şükela:  tümü | bugün
  • bir donald trump istegi
    trump wanted tenfold ıncrease in nuclear arsenal, surprising military

hikayenin ozeti su...donald trump'a abd silahli kuvvetleri'nin durumu ve rakiplerinin askeri gucleri temali bir brifing veriliyor. bu brifingde buyuk nukleer guclerin gecmisten gunumuze sahip oldugu nukleer baslik sayisi var. soguk savas'ta nukleer baslik sayisi cok fazlayken 1960'larin sonlarindan itibaren abd ile rusya zaman icerisinde karsilikli anlasmalarla baslik sayisini azalttilar. su anda iki ulkenin de 2000'e yakin aktif nukleer basligi var.

yalniz bu trump'in pek hosuna gitmemis. mevcut nukleer baslik sayisini 10 katina cikartin demis.
    oradaki generaller "sayin baskan o isler oyle olmuyor, ruslarla ikili anlasmalar var, uluslararasi anlamalar, spiral yaratir, zaten gerek de yok" diye trump'a aciklama yapip emri takmamislar

isin bir baska boyutu su

son gunlerde abd disisleri bakani rex tillerson'in donald trump hakkinda "siktigimin moronu" (fucking moron) dedigi haberleri dolasiyor amerikan basininda. iddialara gore tillerson trump'in bu nukleer gaza gelisinden sonra bu ifadeyi kullanmis.
  • donaldp trump'un algoritmasını anlayabiliyorum.

+ nee 2000 tane mi var, 10 kat artıralım.

eminim 20000 tane olsaydı da 10 kat artırırdı. adamın ayarı yok ki.

sanırım bi konuşmasında bi gazeteci buna, 'pek mütevazi -humble- değilsiniz' mi ne diyormuş, bu da 'ben dünyanın en mütevazi insanıyım, hatta sen benim ne kadar mütevazi olduğumu anlayamazsın' diye cevap veriyormuş.

aha burda hatta: https://youtu.be/s-_mbz63wca

komik adam la, dünyayı trollüyor adam ama korkarım bilerek yapıyor.
  • lan yoksa bize mi bileniyor bu adam dedirten istek.

yoğurt ve aliminyum folyoları hazırlayın gençler.
  • (bkz: salt 1)
    (bkz: salt 2)
    (bkz: start 1)
    (bkz: start 2)

trump reis baktı sağlık reformunda istediği olmadı, start sistemini yıkarak obama'nın izini silecek. eldeki eskileri de kuzey kore'ye sallayacak.

(bkz: çılgın proje)