*

şükela:  tümü | bugün
 • unlu kose yazari, gazateci. milliyet gazetesinde kose yazarligi ve yazi isleri mudurlugu yapmistir. ulkede toplumsal kaos hakimken uzlasma temali fikirleri ile insanlari degistirmeye calismis, ne yazik ki soyledikleri bu topluma fazla gelmis olan dusunur.

  istanbul'da mehmet ali agca tarafindan katledilmistir.
 • 1979da öldürülmü$tür.
 • fikirlerinin topluma fazla gelmesinden cok fasistlerin* kontrgerilla'yla ortak provokasyon amacli eylemi sonucunda katledilmis efsane gazeteci.
 • günümüz kerameti kendinden menkul medya kodamanlarının yanına bile yaklaşamayacağı büyük gazeteci.
  hunharca öldürülmesiyle türk basını büyük bir yara almıştı, bıraktığı boşluk asla doldurulamadı.
  ölümünde acı ve ironik bir ayrıntı vardı, kurşunlardan* biri ceketinin üst cebindeki dolmakalemine isabet etmişti.
  galatasaray lisesi mezunu.
  bugün milliyet'in yazı işleri müdürü olsa gazetesindegenç parti'nin tam sayfa ilanının yer almasına izin vermezdi, zaten o yaşasaydı milliyet saygınlığından çok şey yitirmiş sıradan bir gazeteye dönüşmezdi...
 • gölgesi hâlâ milliyet gazetesi'nin üzerinde olan efsane yayın yönetmeni ve köşe yazarı. aynı zamanda söyleşi ustasıydı. eski ciltlere bakıldığında tam sayfa, dolu dolu söyleşilerinin bugün milliyet'te yer alan allı pullu ama içi kof olanlardan kat kat üstünlüğünü görüp şaşırmamak elde değildir. abdi ipekçi sebetaycıymış şuymuş buymuş diye düşünenlerin havsalasını bile almayacak derecede iyi gazeteciydi, o kadar.
 • milliyet'e siradan bir spor muhabiri olarak girmis cok kisa bir surede genel yayin yonetmeni olmus, kimilerinin demokrasi sehidi dedigi, lise mezunu, eski bir gazeteci. sagcilar tarafindan katledilisi bu ulkenin hic bir zaman kapayamayacagi cok buyuk bir ayibidir... *
 • milliyet’le ozdeslesmis bir isim, basin tarihimize adini altin harflerle yazdirmis bir gazeteci. her 1 subat’ta milliyet’te onu unutmayan melih asik tarafindan anilir. 30 yil oncesinin turk basininda son derece onemli ilklere imza atmis bir genel yayin yonetmenidir. bugun gunluk gazeteler bu kadar yavan, bu denli sig oldularsa, baslarinda abdi ipekci gibi yayincilar olmadigi icindir.

  cemal sureya’nin aktardigina gore bir yazisinda soyle demis: “ciddi gorunmek icin gulmemek, gulumsememek gerektigi yolunda yaratilmis sartlanmayi yiksak, bir de gulmek, gulumsemek icin sadece mizahcilara muhtac olmaktan kurtulsak...” yil 1972. tey tey.
 • solcular sagcilar kontr gerillalar tarafindan degil de milliyeti satmak istemedigi icin olduruldugu soylenir