şükela:  tümü | bugün soru sor
 • abd’ye apar topar giden heyetin görüşmesi 20 dk sürmüş standart bir abd yolculuğu 12 saat sürmekte acaba 20 dk olan görüşme telefon üzerinden yapılamaz mıydı? türkiye’dekiler bilinçli şekilde doların yükselmesi ve krizin büyümesine yönelik adımlar atıyor. son gelen haberlere göre toplantıdan hiçbir olumlu sonuç çıkmamış bizimkilerin eline verip göndermişler:$:)

  edit: iphone alıp geri dönmüşler pzvkler
  ilgili haber:
  https://twitter.com/…tatus/1027383122411835393?s=21

  https://twitter.com/…tatus/1027279753621979136?s=21

  https://twitter.com/…tatus/1027266395216605184?s=21
 • (bkz: kaynak gostermeden haber gecmek) valla bu basligi acan arkadas icini de bir guzel doldurmus da, keske bir de guvenilir link verseydi herkesin bunlari okuyup anlayabilecegi. heyette ingilizce bilmeyen adam olmasi mumkun olabilir mi, sen yazarken inandin mi buna? disisleri bakan yardimcisi var yanilmiyorsam heyette. bu adamin ingilizce bilmiyor olmasi teklif dahi edilemez

  (bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…a-bir-heyet-am-40921299) kim gitmis burda.

  sedat onal in ultra kisa oz gecmisi de burda
  https://tr.sputniknews.com/…sisleri-bakan-yardimci/

  adam anladigim kadariyla disisleri burokratiymis zaten. hem bitirdigi universite hem de aldigi gorevler ingilizce bilmeden pek de mumkun olmaz.

  yalan soyleye soyleye akp yi buyutuyorsunuz aferin lan size. dalyaraklar
 • tüm ekonomisi tek bir abd şirketi/apple bile etmeyen, despotlukla yönetilen bir 3. dünya ülkesi için beklenen sonuç.
 • tercüman krizini özellikle araştırdım grupta tamamen ingilizce bilmediği yanlış ama çevirmen krizi gerçek çevirmen her kimse olması gereken yere geç ulaşıyor.. baştan aşağı fiyaskoyla sonuçlanan bir görüşme.. ben kitaba yaslanıp konuşuyorum sen nere yaslanıp konuşuyorsun herkesin malumu yavvuşak

  zükü tutan heyetbu haberlerden sonra dolar bugün 5.40’ı kesin aşacak 5.50 an meselesi ...
 • oğlum siz geri zekalı mısınız?
  tamam kadrolarınız dökülüyor, kalifiye eleman bırakmadınız devlette imam hatipli sevdanız yüzünden, ulan devletin batma çıkma meselesi olacak bir konuda heyet gönderiyorsun abd'ye ve bunlar bakan falan değil malum sebepten.
  lan bari ingilizce bilen masaya oturdu mu şakır şakır konuşabilen birilerini göndereydiniz. tercüman krizi vs diye gene rezil etmişsiniz bizi.
  hadi ona yetecek kadron yok, kalın'ı gönder, o olmadı fikirtepe lisesi ingilizce zümre başkanını gönder, buraya türkiye'ye gelen çinliler bile akıcı ingilizce konuşuyor...

  öyle yabancı devlet başkanı gördün mü "helloğğ hov ar yu" demekle işler yürümüyor.

  hani bir monşerler vardı aşağıladığını zannettiğin bildin mi? hah işte; keser döner sap döner, gün olur devran döner, tavukla horozun özel hayatı bizi ilgilendirmez.
 • keşke heyet ingilizce bilmediğinden çuvallamış olsalar ama sanmıyorum durum o kadar basit olsun. amımıza koyacaklar, bugüne kadar çektiğimiz artislikleri fitil fitil çekecekler...
 • değil ingilizce bilen olmaması dışişleri heyetinde en düşük pozisyondaki kişinin bile ingilizce bilmemesi büyük skandaldır. ingilizce bilmeyen biri dış haberleri kaynakları nasıl takip edecek, nasıl iletişim kuracak. ne bok işi var dışişleri heyetinde.
 • 3 gundur "haydut devlet geri adim atti" naralari atan ak troll gurubu bugun ingilizce bilmeyen heyet iddiasi uzerinden chp'ye yukleniyor.

  turkiye'den resti goren haydut amerikanlarin gotu tutusmustu ya hani; onun devamini bi anlatsaniza hele?
 • abd bizim adami tutuklar biz gideriz abd'ye.
  biz abd vatandasini tutuklariz ama yine biz gideriz abd'ye. bu abd'lileri ucak mi tutyor da gotlerini kaldirip gelmiyorlar?
 • ayar vermeyen kaldıysa hızlı olsun süre dolmak üzere. (bkz: yemediğimiz ayar kalmadı amk)