şükela:  tümü | bugün
  • sadece bu uçakları (f-35) baz alırsak hava gücünde tartışmasız ve karşı konulmaz bir güç olması demektir.
    aynı uçaktan
    ingiltere 138,
    italya 131,
    türkiye 100,
    avustralya 100,
    hollanda 85,
    kanada 80,
    norveç 48,
    danimarka 48 adet alacaktır.

teknik olarak olur mu olmaz mı bilmiyorum ama 2443 tane son derece gelişmiş savaş uçağının herhangi bir ülkeye doğru hareket ettiğini düşünmek bile harekete geçilen ülke elemanları için donlarını çıkartıp sallamalarına yeter.

belki de amaç budur; istatistik olarak caydırıcı bir güç yaratmak.

gerçi f-35 iki katı artan maliyetler yüzünden çöpe atılma riski ile karşı karşıya imiş. bari olan bizim 125 milyon dolar'a olmasa.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25306498
  • (bkz: süper güç)
  • şüphesiz ki dünyayı daha yaşanır bir yer yapacaktır(!)

daha az aç, fakir ve işsiz olacaktır.

tüm dünyaya barış ve huzur getirecektir!

bu zihniyetle silah tüccarlarına çalışmaya devam ettikleri sürece bir gün geldiğinde o kadar uçağı kaldıracak insan da bulamayabilirler tabi.

boklarıyla oynayabilirler. bilemiyorum.
  • yanında iman gücü de almadıkları takdirde, bir naneye yaramayacaktır.
  • abd'nin benim biricik command & conquer stratejimi çaldığına işarettir. bütün parayı uçağa yatırıp savunmayı da saldırıyı da her bir şeyi de bu zilyon adet uçakla yapmak.
  • eğer projedeki büyük sorunlar giderilemezse, f-35 projesi maliyet sebebleri yüzünden rafa kaldırılmasıyla mümkün olmayan hedeftir,uçak başı 89 milyon dolar hesaplanan maliyet bugünkü hesaplamalarla 156 milyon dolara çıkmıştır ve giderilemeyen büyük sorunlar yüzünden daha da artması kaçınılmaz gözükmektedir,bu da uçağın seri üretime geçmesine en büyük engeldir...

(bkz: comanche)
  • türkiyenin 10, italyanın 30 katı karasal alana sahip oldukları düşünüldüğünde, adamların aldığı uçak sayısının aslında o kadar da çok olmadığı görülebilir, ya da çok denecekse illa italyanın bizim yarı yüzölçümü alanımızla bizden 30 uçak fazla alması daha enteresandır bence.
  • battlefield 3 back to karkand ek paketini baz alarak konuşuyorum; abd'nin bok yemesidir. zira bf3 b2k'da f-35'ler çok kazma. su-35'leri zaten geçtim (o imkansız biraz), f-18'ler kadar bile hareket kabiliyeti yok. dikey hareket edebilmesi dışında bir numarası yok.

millet "f-35 geldi de, helikoperle uçak vurabildik nihayet şükür keh keh keeh" diyorlar. zaten battlefield 2de f-35 için "fastest transport vehicle for one man" diye dalga geçiyorlardı.

son olarak, amma yüzeysel adammışım lan ben. teeyy.
  • satın alacak diğer ülkelerin toplamından 3-4 kat fazla f-35 alacağını gösterir ki bu sayı üçte bir, dörtte bir olsa da fark etmez. neticede yazılım kodlarını diğer ülkelere vermiyorlar.bu arada ellerinde satışını yapmadıkları 648 adet f-22 raptor uçakları da olacak bunu da unutmamak lazım.
  • 217 küsür trilyon dolar bütçeyle yapılabilinecek herhangi bir şey. nakliye hariç. kdv dahil. ötv indirimini falan siktir et.