şükela:  tümü | bugün soru sor
 • arkadaşlar artık bu gerçeği birinin açıklaması gerekiyor. abd'nin erdoğan'ı devirmek gibi bir derdi yok ve hiç bir zaman da olmadı. neden mi?

  ilk olarak erdoğan'ın gelişi, abd ve ab tarafından ülkede siyasi ve ekonomik istikrarsızlık yaratılarak sağlandı. dolayısı ile erdoğan zaten abd ürünüdür.

  2. erdoğan'ın emekleme döneminde piyasaya yüksek miktarda ve düşük faiz ile yıllarca para pompalandı ve erdoğan'ın iktidarı perçinlendi.

  3. erdoğan'a ve gülencilere teknik ve siyasi destek sağlanarak bütün muhaliflere operasyon çekildi. balyoz, ergenekon, odatv vs.

  4. ülkedeki son ulusalcı vesayeti kırmak için gülenciler eliyle 2010'da referandum yapıldı ve bütün dünya'nın desteği ile yargı ve asker gülencilerin emrine amade edildi.

  5. buradan sonra en büyük abd projesi olan başkanlık sisteminin pr'ı yapılmaya başlandı. ülkenin muhalefeti her şeye rağmen vatansever olduğu için bu bir hayli gecikti ve sonunda referandum ile getirildi.

  6. aklınızı kullanın, bir süper güçsünüz ve amacınız türkiye gibi orta kuvvette ama dirençli ülkeleri kullanarak bölgesel hakimiyetinizi artırmak. ne istersiniz? demokratik kurumları, dolayısı ile güçlü meclisi olan, özgür bir medyaya sahip, çok sesli bir türkiye mi? yoksa demokratik kurumları yerle yeksan edilmiş, dünya'da itibarı sıfırlanmış, medya ve siyaset tek elde toplanmış, her şey tek bir adamın dudakları arasında olan bir türkiye mi? e tabi ki ikinci seçenek. çünkü birinci seçeneğin ne kadar dirençli olduğu ırak tezkeresi olayında görüldü.

  7. istikrarsız, dünya'da itibarı sıfır ve psikolojik olarak bölünmüş bir türkiye yaratmak için sizce erdoğan'dan daha iyi bir seçenek var mı? ülke %52-48 bölünmedi mi, hem de nasıl fay hatları ile, bölündü...

  8. şimdi yıllar boyu uğraşmış, türkiye'de istediğiniz her şeye erdoğan eli ile ulaşmışsınız. bunu bozmak ve demokrasiyi canlandıracak bir iktidarın gelmesini ister misiniz? hayır tabi ki. o yüzden erdoğan'ın gitmesini hiç kimse istemiyor. isteselerdi giderdi zaten bknz ecevit, 2 kere abd darbesi ile yolculandı.

  9. an itibariyle türkiye tek sesli, otokratik, tek adamın bütün karaları aldığı, eğitim sistemi rezalet, ekonomisi istikrarsız bir hale getirildi. şu andan itibaren yapılacak tek şey, o tek adamı ekonomik ve politik yönden ara sıra sıkıştırarak istediğin her şeyi yaptırmak. bu tek adamın iktidarı kaybetme korkusu ne kadar büyükse, bu planın işlemesi de o kadar kolaydır.

  10. erdoğan, türkiye üzerinde oyun oynamak isteyen her güç için bulunmaz bir nimettir dolayısı ile bazı avrupa birliği üyeleri haricinde gitmesini isteyen hiç bir tanrının kulu yoktur. akpli arkadaşlar anti abd'cilik oynamaya devam etsinler, abd'ye o kadar güzel hizmet ediyorlar ki. gelecekte ki muhtemel bölünmelere, parçalanmalara ve iç savaşlara çok güzel zemin hazırlıyorlar.

  küresel güçler size minnettardır kardeşlerim.

  iyi akşamlar...
 • eskidendi eşbaşkanlık günleri.