şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: area 51)
  • ufoların varlığını kanıtlamayan olaydır.
  • efendim bu dosyalar ne zaman açıklanır tam bir fikrim yok ancak o tarihe gittikçe yaklaşıldığımıza inanıyorum. peki neden?

saatler biraz geriye alınırsa ufo olaylarının yüzyılın ikinci yarısında halkta büyük heyecan yarattığı gözlemlenecektir. bunun sebebi ise halkın böyle bir şeye daha hazır olmamasıdır. o tarihlerde insanoğlu yeni aya gitmiştir. uzay konusunda daha yeni doğmuş bebektir. dolayısıyla toplumda henüz uzay ve getirebilecekleri konusunda ciddi bir bilinç oluşmamıştır. ufolarda tabiki bu konuya dahildir.

daha sonra ise ufolar konusunda sürekli haberler yapılmaya devam edilmiştir. burada ilginç olan ve dikkat çekilmesi gereken konu şudur; ilk zamanlarda ufolar ile ilgili yapılan haberlerin büyük bir çoğunluğu belirli bir statüye sahip olmuyordu. olayların büyük çoğunluğu çiftçilerin başından geçiyordu ya da açık arazide kimsenin olmadığı yerlerde çekilen fotoğraflardan ibaretti. tabi bunların bile çoğunluğu yalanlandı ki buda oyunun ilk parçadıydı. halkı dünya dışı yaşama hazırlayanilk adımdı bu.

ikinci adım da -ki bu adım yetmişlerin sonunu, seksenler ve doksanların başını kapsıyordu- görece haberler ciddileşmeye başladı. artık çiftçilerden ziyade kaçırılma veya karşılaşma vakaları toplum içerisinde daha yüksek statüsü olan insanlarında başına gelmeye başladı. bu kesim doktorlar, mühendisler, mimarlar vs. olarak orta sınıfın bir çok kademesini kapsıyordu. yine bu zamanlarda yarı politik dikkat çekici isimlerde ufo konusunda bir takım iddialarda bulunmaya başladılar. toplumda artık bu konu eskisi kadar infial uyandıramıyordu. halk biraz alışmıştı.

üçüncü adımda doksanların sonundan günümüze kadar geliyor ki benim düşünceme göre onlu yılların sonuna kadar da sürecek. bu aşamada herşey ciddileşmeye başladı. artık devlet adamları ufoların varlığını açıklıyor, bilim adamları her yerde dünya dışı yaşamın uzak bir ihtimal olmadığını belirtiyordu. dikkat ederseniz haberlerde ufolarla ilgili sürekli yeni bir video görürsünüz. işte ünlü bir devlet adamının konuşması esnasında bir şeyler geçer ya da cnn çekim yaparken bir şeyler kaydolur ne olduğu anlaşılamaz vesaire vesaire...

işin ilginç yanı ise artık topumun her kesiminde bu olaylar normal karşılanmaya başlamış. herkes ufoları kabullenmiş, birazda olaydan sıkılınmış geleceklerse gelsinler artık tavrı var.

şimdiye kadar geçen olayların doğru ya da yanlış olmasının bir önemi yok. bana göre halkta bir bilinç oluşturulmak istendi ve artık bunda sona geliniyor. yarın obama çıksa ufolar beyaz sarayın bahçesine inecek dese yetmişlerdeki heyacanın yarısını uyandıramaz. tabiki çok büyük bir olay gerçekleşir ancak halkın buna direnci çok daha yüksek olur ve kısa bir süre sonra hayat normale döner.

az kaldı efendim sonuç olarak bu dosyaları da görmemize. bence yani...*
  • (bkz: ufo gerzeği)
  • ufoların(dünya dışı uzay gemisi diyelim) var olduğunun kanıtı değildir. ha dünya dışı yaşam tabi ki vardır var olmak durumundadır ama amerikanın elindeki ufo dosyaları bunları kanıtlayamaz. bir taraftan baktığınızda zeki yaşam formunun dünyaya inmesi din sisteminin çökmesi demektir, bizim devlet büyüklerimizin işine gelmez tabi bu. ayrıca ufo'ların neden halka açıklanmadığını mantıklı kılar. diğer taraftan bakarsak ben bunun sadece bir fenomen olduğunu söylesem ve amerikanın bu fenomeni kendi çıkarları için kullandığını iddia etsem? evet klişe ama birinci bakışımızla aynı mantık değil midir? area 51'in casus uçak imal edilen bir yapı olduğu da açık ve nettir zaten. sor bana girdin içine baktın mı? bu sorunun tanrının var olmadığını nerden biliyosun? dan farkı nedir diye sorarım o zaman ben sana.

ufolar hakkında herhangi bir görüntülü kanıt yoktur. yazılı kayıtlar geçersizdir, hiçbirzaman kanıt olamazlar. ha ben demiyorum ufo kesinlikle yoktur ben de istiyorum kalksınlar gelsinler takılalım beraber ortama gidelim ama bu adamlar gelip dünyaya inmeden" ufolar kanıtlandı hede hödö var diyo" demek mantık dışı ve gereksizdir.
  • ufo'ların kendini halka açıklayamaması gibi ilginç bir acziyeti de ortaya koyar.

(bkz: ufo/@poturgilinpotur)