şükela:  tümü | bugün
  • özet geçiyorum abd'ye dil öğrenmek için gitmiş 3 aydır alışamamış. aklı sevgilisinde ve ailesinde kalmış.

bu kadar.

debe editi: başlığı açan arkadaş kaçtığı için bu özete bir şey daha ekleyim. arkadaşın bütün ailesi, konu, komşu fetö yüzünden gözaltına alınmış. yazdıkları darbe girişiminden 10 gün önce abd'ye kaçırıldığı izlenimini veriyordu.

linç üzerine yazdığı destanı toplayıp gitti.
  • hoca efendisini ziyarete gitmiş bir şakirtin hezimeti. darbe gecesi çok endişe ettiği (!) ailesini bırakıp hocasını savunduğu bu entry de kanıtı :

http://i.hizliresim.com/gxdby5.jpg

ailen ve arkadaşlarından o kadar kişi alınıyor ama bu çeteyle hiç alakanız yok öyle mi? aynen knk aynen.

(bkz: buna ancak kadir inanır)

edit: bu da fetösüne ağladığı diğer entryler:

http://i.hizliresim.com/dxaryz.png
    http://i.hizliresim.com/d3ran1.png
  • özetin özetini geçiyorum; dil dile değmeden dil öğrenilmez.
  • farkinda degil galiba arkadas ama onun agzina turkiye sicmis.
  • koduumun trolü..yok ulaşamamışmış yok bilmem ne..ne kadar mağdursun a.q.
    küçük esnafıda içeri atmışlar ha!!! yapma kıçımızda f16 lar bomba patlatıyordu düne kadar.lavuk!!!
  • üşenmedim okudum, sana ve ailene sadece amerika değil, fetö de zarar vermiş, haberin olsun!
  • tam türkiye veya ortadoğuda yaşaması icab eden zatın serzenişidir. abd senin neyine. hırs desen yok, ki olmaması da kötü diyemem ancak abd için kötüdür. motivasyon desen yok. güçlü bir psikoloji, irade yok. neyine gidiyosun zaten. tam bu dandik ülkeye yaraşır bi vatandaşsın.

edit:düzeltme
    not:fetöcü akpci şucu bucu düşünmeden tanımadan yazdım. yazıların tamamını bile okuyamadan cıvık, zayıf bi insan kokusu buram buram esti paragraflarda. üstelik bir de sevgili falan diyo. yatakta şaplak atsa acıdı mı aşkıııım da der bu tipler.
  • abd'nin olayla ilgisini çözemediğim, yazarın depresyona girip girme sebeplerini açıkladığı başlık. hayır sanki kanada'da olsan yaşamayacaktın bunları.

neyse bak arkadaşım kim sana takma ileri bak bunlar gelip geçici şeyler dese de sen takacaksın bundan kaçışın yok o yüzden bunları sıralamayacağım. ama yapmaman gereken birkaç şeyi söyleyeceğim;
    - sırf depresyondasın, el ülkesinde yalnızsın diye kötü alışkanlık edinme uyuşturucu, sigara minvalinden alkol kullanmıyorsan ona da başlama.
    - kendi sağlığını ihmal etme zira senin sağlığının bozulması zaten zor durumda olan yakınlarına bir darbe daha vurur
    - eğitimine odaklanamıyor olabilirsin insani bir hal normal, fakat bunları boşlama ve eğer bir master öğrencisiysen git danışmanınla görüş, üniversitenin yetkilileriyle görüş ve mümkünse psikolojik yardım al. bunlardan kaçma.
    - sevdiğin insanı internet üzerinden takip etme, her güncellemesine bakma hatta mümkünse ulaşamayacağın şekilde iletişim ağlarını engelle (biliyorum çok zor olacak bunu yapman ama bak kabuk bağlayan yarayı her gün yeniden açıyorsun yapma)
    yapabileceğin bir kaç şey;
    - bugüne kadar çevrende olan insanlardan güvenebileceklerine derdini anlat (akıl danış demiyorum sadece içini dök)
    - kendine, sadece kendine bencilce ayırdığın bir zaman dilimi olsun bu zaman diliminde tüm gerçeklikten uzaklaş bunu kitap okuyarak mı yaparsın online oyun oynayarak mı yaparsın bilemem benim için anime işe yarıyor onu kullanıyorum.
    - elinden geldiğince kendini zorlayarak sosyal ortamlara katılıp insanlarla tanış ve kendine yakın olabileceğin bir çevre edin.

seninle birebir aynı şeyleri yaşamış olmasam da ortak noktaları olan bir tecrübe edindim uzun zaman önce. aşağı yukarı saçmalayıp kendime zarar verdiğim ve keşke yapsaydım/yapmasaydım dediğim yada yapıp da faydasını gördüğüm her şeyi yazdım. umarım yararı dokunur. geçmiş olsun ne diyeyim başka
  • gayet gereksiz ve başlıkla alakasız bir hikaye, olayın abd ile orada yaşamaya hayat kurmaya çalışmakla alakası yok. abd'ye geldim, ülkemde ve özel hayatımda şunlar oldu, şunları hissettim, şöyle psikolojik durumlara girdim odaklanamadım falan. bütün dünyayı kendi duyguları etrafında dönüyor sanan, olgunlaşmamış kızlara hayat nasıl gidiyor neler oldu diye sorduğunda aynen böyle yaparlar. somut olgusal bilgi üç kelime, neler hissettim 12 paragraf. bunun abd ile akalası ne lan. ortaokulda türkçe hocası olsam bırakırım bunu yazan 13 yaşındaki çocuu.