şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rezalet başlığı altında da işlenecek bir konu esasında. yıllardır çalışan türkiye geneli 150 kişiyi geçen çarşamba günü işten çıkardılar. bahaneleri ise ekonomik kriz ve hedef tutturama. ama esas boktan olan durum ise ; geçen ay 300 kişi için kariyer.com da iş ilanı yayınladılar.

  (bkz: abdi ibrahimin 300 kisiyi ise almasi)çarşamba günü arıyorlar herkesi telefonla. iş akdinize son verilmiştir, merkeze gelip ilişiği kesin diyorlar. performans ve kriz bahane edilerek 150 kişiyi işten çıkarıyorlar. ne bir ihbar süresi, ne de yeni bir iş bulmaları için zaman tanıyorlar. son birkaç aydır ise içten içe tehdit ediyorlardı bölge müdürleri işten çıkartırız sizi, yerinize geçecek kaç kişi var kapının önünde diye.

  sizden istediğimiz bu konuyu gündemde tutmanız. haksızlık karşısında sessiz olmamanız.
 • videodakiler dahil mi lan

  tanım : nankörlük barındıran eylemdir.

  videosu tarihtir ama görselleri mevcuttur.

  edit : videosu geldi yani neymiş once on the internet always on the internet

  sp3ciali5tt sağolsun.
 • sebeplerini sorgulamak gerekir. çünkü iyi ekonomiye sahip olmak bunu gerektirir.
 • bence mis gibi olay; kıdem ihbar tazminatını al > işsizlik maaşını al > iade davası aç en az 8 maaş daha al.

  nerden baksan 2-3 senelik maaşını alacaklar zaten, o sürede de yeni bir iş bulsunlar artık.
 • cok degil bundan iki ay once benim calistigim sirkette kontratimin bitmesine daha aylar kala ekonomik kriz nedeniyle benim gibi 35 arkdasimi isten cikardi ve tarihinde en fazla gelir sagladigi yilda gerceklesti bu olay

  e tabi ekonomik kriz bahane gosterildigi icin tazminat gibi bir durumda soz konusu olmadi

  diyecegim o ki bu sozde kurumsal firmalara lafim yok asil benim zoruma giden bu adamlara hukuki bosluk yaratip bi insani hic bir neden yok iken isten cikarip sgk ve bu devlete sirtlarini dayandirabildirmeleridir

  edit: bazilari issizlik maasi, tazminati falan demisler. inanin hic birini almaya hak dahi birakmadilar. cunku sozde bir ulkede ekonomik kriz oldugunda calisanlari bilmem kacinci madde uyarinca sebepsiz isten cikarip tazminat vermeme haklari varmis. isleri kotu olan veya iflas esiginde olmalarini anlarim fakat dedigim gibi benim calistigim turizm sirketi tarihinde boyle ciro yakalamadigini bizzat bize belirtmislerdi
 • sadece geçen hafta değil ondan önceki haftalarda da işten çıkarılmalar olmuştur. sorun performans değil demişti işten çıkarılan arkadaş; ki kendisi kotasını ayın ilk on gününde dolduran bir kişiydi.
  (bkz: desperate times require desperate measures) gibi duruyor. çıkar kokusu.
 • o veya bu sebepten, hatta sebep dahi göstermeden, özlük haklarını ödemek suretiyle istediği kadar çalışanı, istediği zaman işten çıkarma ve istediği kadar çalışanı istediği zaman işe alma hakkı olan bir özel şirketin, çalışanlarını işten çıkarması hadisesidir.

  sistem bu arkadaşlar, içinde yaşadığımız ve çalıştığımız yasa buna izin veriyor. suçlu firma değil, kendi başına gelene kadar kimsenin derdiyle empati kurmayan, hiçbir sosyal talebe katılmayan biz çalışanlarız.
 • (bkz: abdi ibrahim'in 300 kişiyi işe alması) haberi doğruysa, işten çıkarılan 150 kişi için büyük bir fırsattır. işe iade davası ile 8 maaş tazminat ve sonrasında kıdem ihbar tazminatı alacakları için dava açarak kolay bir şekilde davaları kazanıp tüm haklarını kuruşu kuruşuna alabilirler.
 • bilmem kacinci maddenin ekonomik kriz nedeni ile çıkarıldiğini soyleyenler. o maddeyi söylerse sevinirim.
  zira işcilerin haklarini iliğine kadar sömüren patronları dizginlrme görevindeyim.
  emin olun öyle bir madde olsa bu işverenler asla kidem vs vermezler. zaten vermiyorlar ama asla ve asla vermezler.
  hatta alirlar amk.
  yok öyle bi madde.