şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: yazık la)
 • k.koreye hayret edip kınamak gereksizmiş diyesim geldi, yanıbaşımızda modern standartlarda olduğu söylenen şirkette bile böyle ise...
  rahmetli olunca ağlama töreni de vardır sırada.
  ve gene de şaşırdığım şey demek ki patron ,övülmek pohpohlanmak istiyor ve bunu açıkca hissettiriyor,yoksa bu kadar insan böyle abuk bir şeye niye kalkışsın.
  para ,güç, kariyer insanı mutlu etmeye yetmemiş,artan dozda beğenilmek için deliriyor gibi yani...
  çalışanlar mecburiyetten isteneni yapacak başka çareleri kalmamış;
 • ya şu videoyu izleyen binlerce kişi içinde videonun başındaki organizatör ablaya değil de videonun sonundaki aşçı konseptli bölümdeki 2. başrole takan tek kişi ben miyim? hani şu kıvırcık saçlı kadının çikolata yedirdiği kadın. videonun gizli kahramanı ve muhtemelen milleti video göndermesi konusunda baskılayan en önemli kişi. perdenin arkasındaki isim.

  çok tanıdık geldi tipi. sürekli kocaman gülümsemesi ile çok pozitifim sevgi doluyum görüntüsü altında herkesin ağzından laf alan, herkese yetiştiren, herkesin kuyusunu kazan karakter bu. şarkılı bölümde en çok kendini parçalayan, en "eğlenen" karakter o dikkat edin. muhtemelen ya pazarlama iletişim müdürü ya da ik bir şeyidir. kimdir nedir çok merak ediyorum gerçekten bilen söylesin. o dev sahte gülümseme, çok mutlu ve neşeliyim tavrı, çalışanları varsa nasıl kök söktürüyordur hayal bile edemiyorum.

  neyse sonuç olarak sevindiğim şey şu, en azından videonun sonundaki oğlanın daha çok manzaralı müstakil lüks evlerde arabalarda takılması için didinen onlarca insanın "dramını" dışarıdan izleyince ne kadar tiksindirici bir şey olduğunu görüyor insanlar. aslında bu kadar ilgi çekmesinin sebebi de bu. belki bu kadar abartılı ve iğrenç şekilde değil ama siz de çalıştığınız ortamda mutlaka yağ çekmek zorunda kaldınız, nefret ettiğiniz bir insana gülümseyip cnm nbr ya dediniz, herkesin olduğu bir kutlamada üst düzey yönetici görünce hemen çok eğleniyormuş gibi yaptınız ve muhabbete girmeye çalıştınız; büyük ya da küçük kimi zaman bizim de dahil olduğumuz ve aslında tiksindiğimiz bir şeyi alenen görmemizi sağladı bu video.

  black mirror yapımcılarına göndermeli aslında. izlediğimde ilk hissettiğim bir distopya videosuna bakma hissiydi. ki gerçekten öyle. baştaki insanlara çerez parası gelen o meblağları kazanmak, hayatın boynumuza taktığı krediler, ev ve araba hayalleri, kocişkoyla kahvaltı keyfi, mis kokulu oğluşuyla tatil keyfi yapıp instagramda hava atmak için gereken tüm parayı bu şekilde kazanıyoruz işte. dev ve gösterişli masasında oturanların yere attığı kırıntıları toplayan insanlar. videonun başındaki daha büyük apoletlere sahip abla ise daha büyük kırıntılara ulaşabilen kimselerin adeta bir temsilcisi. daha büyük kırıntılara sahip olan sistemi daha da korumaya karar verir, çünkü o da bu yolla belki daha da semirecektir, belki bir gün masada oturma şerefine ulaşacaktır.

  neyin içinde yaşadığımızı, ne kadar korkunç olduğunu, aslında "ekonomik sistemlerin" bizi ne noktaya getirdiğini net görmek adına; iyi oldu, güzel oldu. yazının başına dönüyorum bana o kadının kim olduğunu söyleyin, tşk.
 • bayram tatilinde milletin kesin müdür zoru ile oraya getirilmiş olduğu videodur..

  ilaç sektöründe hatırı sayılır bir süre çalışmış biri olarak patron çalışan ilişkisi sıfırdır. nezih barut da toplantılardaki ikramiye habercisinden ibaretttir.

  hakkında sayfalarca yazılacak şey varken; bir süre önce işten attığı çalışanlarını hatırlatarak;

  kahrolsun kapitalizm...

  kahrolsun....
 • --- spoiler ---

  nezih bey, belki siz hatırlamazsınız ama 13-14 sene önce karımla evinize gelmiştim. evinizde onlarca hizmetçi olmasına rağmen siz kalkıp eşimle bana içki servisi yapmıştınız o anı unutamıyorum.
  --- spoiler ---

  derin kasılmaları ile bu şirkette üst düzey yönetici olduğu anlaşılan bu amcamın nirvanası, kendi yüksek onore modlu anlatımıyla bu ise, o şirket ciddi anlamda risk altında demektir.

  ve maalesef memleketin iş dünyası da bu gibi patron yağlayıcısı -fakat içi boş- insanlara da ziyadesi ile değer verebiliyor.
 • ben olsam zaman ayırır ayarsız görünenleri tespit eder işten çıkarırdım.
  tamam iyi yapmışlar sürpriz yapmışlar da kısa filme dönmüş resmen.
  bir de çok yalayanlar olmuş bee..
 • 12 küsür dakika yalakalık mı olur lan dediğim video. allah kahretsin.
 • çok eminim söz konusu nezih barut kimse onun bile "bu ne mk" diyerek sonuna kadar izlemeyeceği video..
  lan düşünsene upuzun bir video ve yüzlerce tanımadığın insan yüzlerinde en samimiyetsiz ifadeyle sırıtıp doğum gününü kutluyorlar..
  insanın tüyleri diken diken olur lan, kanı çekilir, fena rahatasız olur..
  bu yalakalıktan, maaş zammından falan da öte, insanı mutlu etme çabasından beri..
  kim olsa dayanamaz buna..
  iğrenç lan..
 • videonun özeti:

  en son çıkıp konuşan çocuk hayatı boyunca ekonomi sınıfı bile uçmayacak, videonun ilk 11 dakikasında oynayanların yüzde 90'ı ise akşam 6'da "ulan çıkarayak toplantı koymasalar", "yağmur başlamadan köprüyü geçsek" kaygılarıyla hayatlarının 25-30 yılını geçirecekler.

  iyi ki doğdun nezih barut, çok yaşa vahşi kapitalizm.
 • hayatımda gördüğüm en zavallı pr* çalışması..
  nezih barut'un onayı ve bilgisi dahilinde servis edilmiş olduğu kesin..