şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin bölgede daha etkin bir aktör olamamasının altında akp'nin mezhepçi bir parti olmasının ve sürekli radikalleri silahlandırmasının etkisi olabilir mi?

  ya da şöyle sormak lazım: siz olsanız radikal islamcı örgütlerle savaşırken, akp ile mi ile çalışırsınız, seküler kürtlerle mi?

  bugün 15 sene öncesinin laik türkiye'si olsaydı, türkiye'nin algılanışı ne kadar güçlü olurdu?

  akp yüzünden kürt devleti kurulacak. türkiye halkı kendi ayağına sıkıyor.
 • ulusalcıların ve milliyetçilerin bir türlü anlamak istemediği durum.

  hatta bu iki ideoloji o kadar anlayamadı ki akp'ye endekslenip %70'lik bir muhafazak nasyonal sosyalizmci blok oluverdiler.

  "ülkemize oyun oynanıyor" demek iyi hoş da sen hala 1650 yılı haritasıyla yeniden osmanlı diye başla ülkelerin liderlerini devirmek için her yola baş vururken karma diye bir şeyin varlığından da haberin var mıydı?

  hadi bunu bu muhafazakar nasyonalist sosyalistlere yedirirsin de diğer ülkelere ve kafası berrak %30'a yedirebilir misin? yook canım, hain de ust akil de gec!

  not: kürtlerin desteklenmesinde de bir problem göremiyorum. zaten onlara maddi destek veren de ben değilim.
 • dünyanın kanayan yarası ortadoğu yanarken ateşinde kimlerin şarkılar söyleyip, kadeh tokuşturduğundan bi haber yurdum insanı beyanı. bir mezhep kavgası olduğu doğru fakat amerikan örgütleri (ışid,ypg,pkk) ve şii egemen coğrafyada hala sünnileri suçlayanın aklından şüphe duyarım. öso ve türkmenler türk ordusuyla birlikte yetersiz imkanlarla alem-i islamın kurtuluşu için cenab-ı hakk'ın (cc) rızası için muhammed mustafa'nın yolunda savaşıyor. yanlarına hamza'yı (ra) almış yürüyorlar, o yolda yürümeyi allah (cc) herkese nasip etsin.