şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tercih ederken zorlandım. abd'de zengin bir ailenin pet hayvanı olmak daha iyi gibi duruyor amk.
  • birinde patlama, diğerinde çatlama tehlikesi vardır.
  • the pool master programını izlerken düşünmüştüm bunu. dağ zirvesi manzaralı malikanenin köpeği evin önüne yeni yapılan havuza atlıyor, sahipleriyle beraber cuppa cuppa yüzüyordu. çok özenmiştim. a) şıkkı köpek olmak eminim, son kararım.
  • hepiniz abd’nin köpeği olmuşsunuz dedirten kıyaslama :)
    (bkz: yaran başlıklar)
    edit:imla.
  • abd'de suburb'larda yasayan orta-ust sinif bir aileye ait bir labrador retriever olmak en buyuk hayalimdir.
  • ayrica abd'de kopek olmak abd'de insan olmaktan cok daha super bir olay garanti veririm
  • çok düşünmeye gerek yok:

birinde sahibiniz sizin bokunuzu toplar. diğerinde siz sahibinizin.
  • canımı cananımı alsın da hüda
    etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda

vs

ameriga’da it mi olsak la?

akif daha müreffeh bir türkiye de yaşamadı gençler, azıcık da kendinize dönüp bakın biz ne olduk diye...
  • seçenek varsa ingiltere'de kedi olmak seçeneğini işaretliyorum.

oturduğum sokakta bir sokak kedisi var. yaşlı bir maine coon. çok tatlı, çok canayakın. meğersem mahalleli hayvanın bakımı için whats app grubu kurmuş. benim de görüp beslediğimi görünce hemen beni de eklediler. grupta henüz dördü hiçbir şey yazmamış 16 kişi var.

iki tane yaşlı, kendi halinde teyze bütün yem masraflarını karşılıyor. yemleri koydukları garajın kilidinin şifresini bana da verdiler. besleyen ne kadar beslediğini yazıyor, veterinere de sırayla götürüyorlar. bir de kışın soğuk gecelerde kediyi kim eve alacak onun sırası yapılıyor.

bazen gecenin bir vakti kedi geliyor bas bas bağırıyor. tüyleri çok sık, arasına dal girmiş çıkaramamış. hemen birisi evden koşup tüylerini tarıyor, temizliyor. kucağı da seviyor. arada sadece kucak için gelip bağırıyor.

bunları ortadoğu'da hiçbir insan için yapmazlar kardeşim. aleti edavatı varsa beni kedi yapın, ingiltere'ye salın. ben uygun bir sokak bulurum.