şükela:  tümü | bugün
 • günün haberidir.

  kaynak

  abd ve rusya'nın, bm güvenlik konseyinin barış pınarı harekatını kınama kararını veto etmesi durumudur.

  --- spoiler ---

  bm güvenlik konseyinin türkiye'nin suriye'de barış pınarı harekatını kınamaya yönelik kararı abd ve rusya'nın vetosuyla geçersiz oldu.

  rusya, terörle mücadeleye vurgu yaptı.
  --- spoiler ---
 • neymiş demek ki. dünya 2 den küçükmüş.
 • salın mültecileri avrupa'ya.
 • (bkz: greenlight)
 • "abd bunu istiyorsa kesin isimize gelmiyordur" diyenleri sahneye alalim simdi.
 • mert adaş dün facebookta yaptığı canlı yayında https://www.facebook.com/…/videos/1133850730146500/

  abd nin ypg yi ıraktaki şiilerle savaşmaya ikna edememesi nedeniyle tsk yı kullanarak pyd yi zorla ıraktaki kaosa sürüklediği tarzı teorisi aklıma geldi. türk devleti pyd yi kuzey ıraktaki barzani ile de savaştırmak istiyor. yani zaten tsk nın bu harekatı abd nin kendi planı bizimkiler figüran.

  abd bu hamleyle tsk yı arap dünyasıyla karşı karşıya da getirdi. oktan keleşin teorisine göre esad da abdye kafa tutuyor rolü oynayan abd nin adamı. esad ordusu işgalci dediği tsk ile çatışırsa iran da müdahil olur ülkeler arası ordular kapışır. bu tsk nın tüm enerjisini doğuya sevk etmesini sağlar. batı savunmasız kalır. abd ingiltere ve rumlar batıyı işgale yeltenir. abd almanyadaki üslerine yüzbinin üzerinde asker yığdı. yani abd ordusu turkiyeyi işgal edemez diye kendinizi avutsanız da büyük bir işgal ve türk soykırımı geliyor olabilir.

  edit:
  oktan keleş'in esad'ın abd ye kafa tutuyor rolü yapan abd ülkesini işgal etsin diye ile gizlice anlaşan adamı olduğu teorisi linki. kısaca 2006 da esad ve erdoğan ailece tatil yaparken oktan keleş akp yi uyarmak için bu kehanetini yazmış sanırım. yani abd ile birlikte esadı devirmeye çabalamayın abd esadı devirmeyecek diye uyarmıştı. ki hakikaten de abd son anda müdahaleden vazgeçti ve rusya gelip konuşlandı. buraya dikkat rusya abd vazgeçene kadar müdahil olmadı.
  https://www.onaltiyildiz.com/?haber,6849

  abd ordusu türkiye'yi nasıl işgal edecek veya eder mi salak mı imkansız çünkü türkiye de nato ordusu saldırsa da vietnamı olur teori ve tekpkileri var. https://twitter.com/arasdal7 bu twitter hesabını kullanan alp tufan isimli eski mit mensubu periskop yayınları yapıyor arada sırada ondan dinledim. iddiasına göre ruslara yakın bir isim mitin rus masasında üst seviyede görev yapmış. ruslar abd içine sızabildiği için taze ve derin bilgilere ulaşabiliyorlar. iddiasına göre geçen mart ayında abd ordusu türkiyeyi işgal edecekti bazı aksamalar olmuş gecikecekmiş. ki almanyadaki üssüne 100 bin askeri o yüzden yığmış aniden. muhtemelenortalama 20 bin civarı askeri vardır zaten o yüzden anormal duruyor tarihinde ilk defa mart ayı öncesi 100 bine çıkartmışlar.

  mevzunun şöyle bir boyutu da var. abd ordusuyla türkiyeyi işgal etmek için natodan çıkartmalarına ve kovmalarına gerek yok. nato yani abd ordusu turkiyeye iç savaş çıkması durumunda müdahale edebiliyor akp meclisten böyle bir kanun geçirdi.

  gelelim abd nin vietnamı olur kavramına. adamlar işgal askerini sevimli gösterebilecek oyunlar kurmuş olabilir. benim aklıma gelen ilk senaryo şöyle : malum irandaki islam devrimini yapan da cia idi. türkiye'de sünni bir islam devleti yaratılmak isteniyor bu da saklanan bir şey değil fakat tsk bunun önünde engeldi. akp fetö ortaklığıyla bu engel hadım edildi dolayısıyla islamcıların hiç bir korku ve engeli kalmadı. akp islam devrimi yapmayı denerse ilk etapta halk ayaklanır onları akp nin islamcı silahlı klikleri bastırır ve ciddi katliamlar gözlenir. sol veya islamcı fark etmiyor her devrimde devrim karşıtları acımasızca öldürülürler tatlı su solcuları bile rusyada ve çinde soykırım makinesine dönüşmüşlerdi, akp nin islamcı gruplarının yapacağı seküler kesimi katliamı nedeniyle çıkan iç savaş kaos ortamını dindirmek ve seküler kesimi katliamdan kurtarma bahanesi abd ve nato ordusunun türkiyeyi işgali tüm dünyaca ve yerli halk tarafından da alkışlanır. tabi ki bunlar teoriler abd nin aklından ne geçiyor abc planları nedir ben de merak ediyorum
 • rusya'nın bir zaman sonra öso'ya karşı başlatacağı katliamı düşündüğünüzde sürpriz olmayan karardır.

  şöyle bir bilgi var: bm ile ilgili haberler yanlış.

  doğrusu şu;

  bir tasarı sunulmadı.
  abd veya rusya tasarıyı ret etmedi, zira ortada bir tasarı yok.

  ülkeler toplandı ve fikirlerini söylediler: abd “operasyon endişe vericidir”, rusya “abd’nin yaptıkları bu sonucu doğurmuştur” dedi.

  https://twitter.com/…ydc/status/1182356543527964673
 • günün haberi.
 • bu türkiye'ye gaz verirse gelecekte kınamaktan daha kötü sonuçlar doğurabilir.
 • her şeyin danışıklı dövüş olduğuna inanılan anlardan biridir.

  diğeri, aylar öncesinden 8 ekimde bir şeyler olacağını anlayan şant manukyan olayıdır.

  not : döviz kontratlarının olağan üstü artışından anlamış şahıstır kendileri.