şükela:  tümü | bugün soru sor
 • günaydın

  yeni başlayanlar için bop 101

  (bkz: büyük ortadoğu projesi)
 • nihai amaçları ortadoğu da savaşların asla nihaiyete ermemesidir. rusya ile birlikte milyar dolarlar harcayıp daha çok insanı öldürmek için geliştirdikleri yeni silah teknolojilerini denemek ve sonra satıp finanse etmek için, kendi ülkelerinden uzakta deneme alanlarına ihtiyaçları var. beyinsiz ortadoğu halkı da onlar için biçilmiş kaftan, meselenin özü bu.
 • global kamuoyunda ortadoğu'yu dezenfekte etmek gerektiği algısını oluşturmak. ortadoğu bataklıktır, eğer bataklık kurutulmazsa avrupa, amerika ve diğer medeni ülkelere de bulaşacak ölümcül bir hastalıktır fikrini yayarak, bölgeyi silip süpürdüklerinde global vicdanın rahat olmasını sağlamak.

  kafa kesen, öldürdüklerinin iç organlarını yiyen, eşcinselleri yüksekten atarak öldüren, çocuklara tecavüz etmekte, kadınları dövmekte sorun görmeyen, en moderni bile (türkiye) demokrasiyi beceremeyen, cahil ve dünyanın iyiliği için gözden çıkarılabilecek insanımsıların yaşadığı bir coğrafya algısının ekmeğini yemek. dünyayı pisliklerden temizleyip, hem kahraman olmak, hem de petrole konmak.

  amerikalı orospu çocuklarının planını bozacak tek şey "muasır medeniyetler seviyesi"nde olmak ve hatta o seviyeyi aşmaktı... tayyip sağolsun o yolun dibine bomba koydu artık biz de ortadoğu bataklığına dahil, işe yaramaz, cahil insanımsılarız dünyanın gözünde...
 • ortalığı karıştırıp silah satmak.

  gayet de başarılılar valla.
 • uyanda balığa gidelim.

  çok kısa ve öz anlatacağım. öncelikle işid ve türevleri kurulur. özellikle lazkiye barzanistan arası koridorun nüfus yapısıyla oynanır. insanlar öldürülür, kaçırtılır, tapu kayıtları silinir, suriyede devlet otoritesi zarar görür. ardından işid ortadan kaybolur ypg bahane edilip koridora üsler kurulur. koridor birleştirilip denize çıkılır. böylece görünürde bağımsız özünde amerikan himayesinde bir devlet kurulur. kurulan devletin petrollerini ve doğalgazı amerika işletir. bekçilik parası olarak da biraz pay verilir. diğer yandan bu devlet sayesinde sürekli huzursuzluk çıkartılır. ilerde iran ve türkiyeden parçalar birleştirilir. yani atatürkçülerin büyük ortadoğu projesi dediği, milli görüşçülerin arzı mevdut dediği proje gerçekleştirilir.

  zamanında haçlıların bölgede kurduğu devlet gibi bir şey kurmak istiyorlar. çünkü mevcut durumda amerika istediği gibi bölgeye diş geçiremiyor. suriyede devlet direniyor. zaten iran projeye karşıydı. erdoğanda menbiç ve afrin çıkışıyla sürpriz yaptı. yani zamanında bopun eş başkanıyım diyen kişi şimdilik bopun selasını okudu ve pamuğu tıkadı.

  kısaca nihai amaç her zamanki gibi aynı. petrol, doğalgaz ve israilin güvenliği.

  not: eğer erdoğan ileride menbiçi ve afrini ösoculardan suriyeye bırakırsa bop tamamen çöker. bırakmaz ise libya gibi sürekli o bölge kaos üretir. benim tahminim bırakacağı yönünde ama şu an hazır değiller gibi.