şükela:  tümü | bugün
 • burada bahsedilen haberdir

  --- spoiler ---

  abd'li cumhuriyetçi senatör lindsey graham, fetö elebaşı fetullah gülen'in eylemlerinin incelendiğini söyledi.

  trthaber'in haberine göre fetö elebaşı gülen'le ilgili yürütülen bir soruşturma olduğunu belirten senatör, "söz konusu kişinin eylemlerinin türk hükümetine karşı olup olmadığı ve suç sınırına girip girmediği inceleniyor." dedi.

  graham, soruşturmanın kendilerini nereye götüreceğine göre durumu gözden geçireceklerini ifade etti.

  --- spoiler ---

  vaziyet alın karşılıklı takas söz konusu olabilir, ki eğer fetö piçi getirilirse önümüzdeki bin yıl akp iktidarına hazır olun, bu durumdan nasıl ekmek yerler düşünemiyorum bile...
 • nesini inceliyorsunuz anlamıyorum ki? hadi incelediniz, size ne? adam türkiye'nin son 30 yılının içine etmiş, hayatlar kaydırmış, dolayısıyla türkiye inceleyecek karar verecek. yavşaklara bak ya inceliyorlarmış.
 • kaynak trt haber den sonrasını okumadığım hede.
 • kasım seçimleri öncesi trump reise yapılan rahip kıyağına karşılık mart seçimleri öncesi bir başka reise yapılacak fetoş jesti hazırlığı olabilir (mi?).

  (bkz: ay olabilir mi öyle bir şey, lütfen olsun çünkü)
 • güzide türk basınımızın abartmasından ibaret bir açıklama.
  kısa bir araştırma sonucu söylemin kaynağını buldum:

  https://video.foxnews.com/…22134001/?#sp=show-clips
  5:22'den itibaren izleyin. spiker, senatöre fetoş ve brunson takası söz konusu mu minvalinde bir soru soruyor. senatör de cevaben "araştırıyoruz, yasal süreç devam ediyor, türk hükümetine karşı işlenmiş suç var mı bakıyoruz" falan fıstık diyor.

  yani yeni ve özel bir söylem yok. konuşmada o kısım cımbızlanıp haber sitelerine servis edilmiş. sanki brunson'a karşılık onlar da fetoşu verecekler gibi bir hava oluşturmaya çalışmışlar. halbuki adam bugüne kadar abd hükümetinin söylediğinden farklı bir şey söylememiş.

  gaz almışlar yani gaz. hazımsızlığa ilaç olsun diye, beypazarı maden suyu gibi servis etmişler.
  bu arada günden güne aşıyorum kendimi, entry'e ürün yerleştirdim amk.
 • (bkz: yersen)