şükela:  tümü | bugün
  • donald trump doneminde gerceklesmistir
  • --- spoiler ---

2004'te missouri'de boğarak öldürdüğü hamile bir kadının karnını yararak bebeğini kaçırmaktan hüküm giyen lisa montmomery...
    --- spoiler ---

şeytanın küçük ortağının hak ettiği sondur. 70 yıl sonra ilk olan bir kadının idam edilmesi değil federal bir mahkeme emrince bir kadının idam edilmesiymiş.

ayrıca:, (bkz: #118206131)
  • bu amk karısını bu zamana kadar idam etmemeleri suç. annenin karnını yarıp bebeğini çalmak nedir amk.
  • " üvey babası, onu 11 yaşında taciz etmeye başladı. daha sonra, cinsel şiddet amacıyla onu aileden izole etmek için bir karavanın yan tarafına bir oda inşa etti. montgomery'nin annesi kızına tecavüz eden kocasını yetkililere bildirmedi. montgomery, o sırada bir kuzenine, ailesinin evde yapılan işler karşılığında diğer erkeklerin ona tecavüz etmesine izin verdiğini söyledi.
    kaynak yeniçağ: abd’de 70 yılın sonra ilk kez bir kadın idam edildi "

oha oha oha. başından böyle bir çocukluk geçmiş birinin neden cezai ehliyeti var? insan kafayı yer benliğinden kaçar gider bambaşka birisi olur. bebek de çalar, çocuk da yer böyle birisi. izole edip tedavi etmek değil midir bunun insanlığa yakışanı?
  • dişil şiddete son.
  • böyle asligi acanin da psikolojisi pek iyi görünmüyor. altinda anne sevgisizligi mi yoksa reddedilmek mi yatiyor diye merak ediyorum.
  • sırf donald trump döneminde oldu densin diye apar topar idam edilmemişse ben de bir şey bilmiyorum.
  • trump sırf sert ve tavizsiz görünmek gibi çocukça, zavallıca bir amaç uğruna bu rehabilitasyon görmesi ve başka hiç bir şey yapmaması gereken kadını idama yolladı.

hakikaten korkunç bir insan kendisi.

edit: dünyadan haberi olmayan bir sürü kişi mesaj atmış. akli denge diyorsun, rehabilitasyon diyorsun kimse laf anlamıyor. herkesin elinde bir kılıç, ceza fetişi almış yürümüş.

https://www.nytimes.com/…-montgomery-execution.html

okuyun da azıcık dünyadan haberiniz olsun. böyle bir kişinin idamı adaleti tesis etmiyor, toplumu da daha güvenli hale getirmiyor. suçun cezalandırılmasında ilke budur. ibret de olmuyor, çünkü bu kadın gibi yetişen insanlar bu kadın idam edilse de edilmese de bu suçu işlemeye yatkın olurlar. kadın bildiğin textbook "deli", fiil ehliyeti yok.
    argüman bu. beğenmiyorsanız buna itiraz edin, "pis cani ölsün" falan diye idam savunulmaz. allah muhafaza bu kafa türkiye'ye idam getirse seyreyle gümbürtüyü...
  • travmatik çocukluğu yüzünden zaten normal düşünemeyen bir insan için çok ağır bir ceza. uzun yıllar psikiyatrik tedavi görmeliydi gözetim altında.
  • 14 yıl hapishanede psikolojik tedavi görmüş sonra bundan bir yol olmaz deyip öldürmüşler heralde.