şükela:  tümü | bugün
 • bugun açıklanan verilere göre abd'de işsizlik için başvuran kişilerin sayısı 3.3 milyonu aştı. bu, bir önceki işsizlik verilerine göre kıyaslandığında 10 kat atmış görünüyor.

  şimdi türkiyede genç işsizlik %25. koronadan sonra bu sayıda herhangi bir artış gözlemlenmedi, hadi olsa olsa 5-10 bin kişi işsiz kalmıştır. bu demek oluyor ki amerika'nın ekonomisi türkiyeye göre çok daha kırılgan.

  bunun üzerine kanal istanbul projesi de cabası, amerikada en son ne zaman bu kadar büyük ölçekte bir proje yapılmış? amerikaya bir bakın dostlar her yer ev ve bina. ne bir marmaray ne bir kanal istanbul hiçbişey yok, e neden? çünkü yatırım yok kimse batan gemiye yatırım yapmak istemez.

  işin özü bu arkadaşlar, korona sayesinde daha da netleşti her şey sadece.

  kaynak

  (bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değilim)
 • abd resmen tek bir hastalık sonrası kıyameti yaşadı ama reisin liderlik ettiği türkiye hala taş gibi sapasağlam ve dimdik yoluna devam sm ediyor.
 • mesela nike adidas da o kadar kırılganki bütün mağazaları kapanıyor virüsten kaynaklı ama virüs bahane iş yapamıyorlar bakın adana mısır çarşısına bütün mağazalar açık çünkü iş yapıyorlar. cola pepsi desen çalışma saatlerini hep azalttılar ama adanada bütün şalgamcılar arı gibi çalışıyor.
 • doğru bir başlıktır. en azından asıl anlatılmak istenen doğrudur.