şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "komplo"sunu "q"sunu bilmem, bildiğim tek şey şey hasta adam amerika' nın yavaş yavaş çöküşe geçmiş olması. dünyanın bu kadar kutuplaşmaya başladığı zamanda amerikanın artık süper güç olması çok zor. bekleyelim görelim.
 • ohh god keep my mind...
 • "özellikle tom hanks’in" kısmında sesli güldüğüm yazı. insanlar siyaseti ne zannediyor çok merak ediyorum. burada anlatılanlar (kennedy fantezisi hariç) zaten günlük siyaset konuları. komplo olan nedir anlamış değilim. her şeyi bir gizem çarşafına dolama, derin devlet serin devlet. bu bahsettiğiniz standard devlet işleyişi. her iktidar döneminde bürokraside destekleyeni olur, köstekleyeni olur. gerçekten bir anlamı olan bilgi, örneğin "şunları şunları yaptığı belgelendi" diye olur. komplo teorisi için bile en azından belgesiz iddia lazım. kennedy meselesi hariç burada komplo da yok.

  bir sürü boş laklaka takılan tek önemli nokta, şu 4chan meselesi. amerika'da böyle kritik bir nüfus olduğu gerçek. bunlar teknik olarak aşırı donanımlı, fakat sistemde kendilerine sosyal olarak yer bulmakta zorlanan insanlar. çok marjinal eğilimleri de var. aşırı sağa yatkınlar. milliyetçiler, öfkeliler, zannediyorum çoğunluğu da erkek (bkz: mgtow).

  liberal sağın bir kısmı bu insanları kazanmaya çalışıyor. umarım başarılı olurlar. amerikanın sahip olduğu kaynaklar, bu motivasyonlarla yönetilmemeli. dünyayı felakete götürür. trump'u iktidara getiren bu dalga. bu sosyal meseleyle uğraşılmadıkça, trump aynı damara oynamak için agresif politikalarına devam edecek. diktatörlerin birbirlerini beslemeleri tuhaf değil.

  biraz düşünürseniz çok orijinal şeyler bile değil bu söylediklerim. türkiye'de olup bitenin biraz daha bilgisayarlısı.
 • serdar turgut'un iddiasi, hani yazarinin kim oldugu bilinip ona gore yorum yapilsin.
 • bir tane de ben yazayım. sallayanı sikmiyorlar ya...
  dünyanın ekonomik sistemi artık çöktü. kapitalizm de bir yere kadar. süper güç dediğimiz devletler bile borç batağında. büyük savaşlar ile dönen bu sistem, yıllardır büyük savaş görmüyor. dünyanın milyoner listesi,her geçen gün çoğalıyor. bu nedenle trump seçtirildi. trump sağa sola ayarlanacak,asıl hedefler ile arayı bozacak.bunlar rusya, iran, türkiye. yaptırılımların dozunu arttıracak trump,bu ülkelerde hedef haline gelecek. amerikan derin devleti trump'u harcayacak ve bunu iranlı bir adama yıkacak. bunu bahane eden amerika iran,türkiye ve rusya ile savaşa tutuşacak. ekonomik olarak bu savaşı israil finanse edecek.sonuc olarak amerika zayiflayacak, turkiye, iran,rusya aynı şekilde yıkıma uğrayacak.1. ve 2. dünya savaşında amerika'nın rolünü oynayan israil dünyanın yeni süper gücü olacak.
  nasıl, oldu mu teorim? sağda solda anlatmayın sakin gülerler.
 • qo home
 • olm bak bunlar hep bizden çakma taktikler. adamlar resmen bizde işe yaradığını görüp aynı şeyleri uyguluyorlar ülkelerinde. resmen koca amerika bd'ye örnek teşkil ediyoruz. pehhh.
 • bu gerizekalılar da her ölen için o aslında ölmedi tribine giriyor.

  -2pac ölmedi
  -paul walker ölmedi
  -keneddy ölmedi vs.

  he anam he! ölmedi kalbinizde yaşıyor.