şükela:  tümü | bugün
  • bu tip haberleri okudukça, adım adım ortadoğu bataklığına doğru çekilmemizi gözlemleyip hüzünleniyorum.
  • kaç senedir sorgulaması bitmemiş demek ki, abd'ye götürülmüş orada devam edecekmiş. sonra'da en ağır şartlarda ceza vereceklermiş yersen.
  • abd'nin kendi ajanlarını kaçırmasıdır isid denen yapay örgütü kimin kurduğunu kimin finanse ettiğini tüm dünya biliyor. (abd)
  • ilginç bir detay. operasyon moperasyon gölgede kalmış bir bilgi. ek olarak bir diğer önemli bilgi ise 1. ağızdan amerikan başkanı diğer bir eski amerikan başkanı olan obama’yı pkk terör örgütü ile işbirliği yapmıştır dedi.
  • amerika’nın yine ali cengiz oyunlarından birisidir. eğer birilerini cehennemden kurtarıyorsan onları ya yeni bir ceheneme atacaksındır. ya da yaptıklarına karşılık borcunu ödüyorsundur.
  • ne desen tutabilecek olay. insan bilemiyor ve güvenmiyor da. ancak abd'nin orada bir şeyler yaptığı ve bunun bizim hayrımıza olmadığı kesin. birilerinin dediği gibi kendilerine ait iki ajan da olabilir. ışid'i kontrol edebilmek için içlerine sokmuş olabilirler. tamamen onlar kurmuş da olabilirler.
  • uzun zamandır işidin adını herhangi bir mecrada duymuyordum. tesadüfe bakar mısınız. şu sıralar suriye’den çekilmeye yolunda giden abd artıklarını da yanında götürüyor. yıllarca söyledik projeler orta doğuyu karıştırıyor oranın insanının bu işte suçu yok diye. kendi pazarladıkları terörü yine kendi himayelerinde koruduklarının göstergesidir.
  • amerikanin ortadogudaki gucunu kanitlayan haber. oyle bir devlet ki ıstedigini alip goturuyor, istedigini geri getiriyor. umarim ulkemiz bu durumlardan en kazancli bicimde cikar.
  • abd ortalık karışınca iki ajanını aradan çekip alması olayı. ortalık durulunca geri gelirler.
  • bu adamların bariz bir şekilde amerikan ajanı olduğunu gösterir.

eğer bildiklerini anlatmaktan çekiniyor olsalar, öldürüp bir köşeye atarlar, şu karışıklıkta kimse fark etmez bile. yanlarına almalarının tek sebebi kendi adamları olması olabilir anca.