şükela:  tümü | bugün
 • habertürk: son dakika, amerikanın elit askerleri türkiyede sayın seyircileeer.. şimdi kısaca amerikanın kullandığı silahları inceleyelim;

  - jaaannkk, tomahauuk
  - fişuuvvv, ef ey eytiiin ornıt etaak faytır..
  - drankk, em van abrams
  ...

  (bkz: ne habersin ne türksün)

  (bkz: hayatı oyun sanmak)
 • turkiye ye demokrasi gelmesi(!)
 • abd'nin türkiye'ye saldırısı fiziksel boyutlarda olmayacağı için annelerinin bellenmesinin söz konusu olmadığı durumdur.

  abd bugüne kadar savunma gücü yüksek ülkelere yapmış olduğu gibi türkiye ile de soğuk savaşa girer,ambargo koyar, komşularımızı kışkırtır. neticede her konuda yurt dışına bağlı bir ekonomisi olan türkiye'nin bu tip bir saldırı karşısında ne duruma düşebileceğini tahmin etmek de zor değildir.
 • dolar yükselir
 • abd nin türkiyeye saldırması kişinin altın yumurtlayan tavuğunu kesmesiyle doğru orantılıdır.

  abd kendinden uzak topraklarda en yakın müttefiki olan ve kendini maşa gibi kullandıran dost ülkeye* saldırmaz.
 • geçen gün otobüste bir adamın okuduğu kitabın mevzusu. tam ismini çıkartamıyorum şimdi ama kitabın ismi "amerika - türkiye savaşı" gibi birşeydi..merak edip omuz üstünden biraz okuyunca adamın bayağı bayağı savaşı anlattını gördüm. 2046 gibi ileri bir tarih kullanmış. "istanbul muharebesi" vs gibi bölüm başlıkları var. "türk kuvvetleri şurayı tuttu, amerikalılar şöyle saldırınca böyle yaptılar" gibi enine boyuna anlatmış kendince. bilen eden varsa yazarını çizerini yazsın..var böyle bir kitap
  not: arkadaşlar ilettiler . kitabın adı metal fırtınaymış..konu ile ilgili olarak (bkz: metal fırtına)
 • ====== metal firtina =====
  ilginç bir kitap ile başlayan yeni bir gündem
  işte kitaptan birkaç örnek
  abd-türkiye savaşi…
  tarih,23 mayıs 2007… yer, kerkük’ün kuzeydoğusu…
  kuzey irak’taki kargaşa devam ederken, bölgede bulunan türk birlikleri ani bir amerikan saldırısına uğrar. türk birlikleri “müttefik”lerinden hiç de beklemedikleri bir darbe almıştır.
  cnn international hemen haber geçmeye başlar: “kuzey irak’ta çatışma… 13 abd askeri öldü,30 yaralı var. ordu yetkilileri, amerikan güçlerine saldıran 35 türk askerinin öldürüldüğünü açıkladı.”
  amerikalıların niyeti türkiye’deki zengin bor minerallerini ele geçirmektir. bunun için her şeyi göze almışlardır. istanbul ve ankara dahil olmak üzere tüm türkiye’yi savaş alanına çevirmeyi bile…. ve metal fırtına operasyonu başlar…
 • abd nin türkiye saldırması için hiç bir neden yoktur. öyle sanıldığı gibi bor, neptünyum falan sadece geyiktir. geyik muhabbeti olmasa bile; sanki türkiye'nin tüm madenlerini devlet işletiyor. yabancı sermaye ülkenin istediği yerinde maden çıkartabiliyor. bergamadaki altın madenlerini kim işletiyor sanıyorsunuz? kaldı ki abd ekonomisini yönettiği bir ülkeye neden saldırsın? madenler devletin olsa bile dünya bankası, imf yoluyla özelleştireceksiniz derler olur biter. neden bir savaşın maliyetini karşılasınlar ki? topla, tüfekle işgal etmek zorunda değil adam zaten ekonomik olarak işgal etmiş, asıl üzerinde durulması gereken nokta da budur.