şükela:  tümü | bugün
 • trump'ın 2018'de türkiye ekonomisine bir papaz için verdiği zarar ortada.

  abd senatörlerinin s400 alırsanız mahvederiz demesi ortada.

  clinton'ın, obama'nın danışmanlarının, abd'nin pyd ile ilişkilerini yürüten brett mcgurk denen adamın türkiye karşıtlığı ortada.

  eskiden türkiye ile çalışalım diyen lindsey graham ın, bugün demokratlarla anlaştım, yaptırımlarda hemfikiriz demesi ortada.

  ama türkiye'yi değerlendirirken, pkk saldırılarından çeken türkiye'de tek parti var diyebilen gerizekalı şerefsizler adam kandırmak konusunda hiç tereddüt etmiyorlar.
 • yollasınlar yaptırımları, kuru ekmek yeriz gerekirse. sanki 20 yıl önce iphone vardı.
 • abd'deki turk karsiti lobiler sayesindedir.

  turkler yurtdisinda birbirlerinin ayagini kaydirmaya ugrasirken turk dusmani lobiler simsiki kenetlenerek oraya buraya para yigar.
 • cumhuriyetçilerin de demokratların da tek düşündüğü şey, ortadoğu'da kürtçü finolardan bir devlet kurup bölgeyi tamamen domine etmektir.
 • abd'nin ana medyası bizim a haber tadındadır. abd çıkarı ve şeytanlığına hizmet eder. gerekirse hz isa kadındı diyebilir. işin kötüsü halkı da buna inanır.
  abd (derin) devleti için, kendi halkı kolayca kandırılacak bir objedir. işin daha kötüsü, kolayca kandırılacak abd halkını kandırdığında gerisinin hiçbir önemi yoktur. yani, şekeri abd halkı yer, tecavüze ise dünya halkı uğrar. abd ise tecavüzcüdür işte. olay bu kadar basittir.
  abd sistemi ise basittir. halkın bünde biri ile geri kalan binde 999'u yönetir. binde birin yarısı ise devişrme ve ithal kişilerdir.
  özgürlük ise pasta, cilalı kaportadır. motor ise yukarda anlattığımdır.
  8 sene abd'de yaşamış tuzu kuru birisi olarak yazdım.
 • olması gerektiği gibidir. ne yaparsak yapalım müslüman kimliğimizden dolayı düşmanlıkları bitmez. müslümanlık dediğime bakmayın o bir kimlik tespiti olmuş yoksa müslümanlık ile zerre alakamız yok.
 • medeniyetler çatışması düşüncesinin eyleme dökülmesi halidir. beyaz hristiyan protestan abd'nin sonuçta orta asyalı müslüman türkiye ile ne ilişkisi olabilir.

  bir de bu medeniyetler çatışmasını ortaya atan tipin düşüncelerine destek veren türkçe konuşan tipler var. türk müdür değil midirler benim için önemli değil. ama bu karşıtlığın teorisi onyıllardır geliştirilmekte.