şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şüphesiz ki, misli ile olacaktır.

yakınındaki bir nato müttefikini hedef almazlar inşallah.
  • harita üzerine gördüğümüz kadarı ile abd operasyonu göstermelik değil ciddi bir operasyon olacağa benziyor rusyanın bu konuda reelde çok hızlı bir cevap vereceğini sanmıyorum ama konuşma olarak buna yakın olmasını beklediğim cevap.
  • "aynisini senin anana bacina yapsalar"
  • (bkz: kahrol düşman al sana bomba)

laftan başka bir şey olmayacaktır. abd'nin açıklamasında bile rusya'nın saldırıdan haberi var minvalinde söylediği şeyler varken ne olabilir ki? danışıklı dövüşten ibaret.
  • (bkz: pim çek bomba at) şaka bir yana üçüncü dünya savaşı başladı diyenlere söylüyorum; bu durumun bir dünya savaşına dönüşeceğini sanmıyorum. kaç gündür yapılacağı söylenen bir saldırı yapıldı. rusya’da bunun yapılacağının farkındaydı. devletler konumları gereği bazı sözlerinin arkasında durmak zorunda ve kendilerini aciz gösterebilecek fiillerden kaçınmak durumundadırlar. rusyanın da bu duruma en fazla bir cevabı olur sonrasında en azından kısa vadede gelecek bir cevap olmaz diye düşünüyorum. ülkelerin ellerindeki güçlerle topyekun birbirine ya da etrafa saldıracakları bir durum pek olası değil artık
  • o füzeyi ve o füzenin gönderildiği gemiyi de vururuz diyen rusya'nın . lafını yuttuğu görülmüştür .
    putin'in karizması çizilmiştir..
  • bütün çatışmazlık anlaşmalarını, bütün çatışmazlık bölgelerini falan bir kenara bırakıp, abd'nin desteklediği öso fraksiyonlarına karşı yoğun bir saldırı başlatmak olacaktır. tabii bu fraksiyonların abd ile birlikte türkiye'nin de desteğine sahip olması, hükümeti çok zor bir durumda bırakacaktır.
  • tamamen kişisel sebeplerle 15 mayıs'tan sonra vermesini diliyorum.
  • putin trump a gore başından beri daha soğuk biri siyaseten. rusya mutlaka bir karşılık verecektir otoritesini sarsmamak icin. ama dogrudan amerikaya yapilacak bir saldiri olduğunu düşünmüyorum.