şükela:  tümü | bugün
 • sonuna kadar izledim, yaklasik 37956 ozelligi sayildi nezih barut'un. tahmin edilecegi uzere biride cikip "kel" demedi.
 • şirket içinde kovulma eşiği akşam çıkarken sandalyesini yamuk veya masasını dağınık bırakması olan (abartmıyorum) çalışanların yaptığı videodur.üç sene önce toplu olarak tazminatsız kovulan arkadaşlarınızdan utanın bari diyeceğim de sizin de işgüzar yöneticilerin kurbanı olduğunuz videodaki yapmacık hareketlerden belli zaten.
 • videonun özeti:

  en son çıkıp konuşan çocuk hayatı boyunca ekonomi sınıfı bile uçmayacak, videonun ilk 11 dakikasında oynayanların yüzde 90'ı ise akşam 6'da "ulan çıkarayak toplantı koymasalar", "yağmur başlamadan köprüyü geçsek" kaygılarıyla hayatlarının 25-30 yılını geçirecekler.

  iyi ki doğdun nezih barut, çok yaşa vahşi kapitalizm.
 • 3 sene önce tazminatsız işten çıkartılanlardan kontra beklediğim video.

  ne lanet bir sektördür bu ilaç sektörü.
 • tam da plaza köleliğinin resmi belgesi gibi bir videodur. bu tür şirketlerde çalışanlar bu videonun nasıl çekildiği konusunda tahminler yapabilir. benim tahminim aşağıdaki gibidir.

  1- bulunduğu yere yaptığı işgüzarlıklar ve yalakalıklar yaparak gelen veya böyle yaparak patronun gözüne girmeye çalışan bir yönetici/çalışan bu fikrini bir toplantıda veya ortamda beyan eder.

  2- toplantıdaki veya ortamdakiler işin ucunda patron olduğu ve itiraz halinde alehinde kullanılacağı için itiraz edemez aksine gazlarlar.

  3- bu fikir bir yandan da tehlikeli bir fikirdir. çünkü patronun nasıl tepki vereceği pek kestirilemez. onun için mutlaka üst yöneticilere konu açılır. hiç bir yönetici böyle bir şey için ''şaçmalamayın ! '' diyemez çünkü alehinde kullanılacak bir şey vermekten en çok yöneticiler korkarlar.

  4- patron kızsa bile işin içinde ailesi de olduğu için çok tepki vermesin diye aile fertleri de işin içine katılır

  5- video çekimi için işgüzarlar işbaşı yapar ve emrivaki şekilde destek aldıkları yöneticilerin ''cc'' de olduğu nerede ne çekimi yapılacağı bilgisi gider. organizasyon sözde gönüllüdür ama mailde yönetici olduğu için sıkıysa bu ne arkadaş ben çekime falan katılmam diyecek bir babayiğit çıkamaz.

  ve olaylar gelişir.

  yani aslında videoda oynayanlar çocuğun okul taksitidir, ev kirasıdır, banka kredisidir, araba taksitidir. plaza köleliği işte budur.
 • 20. saniyeden sonra utancımdan izleyemedim.

  insan kaynakları müdürü kimse bi süre insan içine çıkamaz heralde.
 • morfin üretilen laboratuvarın infilak etmesi sonucu ortaya çıkan yoğun keyif verici madde dumanına maruz kalan elemanları içeren video. maşallah hepsinin kafa güzel.

  yalnız yalakalık genetik, onun dumanla alakası yok.
 • birşeyler anlatan videodur. siyaset yapamayak mı? yapak.

  koyu bir akp düşmanı, iyi bir chp li olarak konuşuyorum. bu videodakilerin çoğu benim taraftan. maalesef, benim taraftan....

  şimdi soruyorum kendime, partime... bu videodakilerin "götünün gılıyıh" diyen teyzeden, acemice "reeeğğceeğğpp tağğyyiiğğp erdoğaaaannn" temposuna katılmaya çalışan dayıdan ne farkı var? sadece kılık kıyafeti... maalesef sadece kılık kıyafeti.

  ha bir de, atıp tutmaya gelince, bu videodakiler daha cabbar. "koyunlar, göt kılları, makarnacılar" demeyi çok çok iyi biliyorlar dudak büküp. o seçmene yapılan yakıştırma doğrudur yanlıştır, bunu tartışmıyorum. ama sen bunu diyorsan, senin yaptığın rezillik nedir arkadaş? onu bir açıkla.

  ha diyeceksin ki, "işten atılma korkusu, ekmek parası, baskı". peki o küçümsediğin teyzenin oğlu bir belediye işletmesinde çalışıyorsa ne yapacaksın? o dayı emekliliğini doldurmak için gün bekliyorsa bir devlet dairesinde odacı olarak, napacaksın? değdi mi o insanı küçümsediğine.

  sen ortalıkta öyle snop snop, züppece burjuvazi tavırlarla dolaş, bu insanları küçümse, sonra da gel bu rezilliğe gir, o insanlar da seni görüp karar değiştirsin o partiye değil, senin partine atsın oyunu, öyle mi? koyun filan diyorsun da, salak değil kardeşim o insanlar, o kadar salak değil, gördü foyanı.

  siz gidin bu kafayla, gidin, sonra da şaşırın "nasıl oluyor da bu kadar oy alıyor bu adam" diye. %45 de alır, 50 de, 400 milletvekilini de bulur hiç şüphen olmasın.

  bereket ne mal olduğunuzu bilen önemli bir kesim var da, o insanlara anlatabiliyor aslında neyin ne olduğunu...
 • (bkz: koleksiyoner aynı zamanda insansever nezih)

  bu nası övgüdür ahaha.
  videoda başka çok bomba var ama insansever nedir aga, napıyosa bunlara, yemini suyunu eksik etmiyor demek.

  olm kimin fikriydi bu cidden merak ettim, baya prodüksiyon gerektiriyor hani bir daha izledim de. madem bi jest yaptın, bunun resmi youtube sayfasında duyurmanın ne manası var.
  3. sınıf övgü cümleleriniz kulağımdan çıkmadı be.

  edit: video silinmiş.
  çok bişey kaçırmadınız, "çok yaşa patron, en büyük bizim patron" diye şarkı yapan, "gereksiz rahat amerikalı trade center çalışanı" özentileri ve bir adet zengin çocuğunun babasına seslenişini içeriyordu.
  ama pasta yaparken krema sıkacağıyla şov yapan orta yaşlı ablanın keşke ekran görüntüsünü alsaydım :(
  madem video yok;
  mevzubahis nezih bey burada
  bu da serbest çağrışım mr burns
  edit 2: video yeniden gelmiş, https://www.youtube.com/watch?v=8t8d5by5lz0.

  3 sene sonra editi: bütün linkler patlamış tabi.
  bütün linkler silindiği ve silineceği için buraya yeni bir şeyler eklemek istemedim.
 • işten çıkarttığı 300 den fazla personeli tazminat ödememek için savcılığa veren bu değil miydi?
  çok pardon, kamuoyunun mevzudan haberi yok, olsun.
  ben sana diyeyim nezih, dava yargıtay'dan döndüğünde ödemediğin emekçi çalışanlarına tazminatlarını öderken bi' video da onlar sana çekecek, halk arasında montaj diyoruz hani. o zaman yüzünün alacağı vaziyeti izlemek için bin lira açıktan verirdim. hadi selametle.