şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • trump sırf sert ve tavizsiz görünmek gibi çocukça, zavallıca bir amaç uğruna bu rehabilitasyon görmesi ve başka hiç bir şey yapmaması gereken kadını idama yolladı.

  hakikaten korkunç bir insan kendisi.

  edit: dünyadan haberi olmayan bir sürü kişi mesaj atmış. akli denge diyorsun, rehabilitasyon diyorsun kimse laf anlamıyor. herkesin elinde bir kılıç, ceza fetişi almış yürümüş.

  https://www.nytimes.com/…-montgomery-execution.html

  okuyun da azıcık dünyadan haberiniz olsun. böyle bir kişinin idamı adaleti tesis etmiyor, toplumu da daha güvenli hale getirmiyor. suçun cezalandırılmasında ilke budur. ibret de olmuyor, çünkü bu kadın gibi yetişen insanlar bu kadın idam edilse de edilmese de bu suçu işlemeye yatkın olurlar. kadın bildiğin textbook "deli", fiil ehliyeti yok.
  argüman bu. beğenmiyorsanız buna itiraz edin, "pis cani ölsün" falan diye idam savunulmaz. allah muhafaza bu kafa türkiye'ye idam getirse seyreyle gümbürtüyü...
 • travmatik çocukluğu yüzünden zaten normal düşünemeyen bir insan için çok ağır bir ceza. uzun yıllar psikiyatrik tedavi görmeliydi gözetim altında.
 • 14 yıl hapishanede psikolojik tedavi görmüş sonra bundan bir yol olmaz deyip öldürmüşler heralde.
 • travmatik çocukluğunu sikeyim. bir kadını boğup, karnını yarıp, çocuğu çalmış..

  düşün, eşin hamile. çocuğun olacak, hayal kuruyorsun ve kevaşenin biri çıkıp eşini öldürecek, karnını yarıp çocuğu alacak. bu durumda katilin travmatik çocukluğu senin aklına gelir mi?

  mal mısınız amk? hak ettiğini bulmuş. hastaysa otursun evinde, topluma girmesin amk. bu kadının hastalığının cezasını neden masum insanlar çeksin? yaşama hakkı olmamalı..
 • psikolojik tedavi ile cozulur diyenler, o zaman butun tecavuzcu katilleri de tedaviye yollayalim baska cezaya gerek yok, onlarin hepsi mukemmel ve sevgi dolu bir cocukluk gecirdi cunku. oldu mu? olmadi.
 • hamile bir kadını öldürdükten sonra karnını yararak bebeğini çıkarıp çalmıştır.

  sjw'ler de hemen damlamış, bu canavarın nasıl sıkıntılı bir geçmişi olduğundan ve aldığı cezanın ağır olduğundan dem vuruyor.

  siz nasıl manyaklarsınız ya!

  edit: insan hayatı kutsal falan değildir ve her insan yaşamayı haketmez. bazı insanlar kötü ve zararlıdır. bunun nedenleri hem genetik, hem de psikolojik olabilir. bu tip insanları ayıklamak, genlerini aktarmanın önüne geçmek gerekir.
 • o derece acıyla,travmayla, o ruh haliyle yaşamak; bence idamdan daha zordur.
 • travmatik cocukluk geçiren herkese ceza meza vermeyelim ebemizi silsinler, bence de fularlı yiğitler.

  tanim: gec kalmis infazdır.
 • başlıkta idamı savunanların ortamlarda demokrat geçinmesi kadar olay değildir.
 • her kötünün, hayatının bir döneminde kopma yaşayacağı bir travması olduğundan bihaber tipleri ortaya çıkaran olaydır.

  idam tartışması ayrı, idamın kimlere uygulanacağı ayrı bir konu. idamı kabul eden bir ülkeyseniz bu kadının yaptığı kısas hükmüne girer ve hem kadını canice öldürdüğü hem çocuğu doğarken travmaya maruz bıraktığı hem de yıllarca ıslah ve iflah olmadığı(ki olsa da çok şey değişmez) için canı alınır.

  caninin de kadını, erkeği yoktur. kimseyi o şekilde öldürmemesi gerektiğini öğrenmiştir.

  zorunlu edit: yaşadığı travmanın hesabı sorulsun ama bunun için onun yaşıyor olması gerekmez.

  hırsızlık yapanın elini kesmek ile insan katleden birinin yaşamına son vermeyi aynı kısas zannedenler de tekrar oran-orantı dersi alsın lütfen.

  bile isteye can alırsan canınla ödersin bunu. biri sevdiğim kişiyi öldürse ben de onu öldürürüm. cezası idamsa da çekerim amk. zaten o yokken ben de yokumdur.
85 entry daha