen, boğazına dayanan bıcakla rehin alınan kadının, kurtarma operasyonunda rehin alan adamla birlikte öldürülmesi olayı.

yapılan açıklamada 13 yıl sonra, son 6 haftada yaşanan ikinci olay olduğu belirtiliyor.
    polis rehineyi öldürdü
    abd polisinin rehineyi öldürmesi
  • gerizekalı amerikan polisi içeren olay.

bu gerizekalıların silah kullanmak için geniş yetkileri vardır. ayrıca dünyanın en korkak grubudurlar. dünyanın başka hiç bir yerinde bir grup insanın elinde bıçak olan bir adamdan üzerine şarjörler boşaltacak kadar korktuğunu göremezsiniz. ayrıca ruh hastasıdırlar. birini öldürmek için ellerine geçen hiç bir fırsatı kaçırmazlar.
  • amerikan polisinin beceriksizliğini ve orospu çocukluğunu gözler önüne seren durum.
    sabah sabah sinirlendim, tek bir bıçaklı adama 4-5 polis bir şarjör mermi boşalttı. bu embesillerin hepsi meslekten atılmayı bırak cezai işlem de görmeli öyle kontrolsüz bir şekilde 5 kişi şarjör boşaltırsa kadının da vurulacağı bariz, cinayetten yargılanmalılar.

hayır bir de videonun başında vücudunda kamera olan polis adamı vurmak için o kadar rahat bir açıda ki. çünkü bıçaklı adam, kendisine göre sol polise göre sağda duran diğer 3-4 polise çevirmiş rehineyi, onların bakış açısına göre rehineyi kendine kalkan yapmış. videoda izlediğimiz polis ise farklı bir açıda olduğundan rehineyle saldırgan birbirlerinde baya ayrı duruyor ve bu polis saldırgana da çok yakın. o mesafeden tek mermide saldırganı indiremeyen polisler mi silah kullanarak milletin can güvenliğini sağlıyor amerikada? nitekim sağlayamadıkları da ortada.

adamlar birbiriyle de iletişim halinde değil galiba, biri sıkınca diğer hepsi gaza gelip onlar da şarjörü boşaltmaya çalışıyor. lan iki cümle konuşsanız kendi aranızda masum bir insan hala hayatta olacaktı şerefsiz sürüsü. videoda uygun açıda olan polis diğerlerine siz durun dese, gerekirse 1-2 adım sola ilerleyerek açısını daha da netleştirse çok rahat saldırganı vurup işi bitirebilirdi. yani gerçekten olayda filmlerdeki gibi saldırganın rehinenin vücüdunun arkasından sadece kafasının gözüktüğü, işi halletmek için usta bir keskin nişancının gerektiği durum falan yok. kadını öldürmeden çok rahat halledilebilecek bir durumda her şey.

tabi bunları yazarken hep masum kadının boşu boşuna vurulmasından bahsediyorum, belki saldırganı bile öldürmeye gerek yoktu. o da bir masumu rehine alarak canına susamış zaten diyerek vicdan rahatlatabilirler ama kadını göz göre göre katletmişler.

dilerim hepsi aynı bu şekilde işi aceleye getirmeye çalışan gerizekalı meslektaşları tarafından kurşuna dizilir, bir süredir bu kadar sinirlenmemiştim.