şükela:  tümü | bugün
 • habere göre 25 yaşındaki anıl u. arkadaşımız kafayı demliyor bir güzel uçağa binmeden önce ama demleme de öyle çokta değil ha. polis'in kamu içinde sarhoşluk limiti diye bir şey varmış onun da altında. (yaramıyor madem içme lan ayı derdik burda olsa)
  neyse önce girilmesi yasak yere giriyor biniş kartını felan aldıktan sonra. polis alıyor bunu götürüyor doğru çıkışa (ağzınla iç lan ayı diyerekten muhtemelen) sonra bu uçakta da durmuyor ortalığı karıştırıyor ve kokpite girmeye çalışıyor (kesin pilotu öpcem abiii diyerekten bunu yapmıştır)
  bir hostes ablamız bunu bir şekilde durduruyor (habere bakınca derdest ediyor gibi geldi ama bilemicem) ve bu bizim zırto için us airforce iki f-22 kaldırtıp uçağa eşlik ettiriyorlar ve uçağı hawaii'ye zorunlu indiriyorlar.
  hani bizimki içerde es kaza allahu ekber dese f-22'ler indirecek uçağı bir füze ile.
  herhalde bundan sonra abd'ye bırak labtop filan ellerimiz kollarımız koltuğa bağlı gidip geleceğiz:-)

  link:
  http://www.reuters.com/…turbance-iduskcn18f2mm?il=0
 • güvenlikte davranışlarından şüphelenilerek uçak güvenliğini tehdit edecek derecede alkollü olup olmadığı testini yaptıktan sonra geçişine izin verilen anıl uskanıl'ın uçakta kokpit kapısını kırmaya çalışması,
  uçağa askeri uçaklar eşlik etmiş, sabah sabah turkish man ile güne başladık

  bu durumda kontrolsüz birisi ve tehdit unsurunu göz önüne alırlar,
  kokpitte ne yapacağını merak ettim
 • öncelikle, işi artık zor: (bkz: dead man walking).

  yalnız türklerin imajını düzeltmiş olabilir. yani hep "arap değiliz biz" denir ya. aha ispatı. koridorda namaz yok, kafayı bulup kokpite dalmak var. ilk entry yazmış, amerikalı için en korkunçlu olay "allahuakbar" diye bağırması olurdu. umarım tüm amerikan gazetelerinde haber olur.

  bu arada, aşağıda az içmiş olsa da, yukarıda basınç farkından dolayı alkolün etkisi amplifikasyona uğruyor. o yüzden aşağıda kapıyı bulamayan ve karakter olarak da zaten sınırsız olan bir arkadaş yukarıda hostese yürümüş, uçağı da kullanmak istemiş olabilir.
 • haber başlıkları ve tweetlere baktım tek bir yerde bile 'sarhoş' falan yazmıyor, her yerde 'turkish muslim' ya da alaycı şekilde 'peaceful turkish muslim' falan yazıyor. hani biz bile bilmiyoruz adam müslüman mı değil mi, ama yabancının aklının ucundan bile geçmez bu adam müslüman mı diye. herkes hep terörist falan varsaymış.
  yani ne kadar kasarsanız kasın, çoğu amerikalının gözünde böylesiniz.

  reuters'un paragraflarca haberinde bile bir yerde sadece 'tipsy' kelimesi geçiyor.
 • anıl'ın ortalama türk insan tipinden farklılığına sevinmiş oluyoruz,
  hele ortadoğulu tipi taşımaması harika olay,
  şöyle bir rock söylese üzerine süper olurdu,
  neyse amerika'dan siktirlenmeye çalışan gencimizin eylemi,
  kokpit lan kokpite girmeye çalışılır mı, kokpit kapısını görsen kafanı çevireceksin uçakta
 • tam adı anıl tuvanç uskanlı'ymış.
  bu tipi bırak uçağa almayı, nasıl vize vermişlerde amerika'ya sokmuşlar hayret edilesi bir şey.
  https://i.hizliresim.com/gq3qrn.jpg