şükela:  tümü | bugün
  • protestocuların gerçekleştirdiği olay.

richmond, virginia'da yıkılıp, ateşe verilmesinin ardından, boston'da benzer akıbete uğramış. minnesota'nın başkenti st.paul'da da heykel yıkılmış. new york'da protestocular heykelin yıkılması için çağrıda bulunuyormuş.

bu da boston'daki heykelin son hali.
  • geç kalınmış adalettir.

kolomb insanların topraklarını işgal edip, yakıp yıkıp öldürüp, kalanları topraklarından sürüp; sonra da sanki uzayda yeni bir gezegen bulmuş gibi amerika'nın keşfedeni diye adını tarihe not düşürmüş, bir cani idi.

ruhuna el-mastika
  • inanılmaz bir saygısızlık olayı. kolomb amerika’ yı keşfetmese dünya hala 5 kıtadan ibaret olacaktı. bu soyubozuklardan bu kadarını beklemezdim. huh yani.

edit: ahahahahahha beyninizi sigeyim sizin. şu entryden sonra gelen onlarca mesajı okumaya inanın yürek elvermez. allahım şu an çok kötü oldum. yanlışsın, bir başkası muhakkak keşfeder diyen falan var. ızızızızızızızızız.

edit2: arkadaşlar işin tadı kaçıyor ızızızızızızı. drone ile ben bulurdum diyen, uçakla geçerken gözümüze takılırdı diyen, google mapsten bakar bulurduk diyen insanlar var. (maalesef goygoy değil bunlar gerçek ahahahahahah) aynı hissiyatı askerde yaşamıştım. aaa böyle insanlar şaka değilmiş dizi tiplemesi değilmiş gerçekten varmış bunlar demiştim. tıpkısının aynısını yaşattınız.

çaylaklara ve saplara mesaj bakımından prensip olarak geri dönmüyorum. kızlara da evli olduğumdan yazamıyorum. idare edin. ibretlik bir gün oldu.
  • ulan amerika yaşattığını yaşamadan bitmeyeceksin.aklıma direk saddam hüseyin’in heykelinin yıkıldığı sahne geldi
  • ay ne güzel haber bu ya resmen günüm güzelleşti. darısı bütün yağmacı, işgalci, köle tüccarı orospu çocuklarının heykellerin başına :)
  • tarihi, kulturu olmayan bir millet ne kadar guclu olursa olsun yikilmaya mahkumdur.
  • bir benzer olay ingiltere'nin bristol kentinde yaşandı. gösteride 17. yüzyılda köle ticareti yapan edward colston'un heykeli göstericiler tarafından yıkılıp, nehre atıldı. görüntüleri buradan izleyebilirsiniz isterseniz.
  • geç kaldınız aslanlar. o herifi kıtaya ayak basar basmaz mızrak ile indirip cesedini çürümeye bırakacaktınız.
  • italyan mafyasını sokaklara çekecek olay.

kolomb italyan asıllı amerikalılar için fatih sultan mehmet gibi bir adamdır.
  • terörist eylemidir. savunacak hiçbir yanı yok. yapılan eleştirilerin hepsi anakronik. tarihe bugünün değerlerini atfeden yorumlar. colomb'un yaşadığı yıllarda türk sultanlarının da köleleri vardı. rönesansı yaşamış bir toplumun, bronz çağa geçmek üzere olan yerlilere karşı dominasyon kurması, onları egemenliği altına alması kaçınılmaz bir sonuçtur.