şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin bölgede daha etkin bir aktör olamamasının altında akp'nin mezhepçi bir parti olmasının ve sürekli radikalleri silahlandırmasının etkisi olabilir mi?

  ya da şöyle sormak lazım: siz olsanız radikal islamcı örgütlerle savaşırken, akp ile mi ile çalışırsınız, seküler kürtlerle mi?

  bugün 15 sene öncesinin laik türkiye'si olsaydı, türkiye'nin algılanışı ne kadar güçlü olurdu?

  akp yüzünden kürt devleti kurulacak. türkiye halkı kendi ayağına sıkıyor.
 • ulusalcıların ve milliyetçilerin bir türlü anlamak istemediği durum.

  hatta bu iki ideoloji o kadar anlayamadı ki akp'ye endekslenip %70'lik bir muhafazak nasyonal sosyalizmci blok oluverdiler.

  "ülkemize oyun oynanıyor" demek iyi hoş da sen hala 1650 yılı haritasıyla yeniden osmanlı diye başla ülkelerin liderlerini devirmek için her yola baş vururken karma diye bir şeyin varlığından da haberin var mıydı?

  hadi bunu bu muhafazakar nasyonalist sosyalistlere yedirirsin de diğer ülkelere ve kafası berrak %30'a yedirebilir misin? yook canım, hain de ust akil de gec!

  not: kürtlerin desteklenmesinde de bir problem göremiyorum. zaten onlara maddi destek veren de ben değilim.
 • abd, suriye'de kimlere silah vermiş, kimlerle çalışmış farkında olmayan hevallerin kendilerini meşrulaştırma sanısı. kılıçdaroğlu'nun chp'sine göz kırpan bir ifade. hem seküler hem bölünmüş türkiye öyle mi heval??

  propagandanız batsın. türkiye, ışid'e operasyon yapınca niye karşı çıkıyorsunuz, karşı çıkıyor abd demezler mi adama!?? adamlar pkk ile işbirliği yapıyor, pkk'ya silah veriyor ama lahey'de yargılanmakla seni korkutuyor aklınca. ve en kötüsü sanıyorsunuz ki abd kürtlerin bağımsızlığını önemsiyor, kürtleri önemsiyor. sanıyorsunuz ki kürtler, abd'yi arkasına aldığı için tüm ortadoğu aktör devletlerine rağmen huzur içerisinde devlet kurabilir!! devlet kurmayı başarabilirse huzur içerisinde petrol çıkarıp refah sürebilir.

  türkiye suriye'de uluslarası koalisyon ile birlikte hareket etmiştir. aksine bir kanıt fetö ve kardeşi pkk propagandası haricinde yoktur.